Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výbojky

Ahoj všem chtěl bych se zeptat jaký kdo používáte výbojky a které podle vás dobře hřejou já mám 50w sunluxky a při doporučené minimální vzdálenosti mi moc právě nehřejou 35cm=26 stupňů tak by mě zajímalo třeba jestli 50w raptorka není lepší

Určitě jo. Přeci jen, co se UV týče jsou výbojky víceméně to nejlepší co se dá sehnat. Účinnost klesá, ale pomaleji než u klasických kompaktů. Standardně se uvádí, že vydrží minimálně rok, já mám některý už 2 roky, na jaře jsme je měřili a pokles účinnosti pořád v mezích, kdy lze výbojku používat dál. Je to ale individální, nelze spoléhat na to, že všechny vydrží dlouho, ideální je nechat je po tom roce přeměřit.