Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mravenci v teráriu

Nemá někdo zkušenosti s mravenci v teráriu? Pořídila jsem si agamy vousaté do terária 120x50x50 a asi po 14 dnech se mi tam ty potvory nastěhovali. Je mi jasné, že nemůžu použít nějaký postřik nebo by to mohlo ublížit i agamám, ale co tedy? za každou radu budu vděčná.

No já nevím. Už jednou se mi to stalo, když jsem si pořídila chameleona. Měl jen 9cm. No a hned se mi tam ty potvory zase nastěhovali. Ale nejen to. Přes noc mi úplně vyvraždili čerstvě koupenou krabičku se cvrčkama. A to několikrát po sobě. A to i teď, když je chamík dospělí a dávám mu velké cvrčky, těm mravencům to nedělá problém. A když zvládnou tak velké cvrčky, tak mám docela strach o mé chovance.

Mám bohužiaľ ten istý problém. Finta je v tom, že ide o Faraony, teda tie potvory tu boli ešte predtým ako som sa nasťahoval alebo mal tera. Teraz jak nastupuje zima, ich je menej ale sem pár sa mi ich tam motá furt:-). Nič proti nim nerobím, zatiaľ ich je málo. Ale verím tomu, že akonáhle sa oteplí, budú znova všade...

Mám bohužiaľ ten istý problém.

Neco podobneho resili kolegove tak, ze na steny terarek z venku dali jakysi hormonalni pripravek (jmeno si bohuzel nepamatuju, ale asi muzu casem dohledat, byli to takove male pruhledne ctverecky se sypkou naplni), ktery si mravenci odnesli, sezrali, v dalsi generaci byli vsichni neplodne kralovny ktere nasledne vychcipaly a byl pokoj. Bylo to netoxicke pro zvirata a tem se docela ulevilo. Tihle mravenci byli docela mali (podle jednoho mravencare se jednalo o druh Solenopsis, ale ted to snad nejak preurcil)a zvirata docela obtezovali. Horsi bylo, ze tyhle bestie tvori male plodne kolonie s nekolika kralovnama ve dreve (uvnitr vetvi, korkovych dekoraci, za pozadim), takze chemickou cestou se to likviduje opravdu spatne (bez toho, aby se vyhazelo vsechno v misnosti). Jiny pripad se stal kamaradovi, kteremu se pres leto do terarka nastehovali nejaci vetsi cerni mravenci a podle jeho informaci mu zabili a snazili se po kouskach odnest paroeduru (pokud teda neumrela z jineho duvodu). Ja bych mravence nepodcenovala...