Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama kočinčinská - fleky

Dobrý večer,mám agamu kočičinskou a oběvily se jí na hlavě a na těle nějaký fleky a nevím co by to mohlo být.
Změna předmětu, původně: Agama Kočičinská fleky (halapremek)

Několik v podstatě náhodných fotek terárií pro kočinčíny ze serveru akvarko.cz:
[obrazek.php?pict=obr55028&pictauthor=conygas&tpict =a]
[obrazek.php?pict=obr94279&pictauthor=Arinoki&tpict =a]
[obrazek.php?pict=obr76326&pictauthor=Hypnosa&tpict =a]
[obrazek.php?pict=obr82922&pictauthor=_Hewson_&tpic t=a]
a tady foto tvého terárka:
[14009-fotografie0325-jpg]

Doufám, že vidíš nějaký rozdíly. Pokud ano, musí ti bejt jasný proč tvoje agama vypadá tak jak vypadá a jestli něco nezměníš, tak už ta agama na světě dlouho nebude.
Podle toho co jsem tady od tebe viděl, si myslím, že to nezvládneš. Takže agamu někomu daruj. Pak si nafackuj za to jak jsi se o ní staral/a.
Potom buď začni hodně studovat než si pořídíš další zvíře. Nebo se na teraristiku radši vyprdni úplně. Dej se do kupy za pomoci toho odbornýho lékaře jak ti radili výše. A pokud budeš mít v úmyslu ještě někdy psát na veřejný fóra tak hodně zapracuj na svým písemným projevu.

Dobrý den, mohla bych se prosím zeptat, zda by mi stačilo rohove terarko, pro jednu agamu kočičinskou, s mírami : hloubka 65cm, výška 120cm, od rohu po stranách 70 cm.. jenom se ptám, žadnou agamu ještě nemám jen si sbírám informace. Děkuju

Reaguju na základě toho, co si napsal v předchozích přízpěvcích!! My máme Agamy dvě, obě velké terárka, ideální prostředí, čistíme vodu každý den, každý den žerou, berou vitamíny a prostě vše potřebné. No a představ si, že jedna je pořád malá a taky se špatně svléká. Podotýkám žere každý den a pod 5 cvrčků nejde. S problémem jsme zašli za veterinářem přes plazy a řekl, že to, že neroste ( měla by mít půl roku a vypadá sotva na 3 měsíce!!) je způsobeno špatnými podmínkami při inkubaci vajec. Mohla tam mít odlišnou teplotu, nebo mohlo nastat něco ve vývinu a už má oslabenou imunitu. Takže bych tady neodsuzovala a neshazovala lidi a nedělala bych ze sebe nejchytřejší, protože to ve tvém případě ani nevypadá dobře!!

Pokiaľ viem,rieši sa tu hlavne tá agamka.Zahoď ješitnosť,kvôli nej nebude predsa trpieť zviera.Vyzerá to na zvyšky nezvlečenej kože.Vlhčiť a jemne odstrániť,ale to pôjde snáď aj samo dole.Teda ak to nie je nejaká pleseň.
Či tu dáš alebo nedáš fotky je každému fuk.Nabádajú Ťa hlavne kvôli tvojej neústupčivosti a mletie dookola svojej pohádky.Ale každému,čo tu napísal ide o zdravie agamy.

Ze mu to zerete,fotky ty agamy nekde stah a dal se bavi,nikdo ani ten nejvetsi negramot nemuze prece napsat,ze zvireti nevybavi terarko za to,ze jsem ho nazval teletem.Ted vidim,ze jsem se splet slecna neni tele,je to kr*va nejvetsiho razeni.Zamknete to tady,kaslete na jeji potrebu si delat z nekoho prdel.Pokud by ta agama skutecne zila v tech podminkach jak pise,ruku na srdce fakt by takto vypadala po 3 mesicich jako na fotce asi tezko a to nejsem zadny zkuseny chovatel.Tak ji to nezerme a podme se venovat lidem co to skutecne potrebuji a ne kdejake kr*ve co si z nas dela prdel.

Ještěr vypadá celkem ok, i pěkné břicho má ale myslim že by určitě snesl více krmení dokud pořád roste, chce ho to dát do nádoby z vodou třebas, ze které se nemůže dostat, dát tam dostatek vody aby ale vystačil, vlažné vody, nechat ho tam 1,2hodiny denně, odloupe se to. Ale musíš zvýšit vlhkost v teráriu, jinak se ti bude takhle špatně svlékat furt. Prosím tě, vem si tyhle rady k srdci.. nehodláš přece trápit svý zvíře, který máš pravděpodobně ráda kvůli ješitnosti? Promin, ale nemůžeš se některým reakcím divit, když ti tu každej něco píše 10x a ty odpovíš pouze na jednu věc z příspěvku, která se tvého ještěra ani netýká a ostatní ignoruješ...nikoho nebaví to psát pořád dokola. Třeba já tohle už píšu tuším počtvrté..

Červi jsou nejhorší dlouhodobá potrava, kterou můžeš dávat, obsahují velké množství špatně stravitelného chitinu. Dávej mu švábi/cvrčky/kobylky. Vodu musíš dát do nějaké vyšší nádoby ze které nevyskočí. Vlhkost se musí pohybovat u té vyšší hranice, 80-90%, když má problémy se svlekem.

Těžce na hlavu, nebo spíš krutě? Do agam nedělám, ale sama vidím, že ta agama asi v pořádku moc není, když má stále ty fleky a to terárko... Lidi se ti tu snaží pomoci a ty je jen odbýváš a sama je tu provokuješ a ještě se strašně urazíš, když tě pošlou do háje či tě nazvou teletem, krávou a to jsou lehké urážky... Tu agamu radši dej někomu, kdo se o ni dokáže postarat a už si nepořizuj žádné zvíře... Pro dobro toho zvířete

Se "zájmem" jsem si přečetla celou tuhle diskuzi a musím říct, že jsem taky začátečník, ale když mi tu bylo ze začátku něco vytknuto, snažila jsem se to nejlépe do druhého dne napravit a "ejhle", oni ti všichni měli pravdu, naše vousatky se od té doby krásně zabydlely a rostou líp, než bych čekala... A to jsem se ze začátku cítila vůči agamkám provinile, že jsem vše potřebné nevěděla úplně dopředu....
I proto ještě jednou díky všem, kdo mě takhle "zpeskovali" za to, co dělám špatně... tím spíš nechápu, že se chce někdo kvůli svému egu takhle mstít na zvířeti :(