Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Elektricke rosici zarizeni

Dobry den
Potreboval bych doma vytvorit elektricke rosici zarizeni.Nejde mi o zadne centralni roseni.Jen vymyslet,misto jedne 10L bandasky,ktera se musi porad pumpickou dofukovat tlakovou bandu s el.kmpresurkem o objenu cca 50L.Nemate nekdo neco podobneho doma?Zverejneny navod,,Jak na to,, bych moc ocenil.:-)
Dekuji Lubos Melen

Predstavuju si nadobu na vodu o objemu 20-50L.K tomu nejaky elektricky cerpadlo na vzduch co bude tlakovat nadobu.Potom uz jen adekvatne dlouhou hadici a na konci beznou mosaznou rosicku.Jen nevim jak to zapojit.

Vodu z radu v hadarne nemam a trisky po terarijich rozvadet nechci.Potrebuju vyrezit jen bezny roseny,abych porad nemusel dopoustet vodu a pumpickovat.
Proto jsem si predstavoval ten el.kompresor.

tam budeš mít ale docela dost velký tlak, tak at ti to vydrží víko plus dokonale utěsnění a stačí běžný kompresor do auta, který by ti tlakoval nádobu, jestli ti nejde o vibrace a hlučnost.

jinak jak říkám ponorné čerpadlo do nádrže a na to napojit hadici s tryskou+časovač na čerpadlo akorát to má nevýhody že než začne rosit nejprve vyteče nějaká voda než to začne rozprašovat, ale dá se to vychytat. Nemám ani představu kolik do toho chceš narvat peněz...

Melda tady chce někdo vyhodit barák do luftu:-D.Jen k tomuto tlakové nádoby mají uvnitř membránu která zabrání přetlakování a vyrovnává tlak(voda se dá blbě ztlačit)tudíž jak uvádí Bergi budeš potřebovat velkej tlak-při úbytku vody tlak poroste (v případě kompresoru)doporučuji tlakový spínač.Nejjednoduší asi opravdu normál lacinné ponorné čerpadlo pokud máš nádobu níž než výstup do terárek nechá se za čerpadlo dát zpětná klapka která zabrání úniku vody přes čerpadlo a tudíž jak nastartuje okamžitě to rosí.

Jo tak to by možná fungovalo ovšem jak říkám zkusit tlak.K tomu čerpadlu je možné do řádu někde třeba u nádoby vložit externí spínač=ten pokud zavřeš kohoutek,rosení=vypne čerpadlo.Dává se přímo na přívodní hadici třeba rosení.Ale i tak to čerpadélko tuším vydrží běžet na sucho dost dlouho bez poškození.

Čeče tědˇ jak nad tím dumám asi se vyprdnu na MRS a udělám to z toho taky počítám že 2 mikro trysky to utáhne.Jináč zkus jim písnout co řeknou na délku hadice ohledně tlaku.Jinak balalaj fík to cenově vyjde asi docela dobře=Čerpadélko+externí vypínač(snímač)+dejme tomu auto nabíječka(úplně normální co nejlacinnější)nebo nějaký zdroj+hadice řekl bych kolem 2000 Kč a můžeš to použít i na zahrádce:-D

Vlastně chceš malou domácí vodárnu :-) do které by šla lít voda "z kýblu". Hele to bych asi ideálně vyřešil tak 100l starym bojlerem přidělanym na stěnu vzhůru nohama, k tomu kompresor třeba z pračky a tlakovej spínač. Když to vezmu kolem a kolem, jde to poskládat z věcí ve sběrném dvoře :-).

Funkce následující:
Do bojleru 100l naleješ cca 3/4 vody trychtýřem a zašroubuješ. Pustíš kompresor, až se nádoba natlakuje na 3bary, kompresor vypne. Máš k dispozici neomezený množství odstátý tlakový vody. Od bojleru si natáhneš hadici jak je libo dlouhou a na konec dáš stříkací pistoli.
Jinak na tlakování si tam můžeš dát klidně pumpičku na kolo, šlapací na pneu u auta, co je libo. Obdoba se u nás používala na stříkání stromů, celé to bylo umístěné na podvozku z kolečka :-).

Ale to je takovej forichtung, že bych snad raději natáhnul trubku/hadici až do haďárny od vody z baráku. Jinak písni SZ, trubku 1/2" ti můžu nechat i zadara.

Zdravím, chtěl bych si vyrobit něco podobného jako Melda jen v menším provedení....chystám se použít 20L kanystr a nějaké čerpadlo do vysavače/kávovaru, plus koncovou hadici s nástavcem a tryskou z tlakového postřikovače....řeším adekvátní výkon čerpadla, tlakové nádoby od postřikovaču jsou tuším max do 3Bar tzn. čerpadlo s tlakem 2,5Baru by mělo stačit že? Pak řeším průtok vody trysky??? Respektive jaký průtok musí mít čerpadlo aby to jen nekapalo, ale abych zas nespláchl zvířata kýblem vody...odhaduju to tak na průtok 0,15-0,3L/Min??? A pak už jen vymyslet jak zapínat a vypínat čerpadlo mezi jednotlivý terárka...Otevřu terárko>zapnu rosení>porosím>vypnu rosení>zavřu terárko>otevřu další terárko>zapnu rosení.....nějaký spínač na rukojeti trysky nejspíš :?::-| Nějaký nápady jak to vše vytvořit?? Díky

Ahoj nápady jak to vytvořit??.Jasně ála pan Melda ;-)-jenoduché-poměrně laciné-doufám bezproblémové.No ale musíš mít přístup k vodě z řádu řádně nasponkovat hadici at tě to nespláchne i s chovanci.Jináč pokud chceš laborovat s auto rosením či poloauto(ruční)dám tě odkaz na čerp.+komplety pro technické parametry.www.btd24.de.(v nedávné době se mě po...l tak jsem to rozhodil a Němci do toho používají dost tyto čerpadla).http://www.topnatelesa.esm.cz/?p=productsList&iCat egory=80&page=2.

Alá Melda jsem měl na mysli, ale původní Meldův záměr tzn. nádoba s vodou v rohu místnosti a od toho jen hadici cca (5m) s nástavcem a tryskou z běžného tlakového postřikovače, s kterým obejdu všechny terárka (i s tím zalívám kytky v terárkách)....nejedná se mi o automatické rosení v terárkách, to mám zavedené a tak nějak fungující avšak každý chovanec má jiné nároky (rosit dvakrát denně, jiný obden....) a než dělat několik samostatných okruhů pro různé chovace raději bych toto "eletrické ale ruční" rosení....mám vybrané toto čerpadlo má tlak 2,5Bar a průtok 0,2L/min jen si nejsem jist zda to bude stačit (jak jsem psal tlakové nádoby od postřikovaču jsou do 3Bar, a průtok té jedné trysky odhaduju na 0,15-0,3L/min tzn...parametry by se měly shodovat, ale jestli to v praxi bude fungovat správně nevím, čerpadlo musí natlakovat cca 5m hadice a rosit né kapat :-)