Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto TP BLACKLIST

Po konzultaci s několika kolegy zakládám blacklist. Měl by upozornit na nepoctivé prodejce i nespolehlivé kupující. Ten, kdo vkládá upozornění na takového člověka by měl být samozřejmě schopný své tvrzení doložit (mailovou komunikací, objednávkou, screenem obrazovky atd.).

A jako první hned vkládám svou negativní zkušenost s uživetelem TP s nickem Bergi:
10.9. - objednáno 2.2 C.albolabris
16.10. - zrušený odběr na burze v Holešovicích (s tím, že předání proběhne na 100% listopadových Holešovicích)
7.11. - zrušený odběr na burze v Holešovicích (s tím, že předání proběhne na 90% listopadovém terabazaru)
14.11. - zrušený odběr na terabazaru (s tím, že předání proběhne na 100% prosincových Holešovicích)
3.12. - zrušený odběr na prosincových Holešovicích
(veškeré zrušené odběry i následné sliby o převzetí na dalších burzách jsem schopný doložit screeny komunikace TP pošty)

Nejde mi o peníze (na albolábrech se moc vydělávat nedá), ale dost mě štve, když mi někdo s prominutím se*e na hlavu. A dvojnásob, když se jedná o uživatele TP. Třeba to další takové odradí od podobného chování.
H.

[mod]Vlakno se minulo ucinkem. (Melda)[/mod]

Blacklist bych celý smazal. Úroveň Teraporadny rozhodně nezvedne.

Dál se mi nechce do tématu zabředávat. Prostě bych to smazal a neřešil bych tyhle věci tady. Kdoví jaká svinstva by se zrovinka v tomhle vlákně začala po čase objevovat.

Jinak je to taková... Hodíme řeč ve výčepu po burze. To bude nejlepší.

Tak jasně. Na druhou stranu mě nebaví číst o nějakých "pseudoimportérech" a "osb patlalech". Lidi jsou dneska divní... Soudím i podle svého byznysu. Buď jsou lidé solidní a spolupráce je nadstandardní nebo to jsou pitomci a dohody neplatí. Podle mě doba vytváří takový nový prototyp člověka - sobec s omezeným smyslem pro zodpovědnost a bez svědomí, který jedná bezohledně a prospěchářsky s vidinou aktuálního urvání pro sebe s tím, že dnes je to normální, každý promine a peníze jsou až na prvním místě... Tenhle typ lidí, kvůli kterým se mnoha ostatním žije méně příjemně (kvůli tomu, že se musí pořád řešit zbytečná hovna) by měl dostat svůj název. Vidíš, a jsem tam, kde jsem nechtěl být. Taky mám rád, když dohody platí, samozřejmě. A když se něco posere, je třeba vidět alespoň snahu o vítězství. Je to dneska těžší, ale když se budeme chovat všichni jako hovada, rozhodně tím nikomu nepomůžeme (a sobě jenom krátkodobě, poněvadž se to vrací jako bumerang). Kdyby měli lidé víc rozumu, žilo by se nám lépe (už jenom proto, že místo řešení kravin by bylo více času na uskutečňování různých ďábelských záměrů).

Vo Koukolikovy si myslim svoje a jeho praci v "oboru" deprivantu a memetiky hodnotim znacne skepticky. Pobavi(byt horce), kdyz nedostatek kritickeho mysleni demostruje na prikladu, u ktereho prokazal svuj nedostatek kritickeho mysleni. Takze to vedecky podlozeni ty jeho prace je takovy vachrlaty.
Coz nic nemeni na jeho uspesich v oboru neuropatologie. A vzpouru deprivantu si klidne doporucim k precteni, ale kritickymu.

Možná sem patří prodejce švábů Radej Černý vlastník stránek BlapticaDubia. Objednával jsem zboží jiř 19.září a od té doby jsem napsal nesčetně emailů a nesčetněkrát jsem mu volal a to vždy slušně a bez urážek. Pan Černý to už asi 3x odeslal a 2x mi vrátil peníze, ale je 4.12. a já stále nemám ani zboží ani peníze, které chci stále vrátit.

Přikládám poslední email z 29.11.2012

Dobrý den,
strašně se omlouvám. Odesláno. Vždy jsem si zakládal na spolehlivosti a rychlosti, ale okolnosti posledních 2 měsíců mě prostě složili ( vymlátil jsem se na kole, smrtelný úraz dělníka při pokládce podlahy na mé chlupě kdy prořízl elektriku a vrcholem smrt otce který před celou rodinou tajil rakovinu prostaty). Tak že já strávil 2 měsíce v nemocnicích, krematoriích a na kriminálce...........opravdu hnus z kterého se hrabu.
Poprosím o schovívavost a doufám, že se v brzké době zase uvidíme na www.blapticadubia.cz.
Byl, jsem a budu spolehlivý, ale já teď nemám sílu a jsem na to sám. Nebýt partnerky a synka tak jsem asi v blázinci. Vím že Vás to nemusí zajímat, že je to můj problém, ale snažím se jen vysvětlit situaci, proč jste se nedočkali své objednávky a zbavit se podezření z podvodu z mé strany. Nejsem podvodník, jen jsem se zhrouhil.
S velikou omluvou
Radek Černý

///// Rád bych tomu emailu věřil a samo sebou by to byly dostatečné důvody pro opožděnou objednávku nebo vrácení peněz, ale vzhledem tomu, že pan Černý napsal ,,odesláno,, a tři dny jsou pryč a peníze na účtu zase nejsou, tak opět lhal a proto ho přidávám na BlackList

Ježiši já tak nemám ráda tyhle srdceryvný výmluvy! Jako jo, někdy se člověk dostane do opravdickýho srabu a všechno, i kšefty jdou stranou, ale jako obchodník by měl bejt profi a ušetřit svý zákazníky dojemností typu mrtvýho otce. Podle mě je to teda lež jako věž (k těmhle výmluvám jsem dost skeptická od doby, co nám bejvalej kolega po tom, co všem začal dlužit prachy a mít hustý absence v práci, řekl, že mu umřela máma a chodil s hustejma historkama o krematoriích, zděděnejch exekucích atp., a za dva měsíce nám jeho zombiemáma zvedla telefon)..
No tak dej vědět, jestli třeba švábi nepřišli, začíná to bejt zajímavá detektivka :-D

Veřejně se tedy omlouvám, ale to, co jsi napsala, mě opravdu dostalo. Tohle je výlev dítěte školou povinné.
Víš, v čem je dobré tady to vlákno? Dává upozornění ostatním lidem. Teď už třeba vím, že si mám dávat pozor na p. Černého. A to, že si u někoho dotyčný nechá zamluvit X dní, týdnů zvíře a pak napíše, že si to rozmyslel, tak bych dotyčného nejspíš navštívil a vysvětlil mu, že už to nemá vícekrát dělat. Takové prasárny se prostě nedělají, ať jde o pětikorunu nebo o tisíce.
V tomhle státě se nedá už nikomu věřit. Čím jsem starší, tím víc poznávám, že lidi jsou fakt zmr*di.
Tohle téma bych dal přišpendlit.

A jak vis,ze ten co si tu stezuje neni ten samej hajzlik.Verite imaginarnim lidem,kteri si tu muzou napsat co chtej,kdyz se protistrana nebrani.Je to blbost,uplne cely vlakno je k nicemu,jen se tu budou pomlouvat lidi a z teraristiky se tu nevyresi vubec nic.Pak se nedivte,ze uz sem teraristi nechodej.
Samozrejme,ten hajzlik neni na Honzu:))

Hele já nevim, ono pokud někdo někoho fakt už připraví o prachy, tak si myslim, že by se to mělo vědět, ne pro to, aby se a dotyčnýho naházela špína, ale aby nikdo další o svý prachy zbytečně nepřicházel... Souhlasim s tebou, že by se to nemělo zvrhnout, ale co jsem tak sledovala tu záležitost se švábama, tak je to podle mě opravdu dost neserióznost a upozornění na to není bulárnost, ale normální varování...

Tak si tak vzpomínám,když mi někdo na terasrazu na Kristýně slíbil obsolety,které nikdo nechce,tak že je dá ke zkrmení,což mě bylo líto,tak jsem je dostal slíbené k předání na burze v Praze za týden.Ještě den před burzou jsem byl ujištěn,že budou.Tak jsem připravil terára.No dodnes je nemám a na mou otázku proč? jsem dostal odpověd,že na mě sere.A kdopak že to byl?Zakladatel tohoto nesmyslného vlákna Jan Lauermann!!!No nicméně se i já musím dát na černou listinu,protože též nejsem čistý jak lilie.Třeba v březnu jsem dceři k narozkám slíbil větší terárko na chama a když to klapne,tak ho na vánoce má.Takže nespolehlivost.Nebo Black Flame,který degradoval odpočinkovou letní dovovenou na vysokohorské pocení?Katastrofa!Cejna,který sežere papričku a dalších 40 lidí je o hladu?Nenažranost.Radar,který si na burze dá ke mě do ůschovy batoh a jde si na pivo?Totální provokace.Lili,která mi zase nenapsala romantickou sms?Slibotechna.No to stačí,jen chci říct,že nikdo není bez chyb a žádný Kája Mařík ani Rychlý šípy neexistujou.Každý at si zamete před vlastním prahem,vyčistí terárka,nakrmí havět a neztrácí čas takovýma nesmyslnýma vláknama,jako ted já!!!Jdu makat,nazdar v Holešovicích vzadu u bufetu stoly s terárkama,tak kdo neví,to jsem já,krásný děda v maskáčích,Howgh

Tak pozor. O odpočinkové letní dovolené nikdo nemluvil. Už ze začátku byl nápad na cestu jasně daný (výstupy na alpské čtyřtisícovky a návštěva podhorských lokalit výskytu evropských zmijí). Takže se z blacklistu dovolím smazat.:-D Na druhou stranu uskutečnění cesty přeci jenom změnilo něco k lepšímu. V neděli jsem začal s přípravou a poctivým každodenním tréninkem. Posílím ducha a tělo, výprava bude úspěšná a budu vypadat jako Rambo (takže budeme v létě s Daniem sázet fotky v plavkách jako o závod:-D). Každopádně jsem strašně šťastný, protože jsem se konečně odhodlal k něčemu, s čím jsem chtěl zase začít. Uskutečnění výpravy mi dodalo patřičnou motivaci a mohu konečně s klidem říct: "I´m back!"

Cejna spíš sežráním té papričky zachránil 40ti lidem život. Když si vzpomenu, že slintal jako Bulldog... Spíš bych mu nakonec věnoval místo v síni slávy.:-D V tomhle případě šlo přeci jenom o blbinu.

Jinak ženy jsou prostě ženy. Tajemné a sem tam lámou srdce.:-D Téma zcela mimo Blacklist. Mystérium na pomezí velkých vítězství i proher.

Také jsem každopádně rád za každého přítele, spojence a člověka na svém místě. Chybujeme všichni, ale také záleží, jak se ke všemu postavíme. Také bych to viděl na gentlemanská řešení. Co jsou mnozí lidé zač, to nemá cenu řešit. Když ale budeme stejní, nepomůžeme tím nikomu (a už vůbec ne sobě). Vůle vítězit je jediná nezlomná pravda.

V sobotu se samozřejmě těším. A to moc.;-)

Pouze přidám to, co už jsme zde řešili a víceméně vyřešili.
http://tera.poradna.net/q/view/244727-zkusenosti-s -prodejci-svabu

Ten blacklist by byl fajn věc, kdyby se zde přidávaly jen příspěvky nějakým způsobem poškozených uživatelů.
Když to rozkliknu tak najdu xy příspěvků a z toho jen pár mluví rovnou k věci.
Jinak není špatné si třeba někoho prověřit před koupí. Stačí zadat jméno na googlu a uvidíte sami jestli se o něm někde něco nepíše. Může to být užitečné.

Vlákno se absolutně minulo účinkem. Záměr nebyl "pokec" pro uživatele, kteří mají potřebu se vyjádřit k čemukoliv, ani pro frustrované, ani pro další, kteří "využijí situace, když mají možnost". Mělo upozornit na nespolehlivé a třeba je i trochu napravit. Škoda.

Františku pokud už neudržíš ani dva měsíce starou záležitost tak, jak doopravdy byla, tak radši nepiš. Když jsme se o těch obsoletách bavili, tak už byli pryč, jak jsem Ti napsal a taky se omluvil.. Ale to Ty dobře víš. Je to ve vlákně Ziva Exotika "Ladvi" 20.10.2012, kdyby ses chtěl přesvědčit.

Už je to bohužel pryč, mrzí mě to.. Na mou omluvu pryč už to bylo minulej víkend, ale měl jsem Ti napsat, omlouvám se.

Asi ani necítím potřebu se před Tebou obhajovat.. Spíš mě mrzí, že kvůli "..." dokážeš úplně zbytečně lhát. Na druhou stranu pokud díky tomu získáváš plusový body, tak Ti to upřímně přeju;-). To je jedno. Už jsem sem psát nechtěl, dál otravovat nebudu.
Mějte se pěkně,
H.