Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zkušenosti s prodejci švábů

Zdravím teraporadnu. Chtěl bych se podělit o zkušenosti s prodejci švábů blaptica dubia a zároveň se zeptat na pár otázek.

Pár měsíců zpátky jsem si objednal od Miroslava Čady šváby blaptica dubia za 1000kč. Jedinná podmínka byla velikost nad 3cm. Pan Čada psal že menší než 3cm fakt nejsou. Následně mi přišel balíček s cca 550ks šváby (0,5-1cm), takže mě podvedl. Nakonec mi vrátil zpátky alespoň 200kč, ale i tak jsem na tom značně prodělal. Doted jimi ještě nekrmím, protože jsou stále moc malí.

Další je prodejce Pan Radek Černý a majitel stránek blapticadubia.cz..
V 8mém měsíci jsem si objednal šváby blaptica dubia rovněž za 1000kč. Platil jsem předem převodem na učet, aby vyřídil moji zásliku co nejdříve. Po dvou měsících vymlouvání z jeho strany jsem se rozhodl chtít zpět peníze. Už měsíc neodpovídá na emaily a nebere ani jeden ze svých 3 telefonů. Přitom už jsem od něj asi 3krát odebíral (ale ne převodem na učet) a vždycky byl solidní a rychlý a byla dobrá komunikace, takže opravdu nechápu takové chování ze stran prodejců.

Chtěl jsem se zeptat, jestli máte i vy nějaké takové zkušenosti s prodejci?případně jestli někoho můžete doporučit, nedoporučit? A taky by mě zajímalo jestli se s takovými podvody dá něco dělat? Díky moc za Vaše příspěvky

Zdravím,
já také beru od Pana Radka Černého a vše v pohodě. Akorát před měsícem jsem si objednal šváby a sarančata a ještě nepřišli.. Bylo mi to vysvětleno tím, že si Pan Černý narazil obě ruce a nemohl to balit.. Dnes by to měl odeslat, tak jsem zvědavý, jestli to přijde..

Ano přesně tak. Také mi bylo vysvětleno, že měl naražené obě dvě ruce. Já jsem to samozřejmě chápal a i tak jsem čekal. Ale potom už jsem neměl žádné krmení ani peníze na krmení, tak jsem mu psal, že pokud to stihne do dvou týdnů tak počkám, ale jestli ví, že to nestihne, tak at mi raději pošle peníze zpět. Takže jsem týden co týden čekal na emailu na číslo balíčku a pak mu volal jestli už to odeslal. Vždy mi řekl, že se mi hned ozve a neozval se ani jednou. Naposledy mi vzal telefon asi před 3mi týdny a řekl mi, že už je to fakt dlouho atd... a že to měl na starosti nějaký jeho kolega a že ho ujistil že to už odeslal. Ale číslo balíčku mi už nenapsal jak slíbil. Od té doby se s ním nemůžu spojit. Takže jsem taky zvědavý jak to dopadne.

já mám právě kolinii tartar a u těch se mi daří, ale u dubií moc ne.většinou si koupím 1l 2-3cm mix a agamy to sežerou dřív než vůbec stačí dospět. Někdy až budu mít víc financí jich nejspíš naberu víc a 1:1, adulty a subadulty. Třeba se taky někdy dočkám přebytků:)

To chce oddělit šváby na krmení a na chov, tu chovnou část moc nerušit a počkat, až se rozjedou. Někdy to trvá i pár měsíců. Každopádně dubie jsou tak trochu běh na dlouhou trať. Ale když se to rozjede, tak čas od času stačí z chovných nádrží vybrat pár desítek kusů na krmení a zase je nechat v klidu dorůst a množit se.

děkuji... Já upřednostňuju taky osobní převzetí, ale jsem bez auta a v Karviné nevím o nikom, kdo by prodával. Akorát jeden solidní prodejce je z Bohumína a ten mi vždy šváby přivezl až před barák pokud jsem bral za více peněz. Jediný problém je, že dubie moc často nemá.

Takže vidím, že více lidí odebírá od pana Černého. Potom prosím napište jestli Vám balíčky dorazily nebo ne. Mě jenom opravdu mrzí, že se neobtěžuje zavolat ani napsat ani nic, když jsem na to čekal nejdýl ze všech. Moje číslo mi prostě nevezme, ale když jsem volal od přítelkyně, tak taky nebral, ale následně jí dvakrát volal. Opravdu nechápu ten přístup o co mu vlastně jde. Řešil jsem s ním všecko vždycky uplně v klidu a slušně a i po jeho zpoždění jsem se s ním bavil uplně normálně, tak nevím proč mě uplně ignoruje.

Zdravím...já mám náhodou zkušenost s panem Radkem Černým. Já tedy musím napsat chválu, protože jsem si objednával adulty A. Tesselatta a přišli brzy, hezcí a zdraví švábi jako koně. Úspěšně je množím a musím říct, že za půl roku uhynul jediný. Kamarád od něho objednával a taky spokojený.

Na tohle jsou asi nejlepší teraburzy, kde člověk ví co kupuje a z boxu si vybere velké jedince, kde vidí i to, jestli již "vyvíjí" ootéku.

Já jsem s ním byl taky maximálně spokojený - pokaždé dodal včas a množství a velikost, kterou slíbil. Proto jsem si ho taky vybral a poslal mu peníze předem. Napsal mi 31.8. , že pokud to potrvrdím, tak by to měl stihnout poslat v příštím týdnu. Pak jsem se mu musel co týden připomínat, protože se mi ani jednou sám neozval. Já chápu, že když toho má člověk hodně, tak zapomene. A taky že jo, protože jsem mu po asi 2 týdnech musel posílat naši konverzaci a udaje znovu. Pak mi ještě párkrát vzal telefon a napsal, a ted tak 3 týdny neodpovídá, nebere telefony ani nic. No zkusím se mu dovolat z cizího čísla a jsem velice zvědav na jeho reakci. Pokud se k ničemu nedoberu tak to prostě hodím za hlavu - přišel jsem o 1000kč, ale někdy v budoucnu bych se za ním zastavil osobně až budu v Praze. Na tohle fakt nezapomenu.

Ano to mě už taky napadlo - do finančních problémů se v dnešní době dostanete velmi snadno. Ale řešit to stylem : ,,nebudu mu brát telefony a peníze nevrátím - však on dá časem pokoj,, to bych vážně od takhle solidního prodejce nikdy nečekal. Ale kšeftuje vesele dál a ostatním volá, takže asi uplně bez švábů nebude. Zase si nemyslím, že by to takhle jako se mnou, řešil i se všemi ostatními. A jsem právě zvědavý jestli ostatním přijde to, co jim slíbil.

Takže to vypadá, že nás natáhl všecky. Se mnou to bylo to samé : tak 5krát to už odesílal - pokaždé se vyskytl nějaký problém. A taky jsem poprvé( a naposled) poslal peníze předem. Jenže by mě právě zajímalo jestli s tím jde něco dělat. Nebo na to není žádná páka? Prostě porušil veškeré ty svoje obchodní podmínky a nic se neděje?

Pan Radek Černý a majitel stránek blapticadubia.cz :!::!::!:

ZLODĚJ, LHÁŘ = tat oslova jej vystihují .....

Zásilku jsem dnes odeslal => zásilka nedorazila a když jsem mu volal tak přišli další výmluvy jak neměl čas, přitom potvrdil odeslání

Peníze hned odešlu => je to zase tejden a nic neodeslal

Hned zítra dopoledne zavolám = > tohle mi sdělil třikrát ( vždy když jsem já zavolal ) a nikdy nezavolal

Zásilku mám objednanou od půlky září roku 2012. Je polovina listopadu a od té doby jsem mu nesčetněkrát volal. Vždy jen výmluvy a sliby a sliby. Dotyčný si namastil kapsu a již nehodlá peníze vrátit. Radím se tomuto prodejci vyhnout. Podle reakcí jiných teraristů okradl nejen mě.

Zdravím vespolek, co se týče zmiňovaného Miroslava Čady, nedošlo náhodou nedopatřením za změnu jména onoho dotyčného Michala Čadu ? (jeho mail je michal-cada@email.cz nebo cadami@seznam.cz.. S ním mám taky negativní zkušenost.
Teď mám slušně rozjeté kolonie dubií a po novém roce to pujde ve velkém na odbyt, kdyby jste měli zájem. Jinak chovám prozatím asi 30 druhů, takže si můžete postupně rozšiřovat i chovy pro parádu :)

Dobrý večer, co se týče vás mladý pane Miloši nevím jak můžete mít negativní zkušenost když si od vás pan Čada nekoupili nic, byli jsme na burze v Ostravě (17.11) a ptali jsme se na šváby zda nějaké máte tak jste řek že větší množství máte doma, tak jste nám dal kontak a to bylo vše. Ozval se vám na mail a ptal se na ceny které jste poslal. Pan Čada vám oznámyl že máte přemrštěné ceny.(což je jen nzor) Jestli toto považujete za negativní zkušenost tak si asi pletete pojem s průjmem.

Vašeceny co jste poslal "ceny za 10ks:"

Aeluropoda insignis 160 kč
Archimandrita tesselata 70 kč
Blaberus colloseus Gyant form 250 kč
Blaberus cranifer 50 kč
Blaberus cranifer Black wing 150 kč
Blaberus discoidalis 50 kč
Blaberus giganteus (trinidad) 250 kč
Byrsotria fumigata 140 kč
Deropeltis sp. Jinka 180 kč
Elliptorhina chopardi 200 kč
Elliptorhina javanica 200 kč
Eublaberus distanti 100 kč
Eublaberus posticus 150 kč
Gromphadorhina oblongonata 200 kč
Gromphadorhina portentosa 100 kč
Lucihormetica verucosa 200 kč
Nauphoeta cinerea 20 kč
Neostylopyga rhombifolia 160 kč
Panchlora nivea 30 kč
Periplaneta americana 30 kč
Polyphaga aegyptiaca 200 kč
Rhyparobia maderae Gold 130 kč
Schelfordella tartara 15 kč
Schultesia lampyridiformis 200 kč
Therea petiveriana 250 kč

já snad říkam že si ode mě něco kupoval? Nevím kde jste to vzal. A napadlo vás třeba že já jsem kupoval něco od něj a ani otom nevíte? Tak potom netvrďte tyhle nesmysly a neurážejte. Jestli se zastaváte pana Čady, tak ať vám ukáže celou konverzaci, kde se vyjadřuje poněkud "slušněji řečeno" urážlivě. Tyhle ceny jsou orientační a odvozují se od aktuální ceny mezi prodejci, takže se dají samozřejmě upravovat podle množství a velikosti. Takže asi tak..:!:

Paní Nikolo, nic si nevymšlím. Samozřejmě to nebylo z tohoto mailu, tak se uklidněte. Mi o nic nejde.. At si prodava dal sve chovy po tisicich, tohle byl jen muj nazor..Nerad bych to rozvíjel do nepřijemnosti z obou stran. A navíc nechápu když jsem takový zloděj podle něho, proč chce pořad kupovat ode mě.. To jen tak pro zajimavost.. A umí mluvit snad za sebe ne? Nebo jste jeho mluvčí?

Já jsem naprosto v klidu :) a píši tu za sebe, to je můj názor ;) jen nevím o tom že by kdy chtěl stále něco koupit... a jelikož nemáte žádný důkaz není co podložit. Nikdo nenapsal že jste zloděj tak jste se nazval vy, já jen konstatuji že mi příjde dost nefér psát že máte s panem Čadou negativní zkušenosti aniž by jste to rozvedl, to bych teď taky mohla napsat že s vámi mám negativní zkušenosti jelikož nabízíte na burze šváby a pak když od vás nekoupí dotyčný zájemce tak o něm píšete že s ním máte negativní zkušenost.

Paní Nikolo, když jste s panem Čadou tak zadobře, tak ať vám přepošle jak mi dnes psal že je chce koupit, stejně jako mou nabídku (cituji:dnes v 10 ráno: a ak bych se chtěl zeptat jestli si můžu u vás objednat, nake ty švábiky? Děkuji) Za zloděje mě označil rovněž on, taky mohu doložit. Neznáte celou podstatu věci a něco mi tady budete tvrdit. Na burze nevím otom že by projevil nějaký zájem o me šváby, jen požadal o kontakt a ten dostal. Bližší domlluva byla už pak formou mailu. A jestli má uložene rok staré maily kde nabízel celé chovy - jak je jeho zvykem, tak si je můžete společně dohledat. V té době nabízel Eublaberus distanti. Dále zhruba před cca dvěmi měsíci cely chov blaptica dubia za cca 4300... Mohl bych pokračovat, ale nejste kompetentní osobou

Jak myslíte, uznávám že nevím vše což mě i zaskočilo, ale ověřím si to ... Má chyba pak tedy, ale zase nemáte tak docela pravdu ptal se vás zda máte nějaké šváby u sebe (na burze a měl zájem ale vý jste neměl šváby tak jste mu dal kontak a hl šlo o ty ceny)co se týče toho co vm píše nebo jak se chová v emailu to je věc jiná o tom nemám ponětí, mě člo jen o to že nemám ráda když někdo někoho obviňuje a nedoloží důkaz.

Mu jde hlavně o krmné šváby, kterých mám jen pár druhů. Spíše mám ty okrasné a na chov. Já důkazy mám, jinak bych se nepouštěl do takové konverzace a bezdůvodně onikom nic nepsal. Ceny mám takove jaké mám a jak jsem uvedl, jsou proměnné. Kontakt má už na mě z dřívějška, opětovně se začal zajímat zase na konci října, ověřte si to.. A vám jsem taky nabízel pokud si vzpomináte, ale co se týče vašeho jednání a jednání pana Čady, to je nebe a dudy, to se vůbec nedá srovnat, jelikož vystupujete zdvořile, rovněž si ověřte. Jen ať vás pan Čada zasvětí jak semnou jednal... Proti vám nic nemám. Nemá smysl tohle dál rozvíjet, k ničemu to nevede. Švábi jsou můj koníček a nejedná se mi nanich zbohatnout a ani to nejde..

Vskutu, myslím že jste se ozval na inzerát skrze faunu to si až tak dobře nepamatuji. Já jsem jen myslela že máte třeba ny mysli nespokojenost kvůli švábům nebo tak. Co se týče způsobu psaní mailu atd to už jsme říkala, že občas přežene, ale to se dá změnit. Jen chci říct že co se týče obchodováni je spolehliví a dodává šváby dle dohody... Vemte si je tu pan Černý takové mrchy jako on si tu hezky obchodují a pomlouvají lidi co s ním nevýjdou. Bráním ho kvůli tomu že ho pomluvil hlavně pan Černý skrze to že jsme si u něj obědnali šváby poslali peníze ale nic nedošlo tak proto to tu řeším... Možn jsem se jen nepřesně vyjádřila :) Každopádně toto neberte jako hádku, ale výměnu názorů :D

Pana Černého neznám a nemám s ním žádnou zkušenost, takže nemůžu nic tvrdit. Chovám si už několik let svoje šváby a zatim jsou všichni spokojeni, jak já, tak odběratelé.. A věřím že to bude tak i nadále. Navštěvuji pravidelně burzy, konzultuji se zákazníky a vždycky se nějak dohodnem:puff:

Máte to tu zaujímavé. Pri tomto týpkovi aspoň viete, o koho sa jedná. My máme v Prešove takého, o ktorom sa ani nevie, ako sa volá. Žiadny príkaz na úhradu sa nezhoduje s menom v adrese bydliska, navyše ho po odoslaní z m-bank stornuje. Takto okradol už viac ľudí a doteraz ho nikto nechytil. Známy je iba mail. Navyše ani polícia nevie, o koho sa jedná...
Keby ste boli na Slovensku, tak sa na šváby ponúknem ja.

Dobře kvůli 1000kč zas nepojedu z Karviné do Prahy na slepo a on nakonec nebude doma. Navíc evidentně šváby ani peníze nemá, když ted vyvádí tohle. Takže platit peníze jen tak pro nic za nic a zase jet domů se mi fakt nechce. Nemluvě o tom kolik času bych na to potřeboval.

jde mi i o princip, ale nemám žádnou jistotu...Navíc jsem bez auta a sežralo by mi to opravdu moc času a peněz:(Takže to zatím nechávám být, ale v brzké době mu zavolám z cizího čísla a jsem velice zvědavý co mi řekne. Navíc ted když už vím, že nejsem sám koho podvedl by se s ním mohlo vyjednávat lépe. Uvidíme

Vyjednávat nebude, normálně to položí :-) Dělám e-shop nějaký pátek a čuráčci co si nepřevezmou zásilky po urgenci a příslibu mi pak nezvedají telefon, když zavoláš z cizího čísla:

On: Dobrý den, prosím.
Já: Dobrý den, tady e-shop......, volám kvůli
On: Tú tú tú (položil)

Normálně se bavím jací jsou lidi chudáci a nedovedou se "podívat do očí" ani takovéto prkotině a potřebují se zapírat jak malé děcka :-D

Dobrý den ve spolek, co se týče pana Černého taktéž s ním mám špatné zkušenosti... stejně jako vy platila jsem předem ale švábi nikde. Co se týče pana Čady je to jen holá pomluva protože ty švábi posílal jak bylo dohodnuto 2,5-3cm osobně jsem byla u toho když to balil... známe se osobně a věřte že není zloděj, panu Černému taktež už naletěl stejně jako my všichni, ale není stejný jako on a za tu dobu co pročítám různé fora je toto jediné kde si někdo na Čadu stěžuje. Znám moc dobře tyto typi lidí co obviňují někoho bezdůvodně aby z toho něco vytěžili... Je fakt že emaily od pana Čady jsou někdy dost otravné ale to je tým že má strach o své zboží... to by jste měli vědět když vás podvedl jeden a ten samý podfukář pan Černý. MOžná mi nebudete věřit protože si budete myslet že se ho jen zastávám když se známe, to je na vás ale já jen píšu jak to je. Nikdy v životě nikoho neoškubal a věřím v to že ani nikdy neoškube. Tímto vám přeji hezký den a pokud hodlte řešit nějak případ pana Černého klidně se obraťe na můj mail "n.putyrova@gmail.com"

Znám moc dobře tyto typi lidí co obviňují někoho bezdůvodně aby z toho něco vytěžili..

Tak tenhle výrok mě opravdu rozesmál:D gramatika taky. Pan Čada naopak vytěžil na mě a to i s tím že mi 200kč vrátil.
Takže buď jste hodně špatně viděla, nebo jste neviděla nic a nebo je tu ještě jedna možnost, že se švábi po cestě scvrkli z 2,5-3cm na 0,5-1cm. Jen tak na okraj jich tam teda bylo asi 10ks 1,5cm. Měřil jsem to.
Další věc 550 švábů 2,5-3cm určitě neváží 220g i s krabičkou.
Navíc ted jsem je po 3 měsících měřil a mají kolem 2cm.

A tady jako bonus přikládám naši konverzaci, tak se podívejte na tu ,,úžasnou domluvu,,

Omlouvám se za gramatiku ale nikdo není dokonalý. Co jste tu poslal mohou být upravené texty a jednak nemáte žádný foto důkaz z daného data. Toto je jen holý blábol nic víc... konverzace pana Čady je opravdu někdy srandovní ale nic nemění fakt na tom, že vám byli zasláni švábi velikosti 2,5 až 3cm v počtu kusů jak jste žádal a aby jste si nestěžoval ještě vám vrátil 200kč z5 tudiž to prodal za nákupní cenu a nic z toho nevytěžil. Vaše výroky tu jsou jen kvůli konkurenci a pošpiňování jména.

"foto důkaz z daného data" tym myslím že jste nezaslal foto daných švbu v ten den kdy jste si ztěžoval. Byla jen dobrá vule že vám poslal z5 těch 200kč. Jste totiš jen jeden ztěch lidí co to zkouši všelijak aby na tom něco vytěžili a pokud možno zníčili konkurenci.

Koukám, že si na debatu vystačíte sama. Nějak nepobírám o co vám tady jde. Nebo tu máme zase dalšího podnikavce jehož jméno se nesmí vyslovit a jeho internetovýho obhájce? To už tady párkrát bylo a vždycky to vypadalo podobně....
Hádám, že nikoho to tady moc nebaví.

Pardon, ale když tu nejde opravit ani dopsat text tak co mám dělat? (kromě registrace)Jen se zastávám pana Čadu o nic víc nejde... tady pan dzidosH obvinuje za něco co nemá ani podložené fotkami... psal že je vyfotí jak je uvedeno v příloze ale foto neposlal, ani zbytek konverzace kde se jedná o zaslání 200kč z5. Dostal šváby ve velikosti 2,5-3cm v dohodnutém počtu kusu a ještě něco navíc, nevidím tedy důvod proč padlo toto obvinění.

A kdo tady píše že je nemá? V mailu jak se pan dzidosH vyjafřuje že uděl foto a pošle tak je neposlal a byla jen dobr vůle že dostal 200kč z5 je to prostě jen jeden z mla blbů co si mysoí že je něco a snaží ze zlikvidovat konkurenci za každou cenu. Dále se k tomu nebudu už vyjadřovat neboď jak vidím nikde to nevede. Lidská degenerace se šíří rychle a jak se říká na každého jednou dojde.

Já mám takový dojem že nick Lycanos patří zrovna panu Čadovi, protože se setkáváme se stejným nepochopením a gramatikou. Navíc když se Lycanos bavil s Therea moc dobře věděl kdo co objednával od pana Čady, což je velmi podezřelé. Díval jsem se a foto už bohužel nemám. Jsou to přece jenom 3 měsíce ale zbytek všeho ostatního mám( gramáž balíčku + kompletně celou konverzaci).Poslal jsem jen tu hlavní část protože tak jsem mu to posílal v emailu. A upřímě mi nestojíte za ten čas abych to aktualizoval : dále je jen samé bla bla bla pošlete peníze atd...A stejně je klidně možné, že jsem celou konverzaci přepsal, abych zničil mou potencionální konkurenci, takže na co Vám to vlastně bude?:D

Jen na okraj nikdy jsem s dubie ani jiný krmný hmyz neprodával, takže proč bych si po 3 měsících najednou vymýšlel?

Dostal šváby ve velikosti 2,5-3cm v dohodnutém počtu kusu a ještě něco navíc

Když si přečtete celé to co jsem přikládál, zjistíte že to není pravda. a poštovné přes 200kč?...ha ha
Takže se nenechte vysmát a raději se zaměřte na zdokonalování gramatiky:)

Jistě že foto nemáte protože jste žádne nezaslam kdyby jste aspoň tak hloupě nelhal. Je to jedno, možná mi to nikdo nevěří ale podvodník jste jen vy sám. Ozval jste se po třech měsících kvůli tomu že znovu obnovyl chov a chtěl jste se mu pomstít za něco co není pravda. Vydělal jste na tom jen vy. Přeji hezký den a snad na vás také jednou dojde.

ano foto jsem nezaslal, psal jsem pouze, že si to nafotím. Pro případ, že bych zde chtěl ukázat co mi přišlo za 1000kč. Bohužel už jsem ho smazal. A ty Vaše další poznámky jsou opět k smíchu. Ve finále jsem já ten co okrádá lidi, mstí se a ještě jsem na tom vlastně vydělal:D velmi kvalitní

Je na každém ať si o tom myslí své, neočekávám od toho nic velkého. Jak se říká s podstivostí nejdřív pojdeš. A jestli vám nepříjde jako výdělek mít 550ks švábů velikosti 2,5-3cm 1,50kč tak budiš a to vám po "stížnosti" jak říkáte vrátil 200kč což je v podstatě poštovné. Nic už psát nebudu protože to nemá cenu. Vždycky si něco najdete. Na zhledanou.

Tedy číst tvé příspěvky je fakt něco, češtin tu fakt trpí, ale to je fuk. Pokud vím, tak píše, že švábi měli 1cm (druhá strana proti tomu nějak více neprotestovala). 200kč poštovné je taky vtipné, cenný balík 0,5kg 75kč, balík do ruky 102Kč (prakticky nejdražší možnost) a to byla uvedená váha poloviční. Nezálohování mailů? Kravina. V dnešní době neomezených schránek maily nikdo nemaže, natož během týdne.

Lycanos: hlavně se prosím nejdříve naučte psát trochu česky. Číst Vaše příspěvky je opravdu děs a hrůza. Pokud si vedete záznamy o prodeji ve stejném stylu, pak se nedivím, že to takhle dopadá.

Pro ostatní: Já bych určitě nějakou žalobu podala. Všichni teraristé tera poradnu neznají, takže bych řekla, že podvedených bude víc. Nejdříve bych zkusila na pána přitlačit, zavolat mu z jiného čísla a sdělit mu, že se na něj chystáte podat oznámení a dát mu určitou lhůtu na vrácení peněz, či zaslání zboží. Domluvit se i s dalšími podvedenými, aby mu také zavolali a sdělili to samé, případně, pokud nebude zvedat telefon, zaslat mu email. Když by pán nereagoval, nahlásila bych to na policii. Ale když několik lidí za to vysolí tisíc korun, tak ta částka, kterou okradl více lidí může být docela vysoká.

Dobrý den
Bohužel mám také špatné zkušenosti s panem Radkem Černým.Objednala jsem si švábi zaplatila předem a do dnešního dne nic.Jeden telefon má odpojený ,druhý mě zvedl a nasliboval jak mě objednané zboží zašle ,že ted bude již všechno v pořádku.Po dalším čekání zboží opět nepřišlo. Telefon mě již nezvedá a na email nereaguje.Takže si myslím ,že nás podvedených je hodně a,že by jsme se měly sjednotit a podat hromadně žalobu.Takže pokud je tu někdo, kdo tomu trochu rozumí a byl by ochoten vše zorganizovat určitě se připojím.S pozdravem Jana.

Já se domnívám, že s tím nic neuděláme pokud ta škoda nepřesáhne nějakých 5000kč. Mě obral o 1000kč a ještě jednoho zde o necelých 500kč . Pořád je to málo a policajti to akorát zametou pod stůl, takže si myslím, že je to zbytečné vůbec řešit pokud ta naše částka nenaroste.

Ja musim rici,ze moje zkusenost z minuleho rokuje dobra.Objednal jsem 10 litru S.tartara- bylo to necelych 7000,-,zaplatil jsem dopredu,svabi dosli v poradku,byl jsem spokojeny.

Na druhou stranu musim rici,ze dubie v CR koupim pouze od p. Jakoubka- TERINS!
A tam mam jistotu kvality a seriozniho jednani!

Tak s panem Černým mám ten samej problém. Furt jen slibuje a už je to víc jak půl roku. Nejdřív naražené ruce, pak úmrtí v rodině a pak nevím co ještě. Ted jedno číslo neexistuje a druhé je stále nedostupné. Na e-maily nereaguje. Tak už to neřeším... jen nevím teď odkud odebírat šváby. Nemáte nějaký spolehlivý zdroj odkud můžu šváby odebírat? Díky...