Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zákaz burz v Evropě?

Ahoj kolegyně a kolegové,
namátkou jsem našel na stránkách Terraristika Hamm tento dokument: AMPHIBIAN AND REPTILE PET MARKETS IN THE EU: AN INVESTIGATION AND ASSESSMENT, jde stáhnout v PDF tady: http://www.tieranwalt.at/upload/files/ARPM2012_v13 1.pdf

Jde o studii, která potvrzuje, jak jsou burzy obojživelníků a plazů strašně škodlivé pro všechny - vystavovaná zvířata, návštěvníky, a přírodu okolo. Začal jsem to číst včera a jsem asi v půlce (dnes večer to snad dočtu), ale je to úřednický svinstvo, které vytvořili - jak jinak - Rakušáci, a je celkem jasné, proč to bylo vytvořené. To, co jsem se dočetl, je bohužel pravda z úhlu pohledu, který ti lidé prostě chtějí mít, a který je diametrálně odlišný od toho, jak se na to dívají chovatelé. Organizátoři Hammu (do jejichž burzy se tam trefují) vytvořili kontra-text, který je ke stažení na jejich stránkách, a který začnu číst hned po tomhle. Posílám spíše pro informaci a těm, kteří umí anglicky, aby si početli.

Tak jsem dočetla ten pamflet a teď ruku na srdce:

1. Jsou zvířata na burze ve stresu? ANO jsou
2. Hrozí tam přenos zoonóz na člověka? ANO hrozí
3. Invazivní druhy, to už se týká spíš teraristiky a jiných zájmových chovů obecně než přímo burz, takže jsem nepochopila proč to tam pletou.

Ale body 1 a 2 těžko někdo vyvrátí. Otázka je, co s tím uděláme. Ano, je to byrokracie a v rámci EU úplně nepodstatný problém nicméně problém to je a pokud se úředníci rozhodli, že ZROVNA TOHLE budou řešit, asi s tím nic neuděláme.
Já bych jim poslala podnět aby zakázali i MHD. Člověk je tam ve stresu z ostatních lidí a ta hygiena taky nic moc.

Tak jsem dočetla ten pamflet a teď ruku na srdce:

1. Jsou zvířata na burze ve stresu? ANO jsou
2. Hrozí tam přenos zoonóz na člověka? ANO hrozí
3. Invazivní druhy, to už se týká spíš teraristiky a jiných zájmových chovů obecně než přímo burz, takže jsem nepochopila proč to tam pletou.

Ale body 1 a 2 těžko někdo vyvrátí. Otázka je, co s tím uděláme. Ano, je to byrokracie a v rámci EU úplně nepodstatný problém nicméně problém to je a pokud se úředníci rozhodli, že ZROVNA TOHLE budou řešit, asi s tím nic neuděláme.
Já bych jim poslala podnět aby zakázali i MHD. Člověk je tam ve stresu z ostatních lidí a ta hygiena taky nic moc.

To je zajímavé, že když ti tu x-lidí napsalo, že by ti kvůli IBD ruku nepodalo kvůli možnému přenosu, tak si se hájila, že to přepalujeme a že to není možné a najednou tvrdíš, že lze na burze chytit dokonce zoonozu a nakazit se.
Ps:a to jsem si to prosím nehledal, to si pamatuji:-D

Epanterias: No, zajímavý to je, to máš pravdu. Takže mi ty lidi vlastně nadávali zbytečně.....? Když už jsi to nakousl.:-D protože nelze mít na jednu stranu panický ctrach z infekčních chorob a na druhou stranu tvrdit, že se nikdo nemůže ničím nakazit. Ono když jde o to se do někoho navézt, je pravda všem ukradená...tak nějak to bude, viď;-)

Ono to bude asi tím, že o přenosu IBD vzduchem NEJSOU důkazy, o přenosu zoonóz důkazy jsou, tak to nejde dost dobře srovnávat.

Přenos zoonóz vzduchem z plazů na člověka? Nepleteš si to náhodou s H5N1? Každopádně jsem moc zvědavá na ty zdroje a data, budu čekat.