Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zákaz burz v Evropě?

Ahoj kolegyně a kolegové,
namátkou jsem našel na stránkách Terraristika Hamm tento dokument: AMPHIBIAN AND REPTILE PET MARKETS IN THE EU: AN INVESTIGATION AND ASSESSMENT, jde stáhnout v PDF tady: http://www.tieranwalt.at/upload/files/ARPM2012_v13 1.pdf

Jde o studii, která potvrzuje, jak jsou burzy obojživelníků a plazů strašně škodlivé pro všechny - vystavovaná zvířata, návštěvníky, a přírodu okolo. Začal jsem to číst včera a jsem asi v půlce (dnes večer to snad dočtu), ale je to úřednický svinstvo, které vytvořili - jak jinak - Rakušáci, a je celkem jasné, proč to bylo vytvořené. To, co jsem se dočetl, je bohužel pravda z úhlu pohledu, který ti lidé prostě chtějí mít, a který je diametrálně odlišný od toho, jak se na to dívají chovatelé. Organizátoři Hammu (do jejichž burzy se tam trefují) vytvořili kontra-text, který je ke stažení na jejich stránkách, a který začnu číst hned po tomhle. Posílám spíše pro informaci a těm, kteří umí anglicky, aby si početli.

Hmm diky, jen jsem nahledl.. A mam zkazeny den. Potvrzuje se o cem se bavime uz delsi dobu, ze se smraka nad teraristikou v Evrope.
Vecer si to doctu a podivam i na tu odpoved z Hammu. Neni to povzbudive cteni. Ale ze se neco deje sme cekali. No Rakusaci uz to maji spatny ted, tak proc to neposlat dal.. :-( Ze tam zase operuji s prenositelnosti patogenu na lidi vs plazi me rozciluje. Nu coz, chov na cerno a vymeny obchod budiz vyhraban zpet z popela dejin.. Teraristika funguje i v Norsku a jde to..

Tak to vim, holt se neco priveze z vyletu.. Urcite si nemaluju ze je to prochazka, ale jde to. Pokuty sou mi zname, kamarad Lucifer tam uz taky platil na polni ceste asi 3000 Nok :-D (Sorry za OT)

Jsem zvedav jak se to vse vyvine v EU.. Jestli preci jen zdravy rozum jeste naky vyhraje.
Ale nejvystizneji to napsal Black.. Ono vyjmenovane slovo. :-D

Tak mám pocit, že Norsko bude i přes určité své nezemské krásy a hodnoty hodně upravidlované.

Já bych do Norska jel tak na přechod Jotunheimenu. A chtěl bych vidět zkoušku Darkthrone. To je asi tak ono... Ideální to není nikde na světě. Všude jsou pozitiva a negativa. Spíš to vidím tak, že by člověk měl někde objevovat ta pozitiva, která doma nemá šanci najít nebo dostat. Když už se nám ten svět tak zmenšil, tak proč některých věcí nevyužít. Neexistuje jenom EU. Proto taky... Nějak se ve mně některý věci mění a ta vazba k našemu upravidlovanému materialistickému kraji, a k v něm pohlceným duším, slábne. Jenom vám pánové oběma přeji, aby vám to vaše hledání přineslo jenom vítězné a krásné poznání. Přijdou určitě i rány. Ale vidím to podobně. Je čas jít si pro to, co za to stojí!

zdar všem,
také zareaguji na toto téma, příspěvek jsem nečetl, ani nevím jestli bych to s nervama dotáhl až do konce, ale na podoné věci lze říct, každý musí vážit své skutky s velkou obezřetností a není možné to přehlížet, průserový skutek (ty pozitivní se spíš přehlížej) jednoho, pak může být průserem všech a na to čekají právě podobná politická gesta..., viz jedařina, každý nezkušený amatér s potřebou machru, musí ten sek dřív nebo později dostat, následuje pak televize, politika resp. parlament a šup máme zákon a zárovň krásné veřejností snadno kvitované gesto, šak ta evropa už jiná od tuzemska není...
budiž nám všem tyto výhrušky zvednutým palcem - profesionalita v zájmových chovech je tedy nutností, jed nejed, jinka si můžeme jít všichni rovnou lepit letadýlka...

Jen tak namátkou jsem zadal do vyhledávače tvé souvětí ,,Srouby se utahujou vsude, i u leteckejch modelaru.",
...a hned jsem našel debatu o problémech leteckých modelářů s hmotností modelů, a směrnicemi EU. To snad neni pravda. Je vidět, že s EUro-blbama nemáme problémy sami.
Před vánoci jsem viděl v TV pořad ve které si stěžovali živnostníci, jak se na ně doslova valí nesmysluplné byrokratické směrnice a nařízení z EU, které se navíc tak rychle mění že nejsou schopny všechny registrovat, natož se dle nich řídit.
A když si v tomhle kontextu dosadím nedávné nařízení komisařů EU povinosti označení fotbalového míče pro děti do tří let za nevhodné hračky, z důvodu že by mohlo dojít k jeho vdechnutí nebo polknutí:-?,
...pak fakt nechápu jaké doby jsem se to dočkal::).

asi takhle- nevím, jak dlouho jim trvalo, než tuhle krásku našli, ale asi dost dlouho..navíc jí je tak 14. Holky tam jsou hezké tak do 15-16cti. Dospívají o něco dříve než evropanky, ale taky dřív přijdou do jináče a strašně ztloustnou. Ona většina i mladých ženských tam je šíleně tlustá a některé uplně brutálně....pokud Ti jde o krásu žen, tak je o dost lepší ta Indonézie :-)

Tak jasně. V jižní Americe jsem ještě nebyl. Ta fotka mě prostě zaujala. Ale stejně se stavím. :-) Tak nejde jenom o ženské (i když je mám rád, to přiznávám). Ty jsou krásné leckde (i když, vážně NEDOPORUČUJU ty všechny možné "republiky" kolem Kavkazu. Odtamtud jsem se vrátil "bez zážitku". :-D ). Potřebuju si hlavně najít svoje staré "já". Jinak máš pravdu. Když jsem bydlel venku, měl jsem několik krásných sousedek od naproti z podobných destinací. Obzvlášť na jednu mám nádherný platonický vzpomínky doteď. Úžasně milá, nádherná, pohostinná a hodná holka, co se mohla rozdat ve všech směrech. Tehdy mi bylo 20 a člověk byl moc "v rozletu", takže to nějakým definitivním vítězstvím nedopadlo (dneska je mi o 10 let víc a vidím věci už jinak)... Jsme na TP, takže STOP! :-D

Jinak samozřejmě, problémy generované materialistickou společností a čím dál tím více omezovanou svobodou mi začínají taky lézt na nervy. I když se asi mohu považovat na poměry doby za úspěšného člověka ("materiálně"), tak mi ten životní styl přestává nějak vyhovovat. Nejsem žádnej Justin "Beaver"...:-D

Člověče, já si nikdy nedělám z ničeho srandu. Tak importem myslím cokoliv mimo ČR. Nemusí jít jen o nějakou exotiku. Jednou jsem už takhle svět objevoval a bylo to nejšťastnější období mého života. Prostě si budu hledat a až najdu, tak do toho jdu. Radši pokecáme někde ve výčepu... Nerad bych dostal na cestu hnedle přibalenej BANán.

Ono víte co. Eurosráčům nedochází jedna věc, že ta celá unie prostě dřív nebo později padne. Buď se zhroutí ekonomicky nebo ji svrhnou lidi.
Není možné co všechno se ve jménu svobody zakazuje.
Modely, zbraně, počítačová technika, svoboda sova, žárovky, zvířata.
A co příjde knihy, film, hudba, oheň?
Nehledě na o, že každý dle mého názoru nějakou směrnici porušuje. Tak podle mě se chovat dál bude, jen je třeba asi zčít se nějakou formou zapojovat.

Jsou takoví co nám chovatelům kur** pověst to jsou ty různé inzeráty a zničené importy atd...
Ale zase my "verbeš" lidská jím za čas vezmem valnou většinu přirozeného prostředí, kvůli rozšiřování...(bude nás stále více) a budem toho "potřebovat" víc než zásahnem do různých chráněných oblastí a budou se postupně zmenšovat. I pralesy se postupně pokáci, kvuli půdě.
A většina zvířat co kvuli tomu začnou postupně upadat a snižovat se populace, než časem bude uplné minimum či se z nich stanou ohrožené/vzácné druhy, které v přírodě najdem opravdu vzácně, tak my je mužem chovat a odchovávat v zajetí a tím je tak nějak podržet.
První zakážou burzy, kde se dají zvířata sehnat a tím je zařadit do chovu a třeba tím i se pokusít rozšířit jejich populaci sice v zajetí, ale v přírodě, jak jsem psal nemusí být stále.
Časem zakážou i samotný chov a bude uplně vyšperkováno!

Nějak jím to nedocházi a vidí na burzách jen to co potřebují vidět a většinou hledají než najdou to Špatné jak už to konečně najdou, tak udělají z komára velblouda a pojďme....

tak myslim,že tady nikdo nevěří v ucinkání EU klíčema,nebo že řeknou sory vymyslely jsme p.čovinu,tak si to dělejte po svém.
Co taky čekat ve společnosti kde ocení za nejlepšího ekonoma člověka,kterej hrabe pro sebe a pro stát neudělal ani ho.no.V parlamentu sedí odsouzení lidé za korupci a ještě se plácají po ramenou.
Co je Klausova amnestie?Jen pomohl známím a kamarádům za cenu propuštění hejna zlodějů a ku,ev živících se fetem,nebo parazitujících na společnosti.
Stačí se podívat Ratha.Pořád ho někde vláčí v mediích,ale Parkanová která nadělala víc škody ve státním rozpočtu se vesele ututlá.
Prostě bordel,který se zamete jen ve chvíli kdy někomu rupne v kouli a strhne sebou dav do jatek a linče.
Kdysi jsem tvrdil,že jsem vlastenec,ale moje hrdost na tenhle národ bezduchýhc loutek si zasloužil hrdost naposled za vzestupu Přemysla Otakara II alespon než ho zaprodali a nechali rozsekat za jakési sliby Germánů.

Sorry,ale musel jsem napsat vlastní názor a pokud to někoho pohorší klidně to smažte.

Docela vtipný jak se z jednoho dokumentu nějaké univerzity stává téma, které vypadá, jak kdyby Evropský parlament projednával zákaz burz :-D

Jinak člověče Petře netuším kdes vzal, že to vymysleli Rakušáci - Autorem je profesor z univerzity v Austrálii a dva profesoři z UK. Materiál byl zpracovaný na zakázku nějaké britské ligy na ochranu zvířat a několika dalších organizací z Německa, Anglie, Belgie a UK, všechno dle názvů jakési neziskovky na ochranu zvířat.

Nedělejte zase z komára velblouda, o tom, že by se jednalo o nějaký materiál týkající se jakkoliv Evropské komise tam není ani čárka ;-)

Ahoj přesně Radar14 spěje to k riti;-)Jen co se ty paka prokoušou tím co již odhlasovali dokument celej samo není ale dost toho již existuje namátkou:zákaz vystavování+prodeje zvířat po sobě jdoucí burze (ta samá),zákaz vystavovat+prodávat určité druhy,1000 dalších doporučení-přeprava(vzdálenosti)povolení k chovu atd.atd.

Bohuzel jak rikas.. Pac kazdej "euposranec" ci "komisrar", ma nutkavou potrebu "dokazat" ze je tam za svuj baksis k uzitku a tak vymysli jednu chujovinu za druhou, za prispeni lobystickych a zamindrakovanych ekoteroristu a podobnych spolku, kteri ani nevi za co bojuji, pripadne za penize..

@ Vilém: Jasně, taky už jsem na to přišel, ale ta stránka, kde jde sehnat, je stránka rakouské organizace na ochranu zvířátek... Nikde jinde jsem ho nenašel. A dle mého názoru ani tak nejde o to, kdo to vypracoval (pokud prostě někde nemají lidi ochotné a schopné takový materiál udělat, tak to pro ně udělá někdo odjinud), ale o poslání toho dokumentu. Kdo si ho přečte, tak jasně ví, proč byl vytvořen a co se v něm píše. Může to být vědecká studie, ale já jako biolog tam nevidím z vědy a výzkumu vůbec nic, jen snahu sepsat jak jsou ty burzy ve všem škodlivé. Formulace "nepřišli jsme na zásadní problém v tomto ohledu, ale to neznamená, že je to v pořádku" jsou tam hodně časté, a výsledky vždy hovoří proti burzám. Tak proč to asi vzniklo??!!

Já to neobhajuji, jenom zrovna to jak to chodí na úrovni EU vím celkem dobře, takže mimo jiné také vím, že velká část toho co tu zmiňujete nemá s EU nic společného a když už tak už vůbec ne s nějakým úředníkem v Bruseli. Většina těch lidí tam je naprosto v pohodě, bohužel v Evropském parlamentu to chodí podobně jako tady, takže někdo vymyslí rozumnou směrnici nebo nařízení, jenže než se to schválí a začne to platit, tak to chytne nějakej lobysta, tu něco pozmění, tady něco přidá a ve finále je z toho něco uplně jiného než někdo na začátku zamýšlel. Pak to navíc dorazí do Čech, tady se to chytí nějakej aktivní úředník a udělá z toho ještě 10x přísnější zákon a s argumentem, že to takhle EU vyžaduje to vyhlásí. Lidi jsou ovce a to bohužel i v tom ohledu, že si tyhle argumenty nechaj velmi lehko vnutit, takže i v případech, kdy se dá jednoduše dohledat zda to opravdu nařizuje EU, nebo si to vymyslel někdo u nás a za EU se jenom schovává, se prostě spokojí s nějakou fámou a výsledkem je, že EU může snad i za to, že tu zrovna dneska nesněžilo.

I to je hodně diskutabilní. Cukrovary ve smyslu stanovení kvot vývozu cukru z jednotlivých států. OK, to je na hodně dlouhou debatu o společné zemědělské politice EU, která je celá postavená na hlavu, s tím výjimečně souhlasím. Rum? To je krásný případ toho kde místní lidi křičí že nám někdo zakázal něco, co nikdy neexistovalo. To co se u nás prodávalo jako Rum, nemělo s Rumem nikdy nic společnýho. EU nám nezakázala Rum, jenom řekla, že tomu prostě máme říkat jinak. Je to stejný jako s pomazánkovým máslem. Místo aby lidi měli radost, že se nebude sračkám říkat párek, ale sračka, tak se všichni nechaj nakormidlovat lidma jakoje Klaus do slepýho protestování aniž by měli představu proč.

Budiš,že přejmenování ve srovnání s tradičními recepturami je celkem logické.
Ale párek je zrovna blbej příklad,ty sajrajty co se u nás vydávají za uzeniny nemají zdaleka nic společného s uzeninami před 10 a víc lety.(Až na pár vyjímek)
Bohužel do toho vydim a nedivim se,že přibývá vegetariánů i když ve spoustě uzenin není ani náznak masa,nebo čehokoliv jemu podobného.
A to kupodivu EU neřeší.

A proč by jsme nemohli označení Rum pužívat tak jak jsme byli po léta zvyklí?
Co takhle pojmenování čaje a různé rozpustné granulované ovocné směsy - to je v pořádku?
Čaj je přeci konkrétní rostlina ze které název vychází, a jak je možný že se za čaj označuje kde co? To není klamání spotřebitele?
A co třeba pivo - taky má nějakou svou původní recepturu. Jak je možný, že se za pivo může označovat poslední dobou tak modní produkty, jako jsou ovocná piva, nebo zázvorové pivo?
A takhle s odkazem na původní receptury bych našel X dnes běžných prodůktů, které by se dle této debilní logiky museli přejmenovat.
Dle mého názoru u Rumu jak jsme měli mi češi zažito, každý čech věděl o jaký produkt se jedná.

Asi vás to překvapí, ale pivo je chráněné označení a výrobky, které nejsou založené na pivu, respektive neobsahují pivo z více než nějaké dané části, tak se pivo označovat nesmí. Je to přesná obdoba onoho pomazánkového másla, které máslo neobsahuje vůbec, proto by se nemělo označovat jako máslo.

Stejně tak má ČR chráněné špekáčky, které nikdo vyrábět nesmí, pokud nejsou vyrobeny dle dané chráněné receptury.

Po pravdě další příklady výrobků, které se jmenují jako něco, co nejsou rád poslechnu. Myslím si, že jich moc není.

Není to debilní logika, ale ochrana trhu proti výrobcům, kteří se snaž zneužít nějaké zavedené značky.

Tahle logika je debilní, stejně jako celá tahle dabata.
A ať se na mně nikdo nezlobí, ale platit europoslance tak draze (jak v současnosti platíme) za to, že budou spekulovat u pomazánkového másla, jaké procento másla musí obsahovat aby se tomu smělo ještě říkat máslo nebo ne, na to je opravdu nepotřebuju. Jako spotřebitel nepotřebuju tohle vodítko abych se orientoval v tom co kupuju. K tomu mi vždy stačilo uvedení obsahu na obalu. Je to umělé vytváření problémů tam kde ho většina lidí nevidí.
Mimochodem, kdo určuje pravidla (jak uvádíte tu část - to procento) aby se danému výrobku ještě mohlo říkat pivo? Zase nějací ouřadové (z Bruselu či jaký prd.le).
Přeci pivo má ve své historii někde nějaké původní receptůry. A každý odklon od původních receptůr je tedy už minimálně diskutabilní, jestli to ještě pivo je nebo není. A to si mylím platí obecně. Každa potravina má někde v historii nějaké původní receptůry. Ale o tom to vůbec není.
Jak jsem napsal na začátku, celá tahle debata je debilní.
Nevím jak Vy, ale já (a myslím si že i většina lidí) nepotřebuji úřady a úředníky který mi budou říkat jak mam ten který výrobek nazývat. Na to vždy stačil trh.
PS: No a co ten čaj? Na to jste vůbec nezareagoval. U toho se tedy neklame spotřebitel? Jak je možný že to v EU nikomu nevadí:!:, že se za čaj označuje i to co s čajovníkem nemá vůbec nic společnýho?
No vidíte a představte si - mě to nevadí. Žiju dál. A žil bych klidně dál, ikdyž by se Božkov dál označoval za Rum. Nakonec v podvědomí většiny čechů to Rumem zůstává.

Ja to napisu strucne.. Souhlas s Vladkem. Nepotrebuju naky kokoty z Bruselu, aby me domele chranili pred pomazankovim maslem a jestli ma byt na balonku napsano ze je nevhodny pro deti.. Jsem osoba svepravna a vim co chci kupovat a co ne. At nas radsi pani vytahnou rychle z krize, kdyz sou tak chytri..

Dle mého názoru se o žádnou krizi nejedná, je to uměle vytvořená cesta k tomu, aby se vytáhly peníze střední vrstvě a putovaly do vrstev vyšších. Protože kdyby byla krize, určitě by bohatí nebohatli, tady není logika. A co se týká eu a jejich směrnic, hledejte logiku i zde, co se stane, když nařídí větší klece pro drůbež, jednoduše musí chovatelé vytáhnout peníze z kapes na nové klece, jde o to, nutit lidi utrácet svoje prachy, aby byly v pohybu. Myslím, že je to vše trochu jinak, než jak nám média předkládají. Jednoduše žijeme v konzumním světě a hledají se cesty, jak donutit firmy, lidi utrácet.

:-D Jiste, ale to nas nemusi zajimat preci.. ;-)

Celej projekt EU je zkostnatelej socialistickej-prerozdelovaci produkt.. Neco jako RVHP a pod. A podle toho to vypada.. Dekuji nechci.
Vlastne nazor Klause na EU je jedina vec, s kterou s nim souhlasim..

A dale si uz nedeli kazit neholam, jdu cumet do zdi. Pac mam chripku bo co, tak to bude uzitecnejsi nez bojovat proti molochu, co se zabije (nastesti) sam... Hezky den. :-)

Já tu nechci vést debatu o tom, zda je to správně nebo ne. Jenom reaguji na to tvrzení, že to vymýšlí nějaký "debilové v bruselu", protože to většinou v Bruselu nikdo nevymýšlí. Podobné směrnice a nařízení vznikají v majoritní většině jako reakce na žádost nějaké společnosti (výrobce), který se tím brání proti výrobkům z Asie apod.

Na to navazuje další část - to procento určuje ten výrobce, nebo zástupce výrobců, kterého se to týká - např. asociace pivovarů. Proč nikdo neřeší čaj? - možná právě proto, protože ho tu nikdo nevyrábí, tak nikdo neřeší, že někdo pod původním názvem produkuje něco jiného. Nebo třeba proto, že zrovna naše Jemča je příkladem výrobce, který ty sra.ky produkuje, takže těžko bude volat po nějaké kontrole.

Bohužel to co píšete, že si lidé sami určí co budou kupovat je hodně naivní. Zrovna ČR je toho krásným příkladem, když tu lidé kupují sračky, které by si např. v Německu netroufnul prodejce do prodeje vůbec zařadit. A tak se holt výrobci brání tím, že v Bruselu lobují za ochranu v podobě směrnice, která tyhle "padělky" zakáže. Já to neobhajuji, ale dokážu to pochopit a nevadí mi to. Mě taky nevadilo, že se tuzemáku říkalo rum, ale dokážu pochopit výrobce pravého rumu, že se mu to nelíbí. My hodně křičíme, když se takováhle kontrola týká nás, ale to že nám uplně stejně chrání EU právě to pivo (i Prazdroj i Budwar ochrany EU využívají kde se dá) už lidi jaksi zapomínají.

Mám pocit, že jste zaměstnancem nebo úředníkem nějak navázán na EU který na problému zde uvedených nějak profitujete, když to tak obhajujete. Jedna věc je hájit konkrétní značku proti padělkům (jak uvádíte třeba u piva Budvar, nebo Plzeňský Prazdroj) a druhá věc je obecné označení jako pivo.
To si myslím je stejné i konkrétně u rumu:
Rumů je X druhů od X výrobců, a dokonce jak je uvedeno v tomhle článku i v X technologiích výroby. Tady bych chápal ochranu, když by se někdo pokoušel napodobovat konkrétního výrobce, konkrétní značky se vším všudy. Tak, alespoň já chápu padělek.
viz.:
http://xman.idnes.cz/neni-rum-jako-rum-poradime-ja k-se-v-nich-vyznat-fqc-/xman-styl.aspx?c=A080310_1 50928_xman-styl_fro
Nicméně celá tahle debata je jak už sem psal k hovnu a je ztrátou času. Mě prostě potěší až pujde celá EU do hajzlu. Dle mého názoru (možná špatného), nehájí moje zájmy, jak bych si já představoval. Jste první od koho slyším obhajobu EU.

Představa, že by někdo hájil EU, protože je zaměstnancem nějakého úřadu mě docela pobavila :-D. Asi vás zklamu, nejsem, nebyl jsem a neplánuji to :-).

Přál bych lidem jako jste vy, aby opravdu šla EU k ledu a všichni jste si užili jak by si s náma během pár let vytřeli všichni v Evropě a ostatně i ve světě p.del :-). Je smutný jak málo si lidi uvědomujou, jak moc pro nás EU znamená, počínaje debatou s Ruskem o dodávkách ropy a plynu až po představu jak hájíme svá práva v obchodních stycích s Činou, Německem, Francií a všemi státy, které odebírají majoritní většinu našich výrobků.

Nehájím EU a její nařízení proto, že bych s nimi souhlasil, po pravdě také si myslím, že jsou v některých případech nesmyslné. Vadí mi ale, že se na EU hážou věci, které s ní nemají nic společného, nebo pouze formálně, protože EU navrhne něco rámcově a tady u nás z toho udělají něco uplně jiného. EU se u nás stala populárním otloukánkem, na kterého se svádí naprosto vše. Vůbec bych se nedivil, kdyby jednoho dne začal Klaus tvrdit, že EU může za to, že prší. Prostě mi vadí, když vidím, že nějaký politik kritizuje EU za to, že zavedla nějakou směrnici a přitom vím, že měsíc před tím, osobně běhal v Bruselu a loboval za zavedení stejné nebo podobné směrnice v jiné oblasti a pak chodí a říká "To je strašně špatné, že EU zavádí takovéto směrnice". Nic víc, nic míň.

Pokud uvedení do praxe některých nesmyslných směrnic z EU přichází jejich špatným výkladem našich úředníků - nevím. A upřimně, ani mi nezajímá kde je chyba. Každopádně pokud padne EU nebudou se mít naši ouřadové na koho vymlouvat a když nic jinýho, alespoň padnou některé podněty z EU.
Byli jsme před EU, a věřím že budeme i po EU.

asi takhle, většina lidí je proti EU, protože si nechtějí nachat- jak to napsat slušně? Ale někteří jsou pro, z nějakých důvodů. A je zbytečné jim to vyvracet, tak proč to dělat.

Jinak samozřejmě, byli jsem před EU, budeme i po ní. Já jsem taky názoru, že z EU nic dobrého nepřišlo, ale nebudu se s Vilémem přít- když on je pro, tak ať si je.

Tak EU pro nás hodně znamená? No nevím.
Šengen likviduje naše výrobce, našim zemědělcům nemůžeme pomoct, když je katastrofa, nebo dostávaj míň než kolegové v Německu.
Volný pracovní trh v praxi znamená, že náš vysokoškolák dělá mistra na dílně v německu a německý inženýr šefuje v čr.
Kofola je drahší než Pepsi a pomalu Coca-cola. Jsou nižší výplaty a vyšší ceny než v zahraničí.
Plzeň stočená v polsku je levnější v Německu než v čr. Naše dědina vypracovala projekt kanalizace za x-tisíc, dotaci dostane až bude projekt podle EU v pořádku, tudíž vypracovala už 3x a ještě nedostala ani korunu.
Nesmyslné euro emisní normy, kdy auta sice vypustí míň, ale sežerou toho víc. Podpora automobilového průmyslu tím, že zakážem jezdit starším autům do center.
Všemožné zákazy, omezení, nemožnost svobodné volby. Nové nařízení ohledně topení v lokálních topeništích, kdy to zlikviduje lidi žijících v domech.
Dotace na super kotle, které si člověk ani sám nevyčistí, jsou 3x drahší než obdobné a musí se dokládat tuším 3 revize ročně.
Jednou je vložkování povinně v komínu hliníkové, za dva roky nerezové.
Snaha o sloučení bank, kdy dravé banky budou ručit bankám nemocným v jiném státě. Snaha spojení ekonomik USA a EU, kdy se do nemocné ekonomiky dotáhne polomrtvá. Monopolní koncernoví giganti.
Opravdu si myslím, že EU strašně znamená, zejména pro ČR, řecko, Irsko a další státy

Schengen likviduje výrobce? To by mě zajímalo jak dohoda o volném pohybu osob přispívá k zániku výrobců. Z čeho konkrétně pramení informace, že zemědělci u nás dostávají méně než zemědělci v německu? Máte nějaká konkrétní data, nebo jen citujete některého ze zemědělců, kteří by přísahali že jsou strašní chudáci, přestože mají dotaci na hektar v EU jednu z nejvyšších? Znám hodně doktorů, kteří v německu dělají velmi dobře placené doktory, znám také v pohraničí, odkud pocházím hodně lidí, kteří přestože mají v čr vysokou školu, jezdí do německa dělat obchodní zástupce, prostě proto, že je to pro ně lépe placené místo. Že za tohle může EU? Jak přesně? Tím že jim dovolila se svobodně rozhodnout? Nebo si snad mysíte, že to že u nás nejsou dobře placení doktoři, je vina EU? Emisní normy pro auta jsou nesmyslné? Vy asi nebydlíte v centru některého z větších měst, nejlépe Ostravy? A znovu, jak to souvisí s EU?
Atd., atd. tahle debata ale opravdu nemá smysl. Nebudem to tu spamovat. Kdo se opravdu zajímá, ten si může informace dohledat, kdo chce typicky po česku nadávat u piva aniž by si o tom něco nastudoval, ten to bude dělat pořád.

A to, že ČR má vyšší dotace než jiný země je podle tebe v pořádku? U nás je dotace na ha cca 400€, v Řecku asi 500€ a třeba v lotyšsku je to jen 100€. Pokud si to pamatuju správně.
Ta EU funguje, teda spíš nefunguje, hodně podivně.
Vem si jen kolik musej státy co jsou v eurozóně přispívat zadluženýmu řecku. A žádnej prospěch jim to nepřinese. Ještě že u nás Euro zatím nemáme. A to se kromě řecka do průseru řítěj i další jihoevropský země. Ty se taky budou muset už brzy zachraňovat.
A že se v Bruseli neřešej za velký peníze nesmysly? To seš teda ještě větší eurooptimista než jsem si myslel.
Můžeš mi nějak vysvětlit na co potřebujeme aby nám někdo předepisoval jak velký a jak zahnutý maj bejt třeba banány nebo nakladačky? Jak velký maj bejt jablka, rajčata a ředkvičky a podobný chujoviny? To nemá nic společnýho ani s ochranou produktu ani s garantovaným složením. To je jenom výsledek přebujelýho unijního byrokratickýho aparátu. A takovejch blbostí vymejšlí unie v každým oboru podnikání tři prdele.
Už aby to krachlo...

Opomenu-li fakt, že ty dotace jako celek neplní ve většině případů svůj původní účel, pak to samozřejmě nemůže být pro každý stát stejné, protože se zohledňuje ekonomika daného státu, počet obyvatel atd.

Příspěvek Řecku? Samozřejmě nesmysl. Že by se nás to nedotklo pokud bychom jim nepomohli? Taky nesmysl, možná ještě větší. Jsme na příliš malém pískovišti na to, abysme si mohli myslet, že až krachne Spanělsko, že se nás to nedotkne. Dopad bude asi stejný at jim pomůžeme nebo ne, pouze to bude dražší a bez té potřebné výchovné lekce. Bohužel. Jestli to je správně, nebo se mělo Řecko nechat krachnout? Netuším, jestli je tu někdo větší odborník, aby dohlédul co by to znamenalo i pro nás, rád si to poslechnu.

Mimochodem banány jsou zahnuté proto, aby mohlo španělsko "legálně omezit" dovoz těch vyprodukovaných mimo EU. To stejné okurky. Ani jedno není výmysl nějakého úředníka, ale vylobovaný zájem nějakého státu. Ale nebudu to tu dál spamovat, příjemnou neděli všem ;-)

S těma banánama to není až tak pravda. Tam jde o rozdělení do jakostních tříd. Takže i banány dovezené ze zemí mimo EU, který jsou "nevhodně" zakřivený se prodávat normálně můžou, akorát nesmí bejt v tý nejvyšší jakosti.
Stejný je to vlastně i s těma okurkama. Když seš tak kovanej v Eurosměrnicích a přesně víš proč který nařízení vzniklo, tak bys mi mohl vysvětlit ze kterých mimounijních zemí se sem dováží tolik okurek, že je potřeba bránit unijní pěstitele takovejma nesmyslnejma vyhláškama.
Tady si můžeš přečíst, že třeba u těch banánů nejde vůbec o ochranu unijních pěstitelů. Spíš naopak.

No a jsme u toho - vylobovane zajmem nejakeho statu (okurky, banany). Vylobovane soukromymi firmami a korporacemi (zarovky, bezolovnate pajeni). Nesmyslne obri prerozdelovani krivici ekonomiku. Nesmyslna spolecna mena znemoznujici vyresit si sami vlastni problemy ((Recko) kazdy kdo se prosadil o likvidaci narodni meny mel by za vlastizradu stat u zdi pred popravci cetou). Takze - jsou to "jen takove drobnosti" a samotna EU je vlastne OK a pohudka, nebo je problemem ona samotna - z principu? IMHO je "B" spravne - stejne jako byl u nas pred r.89 spatny rezim od samotneho zakladu - nebyla mozna zadna "perestrojka", jak si myslel ten pan s mapou na hlave...

špekáček dávno není špekáčkem,už jen z toho důvodu,že v něm nenajdete ani kousek špeku podle kterého vzniklo jeho pojmenovámí.
Salám byl vždy masným výrobkem což různé humusy typu lahůdkový,výrobní atd.nejsou,už jen z důvodu,že neobsahují ani gram masa.Na což navazují různé saláty a pomazánky,které se z nich vyrábí.(vlašák,pochotkový,turystycká pomazánka atd.)
Jediné pozitivum,které mi přinesla EU je volný pohyb po ní a možnost práce,ale to je tak vše.Spoustu dalších jejich výmyslů beru jen jako zbytečnou buzeraci a likvidaci zbytku naší soběstačnosti na výrobě.

Strastave, nevím, co si myslí ostatní, ale kvůli tomuhle jsem to vlákno nezakládal. Podle mě je to prostě další krok postupné likvidace chovu plazů a obojživelníků v Evropě, a to sakra důležitý. To už nejsou jen tak nějaké kecy, ale dokument, považovaný za vědecký, napsaný vědci (i když jejich kvalifikace je diskutabilní) a kdo bude chtít, bude se o něj opírat. Každý ať si dělá co chce, já se taky nestresuju a nevyšiluju, ale myslím si, že je dobré o tom vědět a mít to přečtené. Navíc z něj vyplývá, že je naprosto jedno, jestli člověk chová gekona tureckého nebo kobru ... problém je už jen ten samotný chov.
Řešení vidím v účasti v některých chovatelských společnostech. Já jsem třeba v IG-Phelsuma a v Hammu jsem mluvil s předsedou tohoto spolku. Říkal mi, že je to možná jediná šance jak v budoucnu ty felsumy chovat, a taky v rámci tohoto spolku vznikají záchranné chovy a programy pro některé druhy. Ani ne z důvodu, že by tomu někdo věřil, ale kvůli tomu, aby ten spolek měl takovéto "snahy" a "zásluhy" a byl chápán aspoň jako menší zlo než samostatní chovatelé...

Mně připadá, že se jim daří přesně to, co chtějí, vyvolat paniku atd. a postupně utahovat šrouby. Ona stačí i ta panika a lidé včetně mě přemýšlí jestli se pustit do nějakých nových projektů či nikoliv. Dalším krokem bude omezit transport zvířat a je hotovo a nějaké profesionální chovy atd se stanou minulostí. Naše komunita je obrovská, ale pokud se začne realizovat zákaz burz apod., je to už jen krůček k zániku našeho oboru. Samozřejmě zvířata budeme chovat dál, ale né v takové intenzitě a na takové úrovni, tudíž nebude dlouho trvat a obor zanikne, bohužel. Máme jedinou možnost, nějakým způsobem se organizovat, v rámci celé eu, v jednotě je síla, tj asi moje jediná představa jak přežít tuhle zkur.enou dobu, myslím,že lidi, kteří žili za totáče tady už můžou vidět spoustu paralel.
Spěje to do pr.ele, omouvám se za můj pesimismus.

Tak problém je, že "demokracie" se v době krize hodnot stává vládou průměrných a omezených. Všude je spousta různých hlasů a iniciativ. Všichni křičí a řvou. A kdo si co vykřičí a vypapíruje, tak to asi bude. Kdyby vznikl silný spolek v rámci EU, tak věřím, že si to "vykřičíme a vypapírujeme". Je to prostě celé mašinerie, která v různých sférách lidské činnosti protkává celé společenské spektrum. A rozhodování je v rukou nekompetentních byrokratů, což je podle mě to, co EU jako takovou znatelně oslabuje. Slabé a nekompetentní řízení spolu s krizí hodnot vytváří tu beztvarou šeď, která začíná postrádat svůj lesk a kouzlo.

Tak byl bych asi ochoten se zapojit do nějaké smysluplné iniciativy. Na druhou stranu ale začíná vítězit pocit laxnosti a orientace na hledání naplnění vlastního života nějak jinak. Už mě prostě nebaví, křičet, papírovat a do nekonečna něco řešit. Přirozený vnitřní klid by mi vůbec nevadil.;-) To se ale v takovéto společnosti hledá těžko. Má to tu i své výhody, ale s tím zřízením a orientací společenských hodnot by se mělo něco dělat. Svoboda totiž skvěle funguje pouze tehdy, když jde ruku v ruce se silným smyslem pro zodpovědnost a disciplínu.

Hezky napsaný. Dodal bych, že si myslím, že za to nemůže jenom krize, ale obecně fakt, že v dnešní době u nás majoritní část lidí považuje za vrchol života plasmovou televizi, dovolenou u moře a nový auto. A vedení - na všech úrovních se tomu přizpůsobuje. Politici jsou si dobře vědomi toho, že lidi chtěj svýho buřta a pivo a aby se udrželi u moci, tak jim ho rádi daj.

Hodnoty jako je svoboda v té staré téměř filozofické podobě nemají pro lidi význam. Válka, hlad, nemoci, to je pro ně strašně daleko, nezažili to a považujou to za něco co je jenom ve filmech. Proto taky nikdo nepochopil nobelovu cenu míru pro EU. Protože lidi fakt, že se v Evropě neválčí považují za samozřejmost, přestože to ještě nedávno byla denní realita.

Jenže bohužel i EU je složená z jednotlivých států a v každém státě jsou politici a ti se potřebují udržet u moci, takže se snaží místo nějakého vyššího cíle, kterému lidé nerozumí, bojovat v EU za ty svoje cíle, které jdou často proti těm vyšším. Proto si Francie vybojovala podporu zemědělství, proto EU povoluje zavádět státům ochrané známky na RUM, ale třeba i naše Olomoucké tvarůžky, atd., atd.

EU je do značné míry v pasti, těžko bude bojovat proti těmto snahám jednotlivých států urvat si co nejvíc, když v jejím čele sedí taky politici, kteří se taky chtějí udržet u moci a tudíž místo aby bojovali za zachování myšlenky unie, schvalují kraviny, o kterých si myslí, že se tím někomu zavděčí.

Mluvil jsem o krizi hodnot. Ta je mnohem zásadnější, než dočasná "hospodářská nestabilita". Drtivá většina nepříjemností vychází z ní.

Televizi nemám. A ani nechci. Jezdit si budu kam chci, kdy chci a jak chci (to považuji za obrovskou výhodu a veliký dar, za který celému světu už mnoho let děkuji). Nad těmi materiálními statky se snažím mít nadhled. Každý člověk je jiný. Jenom bychom si měli jako evropská společnost uvědomit, že by bylo fajn si ten život užít (a ne generovat zbytečné problémy a znepříjemňovat si ho). Moje největší přání je být šťastný. Chci dělat co mě baví a to, že se mi to snaží nějaký pitomec vzít, to mě moc netěší. Ale nějak jsem pochopil, že nejlepší pro sebe i pro společnost bude, když se budu dívat na svět svýma očima. V dobrém i ve zlém.

Tak jsem dočetla ten pamflet a teď ruku na srdce:

1. Jsou zvířata na burze ve stresu? ANO jsou
2. Hrozí tam přenos zoonóz na člověka? ANO hrozí
3. Invazivní druhy, to už se týká spíš teraristiky a jiných zájmových chovů obecně než přímo burz, takže jsem nepochopila proč to tam pletou.

Ale body 1 a 2 těžko někdo vyvrátí. Otázka je, co s tím uděláme. Ano, je to byrokracie a v rámci EU úplně nepodstatný problém nicméně problém to je a pokud se úředníci rozhodli, že ZROVNA TOHLE budou řešit, asi s tím nic neuděláme.
Já bych jim poslala podnět aby zakázali i MHD. Člověk je tam ve stresu z ostatních lidí a ta hygiena taky nic moc.

1. Jsou zvířata na burze ve stresu? ANO jsou
2. Hrozí tam přenos zoonóz na člověka? ANO hrozí
Ale body 1 a 2 těžko někdo vyvrátí.

prosimtebe, mohla bys nám tady fundovaně vysvětlit, co přesně za zoonózy hrozí na teraristických burzách a kolik lidí si je odtamtud již odneslo? Uvítala bych nějakou přesnou informaci, s exaktními daty. Páč pokud vím, tak většina lidí, co tam onemocní chytne na teraristických burzách totéž, co na všech ostatních místech s velkou koncentrací lidí. Obvykle tedy různé lidské infekční choroby + nějaký počet dalších chorob z nachlazení, jako je třeba nastydlý močák, jak stáli 2hodiny ve frontě před burzou na mraze.

Prosim Tebe radši ne, já zde s vysvětlováním nemám moc dobré zkušenosti kdo hledá ten si to najde sám.

No já právě žádné doložené případy přenosu zoonóz od plazů na burzách nikde nenašla, proto by mě to opravdu hodně zajímalo. Navíc pokud sem člověk píše doložené informace z důvěryhodných zdrojů a ne plátků typu Blesk nebo Super.cz nebo nějaké své obvykle mylné dohady, tak ho za to pochopitelně nikdo nesestřelí. takže nějaký (samozřejmě důvěryhodný) zdroj by byl, hm?

Pokud se Ti to nechce psát sem, můžeš mi ho poslat do soukromek. Celkem na tom trvám, jinak budu Tvou předchozí informaci pochopitelně považovat za nepodložený blábol.

Tak bez burzy se klidně obejdu, stejně si líp vyberu u chovatele, ale hlavní je nezakázat chov, páč se mi to nechce chovat načerno... ale stejně bych je choval;-)
Předpokládám, že pokud by zakazovali z výše uvedených důvodů teraburzy, tak by museli stejně postupovat i u ptáků, ryb, drobného zvířectva... a to je větší kalibr než jen plazaři, to by jen tak neprošlo.

Předpokládám, že pokud by zakazovali z výše uvedených důvodů teraburzy, tak by museli stejně postupovat i u ptáků, ryb, drobného zvířectva...

A taky u lidí! Z důvodu rizika přenosu nakažlivých chorob bych navrhoval zrušit kina, zakázat koncerty, konference, demonstrace, párty... a taky senát, poslaneckou sněmovnu, včetně celého toho eurobordelu :x:

Tak jsem dočetla ten pamflet a teď ruku na srdce:

1. Jsou zvířata na burze ve stresu? ANO jsou
2. Hrozí tam přenos zoonóz na člověka? ANO hrozí
3. Invazivní druhy, to už se týká spíš teraristiky a jiných zájmových chovů obecně než přímo burz, takže jsem nepochopila proč to tam pletou.

Ale body 1 a 2 těžko někdo vyvrátí. Otázka je, co s tím uděláme. Ano, je to byrokracie a v rámci EU úplně nepodstatný problém nicméně problém to je a pokud se úředníci rozhodli, že ZROVNA TOHLE budou řešit, asi s tím nic neuděláme.
Já bych jim poslala podnět aby zakázali i MHD. Člověk je tam ve stresu z ostatních lidí a ta hygiena taky nic moc.

To je zajímavé, že když ti tu x-lidí napsalo, že by ti kvůli IBD ruku nepodalo kvůli možnému přenosu, tak si se hájila, že to přepalujeme a že to není možné a najednou tvrdíš, že lze na burze chytit dokonce zoonozu a nakazit se.
Ps:a to jsem si to prosím nehledal, to si pamatuji:-D

Epanterias: No, zajímavý to je, to máš pravdu. Takže mi ty lidi vlastně nadávali zbytečně.....? Když už jsi to nakousl.:-D protože nelze mít na jednu stranu panický ctrach z infekčních chorob a na druhou stranu tvrdit, že se nikdo nemůže ničím nakazit. Ono když jde o to se do někoho navézt, je pravda všem ukradená...tak nějak to bude, viď;-)

Nestartujete nějak moc brzy,být vámi tak šetřim síly na konec roku at vám neuteče peloton.
Pokud jsem dobře četl,tak se jednalo nákazu lidí a vy sem taháte přenos IBD z burzy na chov chovatelem.Trochu mimo mísu.
Auri po vás chtěla nějaké věrohodné zdroje vašeho tvrzení viz víše a pořád nic.Jen plácání jablek z hruškama.

Ono to bude asi tím, že o přenosu IBD vzduchem NEJSOU důkazy, o přenosu zoonóz důkazy jsou, tak to nejde dost dobře srovnávat.

Přenos zoonóz vzduchem z plazů na člověka? Nepleteš si to náhodou s H5N1? Každopádně jsem moc zvědavá na ty zdroje a data, budu čekat.

Tak mě napadlo...snad tím moc lidí nezvednu ze židle :puff:

Nemůže být tady tohle na popud někoho, kdo vidí, do jakých rukou chovatelé hlava-nehlava zvířata prodávají? Za každou cenu, hlavně ať už je to pryč a peníze ve strožochu. To stačí si projet zdejší poradnu a člověk by si nůžky do očí vrazil. To si ani nechci představovat, jakých šíleností se podle Vás ti "mudlové" dopouští v Evropě a celém světě.

Přece, snad by nikdo nechtěl omezovat uzavřenou komunitu inteligentních chovatelů, kteří kolikrát svoje mazlíky mají radši a rozumí jim lépe, než kde která lidská opice vlastním dětem. :i:

velká většina dotazů se týká zvířat od obchodníků,a běž do zverimexu-tam jsou lidé vyškolení a stejně ti doporučí že leguanům stačí salát,spíš je sejří že neplatíme daně ale náklady je nezajímají jen zisk ale komu zájmový chov vydělává nad rámec nákladů?

spíš je sejří že neplatíme daně

Myslíš, že jako, když zakážou prodej na burzách, že nějaký daně navíc vyberou??? Stačilo by, kdyby daňový přiznání bylo pro normální lidi, nechtěli z nás sedřít kůži, já osobně, kdybych byl nějak víc ziskovej (nad rámec nějakých těch nedanitelných příjmů), tak bych neměl problém platit nějakou rozumnou daň, ale než se s tím přiznáním mořit, tak to radši zapřu jako většina jinejch... ale vzhledem k tomu, e jedu hlavně v červených číslech, tak jsem v klidu...

Podobných studií se ročně produkujou destíky. Dokud budou existovat granty na zpracování podobných rádobyvýzkumů, tak se budou objevovat podobný studie. Osobně jsem pořád přesvědčenej o tom, že se prostě sebrala pár "ochránců" zvířat, sehnali si peníze a vyprodukovali studii. Nehledal bych v tom nějakej hlubší záměr.