Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zelené kameny a trochu jiné želvárium

Chtěla bych se zeptat jestli jde nějak zamezit zelenání kamenů v akvarku, mám tam UVB zářivku a celé akvárko je už druhý den po vyčištění zelené.. ještě bych se chtěla zeptat jestli by pro želvu nádhernou mohlo být vhodné terarium trochu netradiční tzn. méně vody ale více souše(třeba hlína, tráva) a vody tak akorat na namočení

To je zelená řasa, která roste při větší intenzitě světla, zabránit se dá kvalitní filtraci s uv filtrem, ale není škodlivá, vlastně by se dalo říct, že ta zelená řasa je spíš pozitivně působící na kvalitu vody a života želvy. Příliš mnoho vody bych neubíral, přeci jen , když mám vodní želvu, tak jí prostě dostatek vody dopřeju, rozhodně doporučuji tolik vody, aby mohla i plavat. Nevím, jak je to akvatera velké, kolik tam lze pořešit souše a vody, ale rozhodně voda jen na namočení je málo.

Pochybuju, že se její nálada mění takhle ze dne na den, samozřejmě je aktivní, když ji do akvária naleješ novou vodu, která má zřejmě odlišnou teplotu, spíš bych řekl, že řádí, protože prostě ta nová voda je jiná, pokud spí, otázkou je, co přesně tím myslíte, tak nemusí být nespokojená, prostě nažraná spokojená želva tráví spoustu času jen tím, že se povalují na břeh nebo mělčině a vyhřívají se.
Ani jste zatím nepopsala podmínky chovu, to by taky pomohlo.

voda kolem tich 30°C

30°C voda je na nádherňačku šíleně moc...jakou tam má teplotu vzduchu? Voda by měla u mláděte mít tak 25-26°C, naopak může mít i míň, ale musí mít možnost se vyhřát.

Co se týče těch zelených kamenů, tak ty želvě vadit určitě nebudou, pokud není zelená i voda, ta by jí vadila. Co se týče vody jen na namočení, tak je ptřeba si uvědomit, že Trachemisky jsou semiakvatické želvy a potřebují dostatečně velkou vodní nádrž, aby mohly plavat. Naopak souš může být poměrně malá. V přírodě po souši moc nešmajdají, ale zdržují se bezprostředně u břehu nebo třeba na větvích ve vodě kde se vyhřívají, a pokud se nevyhřívají tak hodně plavou. Terárium s velkou plochou souše a malou nádrží na vodu je vhodné spíš pro druhy želv, co se zdržují převážně na souši.

teplota vzduchu je naopak kolem tich 22°C

tak to je o pořádný průser, když želva z takhle teplé vody dýchá o tolik chladnější vzduch. Pamatuj si, teplota vzduchu musí být vždy stejná nebo vyšší než teplota vody, jinak želvě zaděláváš na respirační potíže. Proto je možná taky želva tak nesvá. V přírodě se želvy chodí vyhřívat na břeh na slunce a naopak chladit do vody. takže zařiď, aby to bylo naopak- voda třeba 24C a vzduch 26-28°C s lokálním zdrojem klidně na 35°C.

Trochu to souvisí a tak se tady poradím jestli nevadí.

Jak přirozeně filtrovat vodu?
Do malých jezírek jsem úspěšně používal raka.
Ale začalo mě docela dost obtěžovat jeho neustálé přemnožování.

Je nějaký druh šneka nebo měkkýše,který by to zvládl stejně dobře ??