Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Heterodon po zimování nežere

Zdravím,
moje samice H.nasicus po zimování nechce příjímat potravu-mrtvé medvědy a skákavky.Ať dělám,co dělám,vždycky se akorát naštve a syčí o 106.Před zimováním mrtvou kořist normálně brala, zkusím ještě koupit nějaká odrostlejší živá holátka. Asi to chce jen čas,na svlek moc nevypadá,ale blbě se mi to u nich poznává.
Ohledně podmínek chovu:plast.box,bukové štěpky,několik úkrytů,vyhřívám lokálně topnou folií cca 1/4 dna.
Zimování měla trochu tvrdší,cca 6-12C,teploty kolísaly.Odzimována byla postupně.
Stejně starý samec si vzal medvěda bez problémů,teď půjde zdá se do svleku.
Nemáte někdo nějaké rady nebo připomínky,co by mohlo být špatně?Asi jsem zbytečně nervózní a musím vydržet...chtěla jsem samici pořádně vykrmit a zkusit letos první odchov...

Díky, Helča

Jen pozor,tuňák jen ve vlastní šťávě ne v oleji.
Jinak k pachování se ještě používají grundle, čerstvý tuňák, kuřecí a tuším pstruh. Mě zabrala ta šťáva z konzervy.
Můžeš použít i pachování gekonem nebo skokanem hnědým (toho asi neseženeš teď a jiné žáby jsou pro něj toxické).
Mě hodně pomohlo tahat hole před samicí jako by od ní pomalu utíkalo.

Mel jsem stejny problem s jednou samici a dneska asi po 14 dnech po zimovani si vzala zive myse, je to sice dost male sousto pro dospelou samici, ale aspon se chytla. Vetsinou zabere kdyz se neco pohybuje. Neni na skodu ji zavrit do mensiho boxu s tim holetem. Je toho hodne co vyzkouset, na kazdeho funguje neco jineho.

s tuňákem jsem měl ne zcela úspěšné výsledky. Pro kajmanku kupuju mražené rybky - sehnal jsem levně další 1.1 heterodonů s tím, že nežerou.. klasické holátko jenom zastrašovali, zabijáci :) ale když jsem to holátko popatlal čerstvě rozmraženou rybkou, okamžitě bez problémů žrali.

ahoj,díky všem za rady a tipy!
Bohužel mi ta moje mrška stále nežere,zkoušela jsem kus kuřecího masa a živého medvěda a nic,akorát na medvěda dělala taky zabijácký zastrašování...to jí de dělat dobře na cokoliv:-)
Napachovat rybkou či tuňákovou šťávou zkusím o víkendu, snad to zabere. Hlavně mě trápí,že už to je subadultní zvíře, co předtím žralo dobře, na váze sice nijak neztrácí, ale stejně...stává se vám to po zimování i u jiných druhů hadů?
Co jsem četla,tak v přírodě loví spíš žáby,čím to,že se vám tak chytají na rybí pach?

Ahoj, já s tuňákem mám špatný zkušenosti, ani heterodoni ani lystrophisky to nechtějí. Heterodoni se mi po zimování rozežírají taky pomaleji, ale zimuju na 15°C, možná to tvrdší zimování je trochu zpomalí. Zkus jim dávat hejbací zvířátka, ideálně medvídky nebo větší holata a oni si vezmou. Napachování asi moc nepomůže.
Holt to chce u hadic trpělivost - já krmím rhynchophisky akvarijníma rybama, lystrophisky žerou filé a zbytek té svoloče naštěstí žere myši v různé velikosti ;-)

Mne tiež momentálne odmieta žrať, ale to ani nezimoval, len zrazu prestal žrať, nezvlieka sa ani nevyzerá byť chorý, skúšal som aj škrečka namočeného v lososovi a nič, aj holíčatá namočené v tuniaku a vôbec nič, aj kuracinu, už 10 dní nič nežral...

Vedeli by ste mi pomôcť?

Zdravim, vyresil jste to nejak?

Privezla jsem si rocniho samecka a nejde absolutne na nic. Predtim pry zral normalne jak divý, od prevozu ani tuk, podminky chovu stejné.. holata jsme jakkoli rozkrajeli, narezali, napachovali, nejde ani na kureci..
Nevim co s nim, uz mesic nezral :/