Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jedna agama napadá druhou

Dobrý den,
mám problém minulou sobotu jsem moje dvě agamy přemístila ze starého terárka do nového velkého. Jsou spolu už od malička v menším terárku byly pořád spolu a od přendání do velkého začala jedna agama napadat druhou (nejspíš samička napadá samečka ale nevíme stoprocentně pohlaví) ze začátku se jen nafukovala a kejvala hlavou a tuto sobotu ho začala kousat do bodlinek na hlavě ale on se nijak nebrání ani nenafukuje je klidnej ale ona zuří. Prosím o pomoc. Jsem znich zoufalá

loading...

Vyuziju tohle vlakno k dotazu,ktery me uz delsi dobu zajima.Jak stara,tedy nejmladsi ,samice muze podle vasich zkusenosti zabreznout?Pohlavni dospelost se uvadi od roku a vic,ale v poradne jsou i zpravy o snuskach v 8 mesicich.Je opravdu mozne,aby se "uspesne "sparily 6 mesicni agamy?Nemam samozrejme vubec v umyslu to zkouset,ale mam 61/2 mesicu stare 2 agamy,samce a samici,ktere jsou spolu velmi spokojene,spi pritulene,nehadaji se o jidlo atd.Zatim, pokud vim, neprobehly ani naznaky pokusu o pareni,samec se ani nijak nenaparuje,jsou jak dvojcata.Nechci je oddelovat predcasne,kdyz jsou spolu tak spokojene,ale nechci to propast.Poradnu cteme pravidelne,ale tentokrat bychom asi potrebovali radu.Jinak velikosti jsou uz ..samec 48 cm a samice 42 cm,jejich vek by mel odpovidat,jsou od zkusenych chovatelu a vime i datum lihnuti .diky za vase zkusenosti..

To ty moje dvě agamy byli taky jak dvojčata pořád byli spolu ,spinkali spolu všechno prostě spolu bez sebe nedali ani ránu. A jak jsem je dala do nového většího terárka tak začali boje. Nebo ne boje ale jedna napadá tu druhou ... v posledních dnech bych řekla že už tolik nezuří ale budu je stejně asi muset rozdělit ... bohužel :( Každej je na jedné straně terárka a když se samec(nejspíš samec a nebo to bude nakonec samička) příblíží k samičce(což bude asi samec) tak se rozzuží.

My uz je mame v terarku 150x50x60 takze budeme az rozstehovavat samecka.Jen nevim kdy uz je to vazne nutne.Staci pockat na projevy zajmu nebo je to pak fofr,ze bychom to nestihli.?.Uprimne bychom radi jeste vydrzeli,protoze 2.terko mame tc. na dorosteni 2.samicky a museli bychom stavet 3.Prosim o radu.

Nj,my jsme pracne vyrobili hodne clenite pozadi s vystupky a polickami v prostredku tera,takze to tak snadno rozdelit nejde.Fakt bude asi snazsi udelat nove docasne.Ptali jsme se jen,jak poznat kdy Uz rozdelit.Jestli s uderem urciteho veku,nebo pockat na projevy ......Travime s agamami dost casu,ale porad pod dozorem samozrejme nejsou.Tak mi slo o zkusenosti,jestli se da poznat ze to na ne jde nebo je to pak znicehonic sup.