Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kuňky

ahoj mám 2 kuňky (na burze říkali že by to nejspíš měla být samice a samec)sameček kuňká a je stále ve vodě narozdíl od samičky.Kdyš se samička přiblíží kdo vody sameček na ní hned vylézá ale samička utíká .Dokonce jsem vyděla že jí obímá i ze předu ale ona má chudák chvilkama hlavičku pod vodou.Je to v pořádku? jak dlouho tato žabka vydrží pod vodou?terárium je velké 40x40x40

loading...

Ahoj, ja mam bombinky tři, snad 1,2. Ale co se týče ,,objímání,, tak se o objimaji někdy i všichni najednou ale nemusi hned jit o páření, dříve mi to dělali i dva tutoví samci, a že by se utopili navzájem tak toho se opravdu bát není třeba.

Někdy k utopení dojít může, ale je to spíš výjimečný případ, spíš, když se na samici navěsí více samců nebo třeba i samců jiného druhu (i to se stává), ono to dýchání kůží není všaspásné, občas je třeba i přidýchnout normálně plícemi, zvlášť při nějakém fyzickém vypětí a teplejší vodě...

tak ono pokud je víc samců na 1 samici, tak k utopení samice dochází poměrně často. Zjara se dá po rybnících nalézt řada utopených samic ropuch, občas i skokanů. Oni ti samci jak jsou nadržení, tak se jich navěsí třeba 5 na 1 samici a uplně jí znemožní dýchání.

Samec se evidentně pokouší o páření. Jsou 2 varianty. Buď samice není na páření z nějakého důvodů připravena a nebo se jedná o 2. samce. Ten pak reaguje na pokusy kolegy podrážděným kvokaním. Pokud je žabka zdravá a má si kam vylézt, neměl by ji druhýjedinec ohrozit. Klidně pošlete fotku žab na určení pohlaví.