Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Pochlubte se - Terária XII.

Dovolím si založit už novou sekci " pochlubte se terária "
Přidávám fotky terárií, které jsem dělal sám, ale některé už ani nemám. ;-)
35x40x50 ( Gekko grossmanni )
[http://i932.photobucket.com/albums/ad163/bazilisek  /P1070859.jpg]
60x40x60 ( nedodělané pro druh Anolis )
[http://i932.photobucket.com/albums/ad163/bazilisek  /bucket-1.jpg]
60x40x60 ( subadult Boiga dendrophila dendrophila )
[http://i932.photobucket.com/albums/ad163/bazilisek  /photobucket3.jpg]
35x40x50 ( subadult Boiga d.d. )
[http://i932.photobucket.com/albums/ad163/bazilisek  /a-1.jpg]
60x40x60 ( subadult Basiliscus vittatus )
[http://i932.photobucket.com/albums/ad163/bazilisek  /P1000626.jpg]
35x40x50 ( pro žáby Eleutherodactylus sp. )
[http://i932.photobucket.com/albums/ad163/bazilisek  /P1000581.jpg]
2x 30x30x30 ( gekoni rodu Tarentola )
60x40x40 ( E.t. friesei )
[http://i932.photobucket.com/albums/ad163/bazilisek  /DSC00197.jpg]
2x 30x40x60 ( Anolis garmani, Anolis carolinensis )
[http://i932.photobucket.com/albums/ad163/bazilisek  /DSC00128.jpg]
60x40x60 ( Sceloporus malachiticus )
[http://i932.photobucket.com/albums/ad163/bazilisek  /DSC00001.jpg]

Squit: Teda, sorry, ale ta barva pozadí je trochu děsivá :-D , ale k věci, pro hortulány jsou ty větvičky dost úzké, maximálně pro úplné prcky. Pokud to má být nejen hygienické, ale i trochu koukatelné, tak bych na dno volil spíš substrát (rašelina, rašeliník, piniová kůra apod.) a mrsknul bych tam alespoň trs nějaký umělky, když už ne živou kytku (osobně preferuji hezký umělý, mají výhodu, že nechcípají :-D ) A asi bych pouvažoval na přirozenější barvy na pozadí, hadům je to putna, ale oko estéta trpí :-D .

krokodýl: díky za připomínky. Je to pro mláďata hortulánů, ale i tak už začínaj bejt tlustší než větve, takže je vyměnim co nejdřív. Odstín té hnědé neni úplně ideální. Oko estéta má v tomdle případě smůlu :-D je to přelakované. Ve skutečnosti to vypadá líp. Neleskne se to jako na fotce a ta hnědá je taková koukatelnější, todle bylo focený mobilem a ten ty barvy hodně slil, úplně se stratilo stínování. O umělkách jsem přemýšlel, ale nikde nenašel hezký a živý se mi tam nechce dávat, brzo chcípaj, možná zkusim nějaký kapradí, to by to mohlo vydržet.

Marmolit sa nanasa na sietku s lepidlo,podstata pre marmolit je vhodny podklad, pevny,skor je na rovne plochy..
Urcite staci lepidlo,flexibilne a v niekolkych jemnych vrstvach, stale lepsie to podrzi ako marmolit. Dnes je uz aj "okruhly strk", ktory je spajany zivicou, sil.lepom. Obdoba marmolitu, len to vyzera prirodnejsie, ako dunajsky strk.

Jde o to, že pokud tím marmolitem budeš chtít natáhnout nějakou nerovnou plochu (imitovat skálu, kameny, atd.) a ve stěrce nemáš aplikovanou armovací síť (je mi jasný, že na nějak členitou plochu síť jen tak nenatáhneš), tak by se Ti v tom marmolitu mohli časem začít tvořit trhliny, mohl by začít praskat.. Na druhou stranu nepředpokládám, že ta plocha v teráriu bude nějaká obrovská a marmolit jako takový je díky organickým pojivům a epoxidovým pryskyřicím oproti jiným druhům omítek relativně pružný.. Ta roztažnost podkladu vzhledem k ploše (i s ohledem na změny teplot) nebude velká.. Fungovat by to mohlo, důležitá tam bude ta příprava podkladu.

Mě to tak nějak nedalo a pobavil jsem se o tom s technikem jednoho z našich dodavatelů kontaktního zateplovacího systému. Když jsem mu vysvětlil, že se jedná o členité pozadí terária, tak mi bylo sděleno, že ho originalitou svých dotazů nikdy nepřestanu překvapovat:-D:-D. Ale v podstatě mi potvrdil to, co jsem napsal výš. Pokud bude relativně stálý podklad, zůstane stálý i marmolit - ba co víc, marmolit je díky své pružnosti i dost nestálý podklad pojmout bez nějaké své úhony. A jak píše Cadaverous - stáleho podkladu se dá dosáhnout buď jeho zarmováním a nebo použitím pružného lepidla (např. stěrkovací hmotou WEBER therm elastik).

že ho originalitou svých dotazů nikdy nepřestanu překvapovat

Něco podobnýho mi řekl náš elektrikář v práci, když jsem řešil předřadník pro výbojku. :-D Ale myslim si, ře když se dá jako vždy polystyren, pak flexi lepidlo, potáhne se to třeba tím fáčem nebo nějakou síťkou a potom se natáhne ten marmolit, tak že by to mohlo držet. Ale nezaručuju jak dlouho. Tenhle materiál máme na fasádě firmy a je to odloupaný, jako by tam chodil stkřítek se šroubovákem a píchal do stěny... A to je to rovnej povrch! ;-)

Tenhle materiál máme na fasádě firmy a je to odloupaný, jako by tam chodil stkřítek se šroubovákem a píchal do stěny...

Hele konkrétně u tohodle materiálu je strašně moc faktorů, který jeho soudržnost dokážou negativně ovlivnit. Tím nejzásadnějším je teplota při aplikaci a v následujících minimálně pěti, ale spíš deseti dnech při vyzrávání. Mě se vloni stalo, že jsem marmolit na paneláku v Praze tahal v říjnu při cca 10°C. Následující zhruba týden se teploty pohybovaly někde mezi těmi 5-10°C, takže mi ten marmolit nevyzrál a v dalším týdnu jednu noc zamrzlo. Po zimě mi to pěkně celý opadalo a já jsem si to dal ještě jednou. Ale to už jsem hodně OT:-).