Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chov žab : rohatek

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat zkušenějších jak se mezi sebou můžou křížit tropické žáby - rohatky? Může se například pářit Ceratophrys cranwelli albino s Ceratophrys ornata? Jsou to dva druhy rohatek, ale ta první je albín. Mě jde o to, jestli pro albinotickou samici musím mít i albinotického samce, nebo k ní můžu dát normálního samce ozdobného (zeleno-hnědého)? Díky za reakce.

loading...

Nedávno jsem to zrovna řešil.

Snad pomůže aspoň trochu tohle:

The most accurate way to sex them is by the presence of nuptial pads on the "thumbs".

[http://i827.photobucket.com/albums/zz200/pez-rodri guez19/pac-man3.jpg]

Males have them and females don't. I hear males that aren't in breeding condition have reduced pads and as such may be harder to see.

Males also have looser throat skin than females(for calling).

[http://i827.photobucket.com/albums/zz200/pez-rodri guez19/pac-man1-1.jpg]

The general overall size of the frog can also be a good indicator. Male cranwelli grow to about 3-3 1/2 inches Females to about 4-4 1/2.

I návodů na relativně úspěšné páření je spousta :-)