Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dasypeltis

Tak mám doma nový přírustek. Chtěla bych poprosit, zda by mi někdo nepomohl s přesným určením, zda se jedná o Dasypeltis scabra. Zřejmě se jedná o import, tak moc informací nebylo. Pokud by si někdo troufnul přibližný věk, byla bych ráda. Mohu přidat fotku v poměru s něčím. Moc děkuji.

Nedávno jsem si o tom dost četl, protože se drahá polovička rozhodla že chce hada pod podmínkou, že nebude žrát myši. Projel jsem dost aj článků a podle všeho se doporučuje, jak již bylo napsáno, nafutrovat co se do něj vejde a potom mu udělat pauzu. Jestli je to ale správně to netuším :puff:

Zdravím,dasypeltisky som niekolko krát importoval,prakticky nezničitelný druh,všetky kusy od mládat sa rozožrali.Skúšal som z nedostatku potravy dávat vajíčka rhampholeonov,nežrali ich.Raz som tu spomínal zaujímavú vec,a to ophiophagiu,ked sa jedno mládatko snažilo skonzumovat poraneného/prakticky preseknutého dasypeltisa/!Inak,bol by som rád,ak by mal niekto možnost preskenovat a poslat mi z nejakej dobrej literatúry detaily,či sa týka štítkov na hlave,lebo ako tu bolo spomínané,je problém hlavne v mladosti rozoznat druhy.Očakávam /dúfam,že dorazia tak do 10 dní/dasypeltisy z Ghany,budúci rok z D.r.Congo.

Oživuji téma.
Známý importér dovezl Dasypeltis gansi, i když podle udaného místa odchytu by mohlo jít i o D.fasciata.
Je někde možnost určit konkrétní druh? Zoo, univerzita atd? Jako každý chovatel považuji úspěšné rozmnožení svých chovanců za vrchol snažení, a základ je samozřejmě správné určení kdo je kdo....
Další dotaz směřuje ke zde zmíněné hadožravosti, společný chov se tedy nedoporučuje?