Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké zvíře do terária s40h30v60

Dobry den,
Mam terarium o rozmeroch s40h30v60 chcem z neho spravit tropicke terarium len by som potreboval poradit ake zviera donho.Viem ze najprv sa vybera zviera a potom terarko len ja byvam na byte a mam omezeny prostor :( nemam zaujem o chov zvierat bude to sluzit na dekoraciu. Za odpovede prip. linky na obrazky zvierat vopred dakujem. PS:som zaciatocnik
Změna předmětu, původně: prosim poradte (halapremek)

nemam zaujem o chov zvierat

Tak to si tam nedávej žádný zvíře, pokud z toho uděláš pěkný tropický terárium, kde bude např. i vodopád, nemusíš tam mít žádného obyvatela a bude to vypadat pěkně, popřípadě nějaký šipovky nebo jiný žáby...

Šípové žabky nejsou úplně vhodné pro začátek,ale jde li ti o dekorační terárium,tak musím souhlasit.
Když budeš mít zodpovědný přístup,tak není problém a zvládneš to levou zadní.

Pralesničky se na dekoraci opravdu hodí a při správných podmínkách jsou nenáročné.
Navíc jejich trus nijak nesmrdí a nemusí se odstraňovat.

Jediná nevýhoda je krmení,které se neshání snadno jako cvrčci.

https://www.google.cz/search?q=pralesni%C4%8Dky&aq =f&um=1&ie=UTF-8&hl=cs&tbm=isch&source=og&sa=N&tab =wi&ei=PLBiUdf9GYKN4ATB84GwBQ&biw=1152&bih=749&sei =P7BiUeXoJqOr4ASSuIGoBw

Zdravím,
doufám, že když říkáš, že o chov zvířat nemáš zájem, že to znamená, že nemáš v úmyslu je množit, ne že bys neměl zájem se o ně starat:x:.

Ale i tak mě trochu vyděsilo, že ze všeho nejdřív chceš fotky zvířat, ale neptáš se vůbec na jejich potřeby. Tak se teda budu ptát já: jakou péči jsi ve své situaci schopen zajistit - třeba pčítáš s tím, že budeš mít doma krmný hmyz (zrovna u těch šípových žab je to celkem ne úplně banální), počítáš s tím, že terárko bude topit a svítit, můžeš investovat to elektroinstalace v terárku i spotřeby elektřiny atd. Pokud ne, tak to výběr dost omezuje - napadaj mě akorát bezobratlí - strašilky, lupenitky, mnohonožky, fotky si snadno vygůglíš.

Vážně na každým zvířeti je kupříkladu dost důležitý co žere a jak často a jestli mu to mohu bez větších obtíží zajišťovat.

A dej sem třeba fotku toho terárka (nebo popiš) abysme viděli kde to má udělaný otvírání a větrání a jestli v tom už je nějaké další vybavení nebo jaký tam chceš mít. A mají tam být živé kytky nebo ne??

Jasne myslel sem mnozeni:D
No fotky sem chtel pro at vim jak vypadaju nech si muzu neco vybrat a potreby uz nastuduju nebo si necham poradit.Kte peci muze byt klidne kazdodeni lebo mimo prace mam celkem dost casu na krmeni tu mam pobliz taky obchudek ze vseli cim moznym maji aj cvrcky a pod. a keby to nemali urcite to zezenu. Topeni sviceni nebo nejaky mlhovac neni problem zakupit zalezi co bude obyvatel potrebovat zas bych si nechal poradit.Chci to mit krasne tak pocitam z financnimi naklady.terarko ma posuvne dvere vjetrani je jedna mrezka na strope 10cm a po cele delce a druha na boku 5cm po cele delce a je 10cm od spodu.kytky chci zive zatim mam bromelie strasne sa pi pacia a mam tam take kusy drev.Tyto veci sem poridil na burze v Trnave kde sem sa byl inspirovat ted to chci nejak vymyslet a21.zajet na burzu do Brna a nakupit.snad sem napsal vse.

Co ten gekon panenský? Relativně nenáročný, pro začátečníky ideál, pokud doma neklepeš kosu a vedeš normální pokojovou teplotu, nemusíš se starat ani o vyhřívání. Množit se Ti to sice bude, ale je to na Tobě, zda vejce necháš vylíhnout a odchovaná mláďata prodáš někomu na zkrm, popřípadě jinému chovateli, nebo se jich "zbavíš".

já měla zkušenost, že krmení podávané gekonům postupně poškodí ty rostliny a zejména bromélie mi to dlouho nevydržely, protože rostou relativně pomaleji, pomaleji než je cvrčci užírají a rozhodně to ve výsledku nebylo zrovna estetický. a to jsem se snažila dávat cvrčky do kelímku, stejně nějaký zdrhli. Máte někdo zkušenost s dlouhodobým fungováním bromélií - třeba tilandsií s gekonama v jednom terárku? časem to plánuju zkusit ještě jednou a lépe, ale raději ve větším prostoru než zadavatel - jako pěknej skleníček u okna a do toho pustit nějaký zvíře, jestli to bude dělat dobrotu nebo ne, tak :?::?: