Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Smutek po smrti kamarádky agamy

Zdravím... chtěla bych se zeptat, jestli je možné, že mi agamka "drží smutek"? Měla jsem dvě samičky. Ta jedna mi ale vyskočila z térárka a poškodila si páteř. Týden jsem jí ještě měla doma, po prohlídce od veterináře jsem jí dávala 2x denně léky a čekali jsme, jestli se jí to nezačne zlepšovat. Nakonec jsem jí ale musela nechat uspat. Problém ale je, že od té doby ta druhá odmítá žrát, bojí se. Je zvyklá běhat po bytě, ale teď zůstane tam, kam jí dám. Když už se rozhodne udělat pá kroků, tak jsou to trhavé pohyby, jako by se pořád rozhlížela a bála a zůstává schovaná. Tak se chci zeptat, jestli s tím nemáte někdo zkušenost? Je možné, aby to bylo kvůli tomu? A co byste poradili? Bylo by rozumné pořídit další agamku? Děkuju

Tak v prvni rade se zamyslet proc zemrela (jak byla stara, co se ji stalo...), samec muze byt klidne sam. Dat k nemu muzete stejne jedine dospelou samicku (minimalne rok, radeji rok a pul starou) , takze druhe terarium kde si odchovate mlade az do dospelosti (kupovat dospele moc nedoporucuju). A pokud to rozmer teraria dovoli, tak klidne k tomu samcovi 2 nebo 3 samicky. Stejne jsem ale presvedceny ze je u agam lepsi oddeleny chov - vyjma pareni na jare mit "babinec", a samce extra - ve vlastnim terarku. (muj soukromy nazor/nenutim/osvedcilo se nam vic nez mit je trvale pohromade)