Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chci prvního hada

Teraristice zdar a chovatelům hadů zvláště!

Jak už vyplývá z názvu, chtěl bych si pořídit prvního hada. Předem bych chtěl upozornit, že nejsem žádný líný puberťák. V posledním týdnu jsem si přečetl všechny podobné témata tady i na jiných webech. Studování informací o chovancích mě jako studenta opravdu baví. V tomto případě jsem ale jaksi bezradný. Pokusím se Vám přiblížit moje „nároky“
Můj cíl v budoucnu by byla Morelia Viridis, hrozně mě fascinuje a úplně jsem se zamiloval. Dokonce jsem přečetl The Complete Chondro, ale nejsem blázen, abych si koupil takového hada do začátku. Proto by měl být jeden z ovliňujících faktorů při výběru barva, a t o zelená. Nabízí se užovka zelená nebo Gonyosoma oxycephala, ale oba taky nejsou zrovna mezi vhodnými kandidáty pro začátečníka. A první ze zmíněných padá prý i zkušeným chovatelům. Na druhou stranu, nechci nějakého jednoduchého a nenáročného hada (užovku červenou), chci se o něj starat, řešit teploty, vlhkost, čistotu a podobně, protože to je to co mám na teraristice nejraději. Něco nenáročného by mě nebavilo. Další věc je že tímto hadem bych chtěl právě směřovat k těm krajtám. Proto bych chtěl jako prvního hada nějakého stromového, zase se nedoporučuje začátečníkům... Ale z vlastní zkušenosti vím, že jde spíš o přístup. Čož jsem si dokázal jak v akvaristice tak v kynologii.
Prostor moc neřeším, radši bych ale terárium do výšky. Peníz samozřejmě jako student moc nemám, ale jsem schopen si vydělat a našetřit. Ještě bych chtěl zdůraznit že se zatím nebudu pokoušet o odchov. Neočekávám od hada žádné mazlení a podobně, ale zase s ním nechci manipulovat
pomocí háků ze strachem že po mě vyjede(samozřejmě mi nejde o moji ruku, ale o něj). S anolisem se taky „nemazlím“, ale při úpravách terária mi normálně vyleze na ruku.
Hlavní otázka teda zní : jakého náročnějšího hada, nejlépe stromového byste doporučili sice začátečníkovi, ale začátečníkovi, který je ochotný studovat podmínky, které had potřebuje. A později mu je dát.

Snad jsem to dobře zformuloval. Děkuji.
Petr

Tak Vám všem děkuji. Dodali jste mi k těm viridiskám odvahu. Bude ještě přes prázdniny zjišťovat informace a finance.
Mám teda ještě dotaz, jestli neznáte někdo ochotného chovatele z Brna, který by mi poradil a později krajtu prodal.

Tak skoro po měsíci zjišťování informací, rozhodování, přemlouvání přítelkyně mám konečně jasno a půjdu do viridisky:-)

Každopádně, chci před koupí navštívit někoho kdo je má. Bohužel výše uvedení chovatelé mi nevyšli vstříc. Proto se ještě jednou ptám, jestli neznáte někoho kdo by byl ochotný je ukázat začátečníkovi. Nemusí být nutně chovatel. Nejlépe z okolí Brna - Jihlavy - Třebíče.