Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Epicrates cenchria cenchria terarium

Dobry den :)
Pravě přemýšlím o tom že bych si v pokoji udělal 3 terária 960x350 300mm vysoké. Podle toho co jsem četl by tento rozměr měl byt dostačující pro jednoho Epicrates cenchria cenchria, akorát by mě zajímalo zda by takové terárium stačilo i pro par těchto krásných zvířat k páření, předem děkuji za vaše odpovědi :) Martin

Nemela by klesnout pod 60%,

Tyhle "přesný" čísla nemám moc rád, často se pak snaží každej zalejvat a zalejvat a snižovat větrání... a nakonec jsou z toho respirační problémy... Důležitý je vlhký úkryt (např. bedýnka s rašeliníkem), kam si hroznýš může zalézt v případě potřeby.

Jako jasny, orientacne - kouknu na vlhkomer, vidim 55, tak porosim, i kdyz vetsinu roku mam v pokoji 60-65, s lehkym poklesem pres noc, jinak rosim jenom behem ekdyse, plus permanentne tam je vlhkej ukryt ;-) Je pravda, ze dlouhodobe pres nejakych 70 vede jak k respiracnim potizim, tak k plisnim... Ale myslim, ze treba u mladat se hodi 'zalejvat' trochu casteji ;-)

také si dovolím vložit dotaz, jak je to s odchovem E.c.c.? Všude se píše, že dospívají ve věku 3-4 roky, ale nikde jsem nenašel např. jakou minimální váhu by měla mít aby to bylo bez problémů. V jakém věku a váze poprvé připouštíte E.c.c.? Nerad bych něco uspěchal.