Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozmrazení a zmrazení potravy

Nedávno jsem myslím tady někde četla, že se při rozmrazení a opětovném zmrazení do masa něco škodlivého uvolňuje, a nemůžu to najít. Koupila jsem želvě mražené nástražní rybky a tentokrát cesta domů trvala nečekaně déle a rybky se rozpustily. Když se hned znova zamrazily, hrozí želvičce (klapavka) nějaká újma na zdraví?

Thiaminázu rozmrazením a zmrazením nijak neovlivníš, dá se rozložit jedině teplotou tuším nad 70°?
Thiamináza je obsažená jen v kaprovitých rybách, tudíž třeba okoun nebo pstruh jsou bezpeční.
Při zkrmování kaprovitých ryb je třeba dotovat vitamin B, a obejde se to bez problémů.
Je zajímavé, že některé druhy(třeba užovky r. Natrix) jsou proti thiamináze odolné, zatímco jiné zabíjí celkem spolehlivě, zejména druhy z amerického kontinentu(Thamnophisky, aligátoři). Zřejmě to souvisí s větším výskytem ostnoploutvých ryb v jejich domovině oproti kaprovitým u nás v Evropě.

Díky všem. Tak to jsem ráda, protože většinou krmím okounama, ale to musím porcovat větší ryby a jsou bez vnitřností. Takže se k nim zase radši vrátím, tyhle malé nástražní vypadají kaprovitě :-)
Ještě prosím o radu, jak dostat do menší klapavky B-komplex? Stačí nadrtit prášek a napatlat do ryby?