Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Záložní zdroj

Ahoj,
mám dotaz asi spíš na odborníky přes elektro. Včera se nám na domě objevil plakát od ČEZu, na kterým je oznámení o plánované odstávce el. proudu. Já teď řeším, jak to udělat, aby mi doma hadi nepomrzli - odstávka bude někdy v půli října.. Bydlím v podhůří Slavkovskýho lesa zhruba v 700 m.n.m. a už teď se teplota přes den pohybuje maximálně kolem 8°, v říjnu může klidně mrznout. Ještě nutno dodat, že byt vytápím el. kotlem, takže jak vypnou proud, tak prostě nepoběží nic. Tak mě napadlo, jestli by se nedal koupit nějaký záložní zdroj, kterej by byl chopnej nějakou dobu napájet aspoň topení v teráriích.. Já se v těchhle věcech moc nevyznám, takže možná píšu úplnou kravinu a nic takovýho se ani nevyrábí..

Tak benzínovou centrálu do bytu spíš nepoužiju.. Já jsem schopnej se připravit na tu plánovanou dostávku...má trvat 3 hodiny (takže bude trvat minimálně 5) a na tu dobu si zajistím propanbutanovou bombu s turboteplometem (mám je na firmě, dávám je pod lešení, když mrzne).. Spíš mi šlo o to, že se jednoho pěknýho zimního dne může stát, že to kvůli poruše vypnou, já třeba zrovna nebudu doma a všechno mi to pomrzne..

poradna UPS s vykonem ktery by za neco stal neni levna, a vseobecne UPS k vypocetni technice jsou myslene jako reseni v horizontu minut/desitek minut, ne v radu hodin - na to jsou pak uz prave ty elektrocentraly s benzinovym (velke s naftovym) motorem. Zkus si zpocist o kolik wattu by melo celkove jit - aspon priblizne, dle toho by slo nad tim nejak dal dumat...

Jo, tohle je docela rozumny reseni. Akorat je to dvojtakt, coz je blby z hlediska skladovani s natankovanou nadrzi.
A mimochodem - ten byt neni trochu zaizolovanej? Dyt topis elektrokotlem, ten kazdej den vypinaji na 4h a pres to neni zima, i kdyz je venku -15. Podle me, pokud nevypnou topeni na vic jak 12h, tak nehrozi zadnej megapruser, zvirene sice asi klesnou teploty pod optima, ale ze by ten byt prochladl tak rychle na tak nizkou teplotu, aby to chovancum uskodilo se mi nechce verit. No a behem tyhle doby snad nekdo prijde a nakopne tu centralu rucne.

Centrálu už mám, takže snad nebude problém.. Jinak co se týče toho bytového domu, ve kterým bydlím, tak zateplený samozřejmě je (kvalitně - stavbyvedoucí byla osoba z nejpovolanějších:-D:-D), ale problém je v tom, že se jedná o novostavbu a vzhledem k tomu, že v ní jsou jenom nadstadartní byty, tak se prodávají pomalu. Z 15ti jich je prodaných jen pět a ten dům je prostě zatím studený (byty se zatím nevytápí navzájem).

Ahoj,
už jsem to také řešil, pokud máš love tak nejlepší je benzínová elektrocentrála, která si dokáže řídit sama výstupní výkon (a tím úměrně i spotřebu), nechat ji běžet někde venku (balkon, atd...) a natáhnout kablík - známej si koupit tento model - HONDA EU 20i a nemůže si jej vynachválit. Nevýhoda je vysoká cena, výhod je spousta : řízení výstupního výkonu dle zátěže (šetří palivo), clusterové zapojené, hodně tichá, malá, přenosná atd...

Pokud bys chtěl levnější řešení, pak bych uvažoval o horkovzdušném topení na propan. Vyjde podstatně levněji. Hořák se dá koupit za pár přes inzerci a pak si koupíš jen bombu...

Honzo, nouzově na pár hodin pomůžou i petky s horkou vodou. Když vypnou proud, tak v bojleru máš ještě na dost dlouho horkou vodu. Topím taky elektrokotlem a minulou zimu při šesti hodinovém výpadku proudu jsem to řešil takhle a stačilo to.

Jednou v zime sem musel nechat v aute pres noc par viridisek vc. terarka... teplota v noci tenkrat uz sla lehce pod nulu...
vyresil sem to tak, ze sem na vetev prilepil dva topne sacky reagujici na kyslik... a rano sem nasel obe hadice omotane pres sacek na vetvi a obe vypadali spokojene... sacek byl rano jeste zahraty a hadice taky... :-)