Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Digitální zrcadlovka

Ahoj všichni,
jelikož fotím nerad a špatně, ale chtěl bych to změnit, rozhodl jsem se pořídit digitální zrcadlovku. CHtěl bych něco levnějšího, ale aby to fotilo pěkně, + bych si k ní asi dokoupil makroobjektiv, protože bych chtěl zkusit fotit hmyzáky. Vůbec se v tom ale nevyznám a tak se na vás obracím. Vím, že tady fotí skoro každý a někteří hodně dobře, tak mi, prosím, pomozte s výběrem. Abych se i s makroobjektivem vešel do 20 tisíc (nebo jen lehce přes) a mám rád Canon a Nikon (ale netrvám na nich).
Moc díky,
Petr

Díky moc všem, kteří přispěli, vaše rady jsou cenné. Vypadá to tedy na ten Canon 600d, což kvituji, protože mám podobný foťák v práci, který používám na fotografie malých (2-20 mm) objektů (myslím že je to 550). Jen se chci optat jaký objektiv byste k němu doporučili. Koukal jsem, že jsou kombinace makro až 200 nebo 300, ale v tom se vyznám ještě méně než v tělech foťáků. Rozhodně asi nebude OK ten základní objektiv co k tomu dávají do těch zvýhodněných sad...

Otázkou je, jestli chceš novotu nebo ojetinu.
Jestli jetej tak třebo tohle by pro tebe byla asi zajímavá kombinace:
index.php

občas mají něco zajímavého třeba ve fotošokda atd.
Při koupi nového je dobrý mít po ruce kamennou prodejnu a ne co nejlevněji shánět na netu.
Objektivy tu radili velice slušné, je jen otázkou kolik do něj budeš ochoten vrazit. Blbý je, že pevná makro stovka ti k něčemu jinýmu je skoro na nic. Seťák nemá smysl a kdybys ho přeci jen chtěl (furt lepší než nic) dá se sehnat bokem kolem pětikila až tisícovky, lidi se jich celkem houfně zbavujou, je to docela neprodejnej artikl. Na focení v přírodě (i třeba v ZOO) je zas celkem potřeba teleobjektiv a tam je to hodně špatný, jak chceš něco s lepší světelností, tak jsou ceny fakt hrozný.