Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem G. hainaensis (vysokohorská forma)

máš hainany "horskej" formy ? na základe sfarbenia, alebo sú lokalitne určené ?

Pripájam sa k názoru Lacerty. Prípadné zistenia o priebehu ročných teplôt v kopcoch Hainanu myslím netreba otrocky dodržiavať. Možno len populácie v horách majú kratšie obdobie aktivity, resp. reprodukcie...(?)

je otázne, či vôbec existujú spomínané formy, čo sa uvádzajú na stránke toho nemca, resp. či sa dajú spoľahlivo odlišovať podľa typu sfarbenia... každopádne ak ti odpíše, daj vedieť, zaujíma ma to :)

Ja mám jedince, čo šírkou žltých pásov tiež spadajú skôr do "horskej" formy, ale viem o prípade, kedy v potomstve jednej matky (otec príbuzný) boli mláďatá s úzkymi pásmi ("horská" forma) aj širokými pásmi ("nížinná" forma). Je možné, že je to len variabilita v sfarbení nezávislá od pôvodu, možno hrajú úlohu aj podmienky inkubácie... ktovie

Ešte k teplotám a chovu: moje hainany chovám pri izbovej teplote, ktorá býva v lete cca 26 - 29°C, na jar/jeseň okolo 23°C, v zime okolo 19 - 21 °C, rozdiely deň-noc v priebehu celého roka kolíšu maximálne 2-3 stupne. Samica zvykla dávať v letných obdobiach dosť vajec (aj 4-5 znášok po 2 vajcia). Príjem potravy je závislý od teploty, v zime pochopiteľne žerú málo, túto jar samica pár týždňov odmietala potravu (bola od predošlého roku bez samca a zrejme nepotrebovala moc energie na tvorbu vajec), potom sa ale normálne rozožrala. Ako nočný druh s pomalým metabolizmom je pri nižšej teplote v akomsi "úspornom režime", dospelý vydrží dlho hladovať aj keď nevytvára také tukové zásoby v chvoste ako napr. Eublepharis spp.
Pri teplote 25-28/29 °C sa doteraz liahli mláďatá oboch pohlaví a zatiaľ som v svojich odchovoch nedokázal určiť, či pomer pohlaví závisí od teploty.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny