Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nepohyblivá - bolestivá (?) noha u agamy vousaté

Je to trapné - ale nesetkal jsem se doteď s ničím podobným...tak jen jestli by někdo nevěděl:

Sameček P. vitticeps, 48cm, rok a půl starý. Podmínky OK (fakt nemá smysl rozebírat), je sám ve svém teráriu. V sobotu jsem krmil a byl v pohodě - stál na všech 4, pro krmení si sám došel. V neděli jsem si všiml že nemůže na přední levou - nestoupne si na ni, snaží se ji dávat dozadu pod sebe. Když nožku prohmatám, přijde mi v pořádku - žádné zranění, nic zlomeného, v kloubech to vypadá OK a nikde nic není oteklé - je to srovnatelné s tou zdravou. Trochu mu to prohmatávání vadí - jako by to bolelo, ale aktivně s ní nehýbe. Je v zápěstí a lokti volnější než pravá přední - nemá snahu ji vrátit do původní polohy, hýbe s ní v rameni. Od neděle je to pořád stejné, jen manželka říkala že ráno na té noze normálně stál - odpoledne ale už ji zase krčil dozadu pod sebe. Dnes jsem zase krmil a vzal si - jen je z té nohy trochu nevrlý...

Kdyby někoho napadlo čím by to mohlo být, budu vděčen. Nechci ho zbytečně stresovat taháním na veterinu, a nějak ani nemyslím že napr. rentgen něco objeví...?

Mohl bych odfotit, ale prostě - normální noha, na pohled zdravá, bez deformací. Agamák všeobecně v dobré kondici.

Stalo se mi něco podobnýho. Agamák cca 4 měsíce starý. Podmínky v pořádku atd... Ráno pohoda a odpoledne nedošlapoval na přední nohu. Řikám si to je hezký, musim na veterinu. Tak že ráno pojedu. Ráno na ni normálně šlapal jako by se nic nestalo. Ještě na mě koukal tim pohledem "Co chceš, že mě budíš?". Asi za 3 neděle zase to samé. Do dneška netušim, co to bylo. Jestli byl prostě línej a šetřil nohu jako to dělaj kamioňáci s gumama...nevim. :-)

Dnes vysetreni na veterine, a noha jako takova je "zdrava". Na rentgenu vsechny kosti a klouby v poradku, zadny otok, zadne viditelne zraneni. Ale z nohou nehybe, je temer ochrnuta - stav porad stejny. Ze se pravdepodobne musel nejak nestastne uhodit pobliz "ramenniho" kloubu zepredu, kudy vede nerv. Je sance ze se to da do poradku, ale bude to trvat dlouho.

//edit// - jen doplnim, ze s nohou sice aktivne nehybe, ale jak se pokousi ji trochu hovet a dava ji za sebe, je videt ze trochu pocukava s prsty, s tlapkou - takze nerv bude asi poskozeny, ale ne uplne preruseny...