Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nepohyblivá - bolestivá (?) noha u agamy vousaté

Je to trapné - ale nesetkal jsem se doteď s ničím podobným...tak jen jestli by někdo nevěděl:

Sameček P. vitticeps, 48cm, rok a půl starý. Podmínky OK (fakt nemá smysl rozebírat), je sám ve svém teráriu. V sobotu jsem krmil a byl v pohodě - stál na všech 4, pro krmení si sám došel. V neděli jsem si všiml že nemůže na přední levou - nestoupne si na ni, snaží se ji dávat dozadu pod sebe. Když nožku prohmatám, přijde mi v pořádku - žádné zranění, nic zlomeného, v kloubech to vypadá OK a nikde nic není oteklé - je to srovnatelné s tou zdravou. Trochu mu to prohmatávání vadí - jako by to bolelo, ale aktivně s ní nehýbe. Je v zápěstí a lokti volnější než pravá přední - nemá snahu ji vrátit do původní polohy, hýbe s ní v rameni. Od neděle je to pořád stejné, jen manželka říkala že ráno na té noze normálně stál - odpoledne ale už ji zase krčil dozadu pod sebe. Dnes jsem zase krmil a vzal si - jen je z té nohy trochu nevrlý...

Kdyby někoho napadlo čím by to mohlo být, budu vděčen. Nechci ho zbytečně stresovat taháním na veterinu, a nějak ani nemyslím že napr. rentgen něco objeví...?

Mohl bych odfotit, ale prostě - normální noha, na pohled zdravá, bez deformací. Agamák všeobecně v dobré kondici.

Dnes vysetreni na veterine, a noha jako takova je "zdrava". Na rentgenu vsechny kosti a klouby v poradku, zadny otok, zadne viditelne zraneni. Ale z nohou nehybe, je temer ochrnuta - stav porad stejny. Ze se pravdepodobne musel nejak nestastne uhodit pobliz "ramenniho" kloubu zepredu, kudy vede nerv. Je sance ze se to da do poradku, ale bude to trvat dlouho.

//edit// - jen doplnim, ze s nohou sice aktivne nehybe, ale jak se pokousi ji trochu hovet a dava ji za sebe, je videt ze trochu pocukava s prsty, s tlapkou - takze nerv bude asi poskozeny, ale ne uplne preruseny...