Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Rekonstrukce terária - po chameleonovi

Ahoj , možná si tu ještě někdo pamatujete jak jsem si pořizoval chameleona. Bohužel to nějak nevyšlo a chudák chamík už nežije :( ale zbyly mi tu 2 terárka. Jedno 50x50x100cm a druhé 80x60x150cm z osb desek ( v příloze je to velké v Google Sketchup ).

Rozhodl jsem se obě terária zrekonstruovat. Vyrvat to příšerné pozadí a udělat je kompletně od znova.

ale proč vlastně píšu: chamíky už znova riskovat nechci ( i když nevím, toho bych chtěl nejvíce ) a chtěl bych se zeptat jak by se to velké dalo upravit pro nějakého hada nebo pro jiného plaza ( nenapadá Vás nějaký co by si tam mohl pěkně žít? místa je to poměrně dost :) )
A nebo jestli byste někdo neměl zájem o terária?
[mod]Změna předmětu, původně: Rekonstrukce terária - po chameleonovy (cejna)[/mod]

Ja sice delal pozadi pro vousatky,ale vyjde to na stejno.Pisek jsem taky vypustil a hotove pozadi jsem pak akorat pretrel balakrylem s atestem na detske hracky. Mas na vyber sirokou skalu barev a kdyz by se Ti do budoucna nejaky kousek poskodil nebo neco podobneho tak jen pretres stejnou barvou a nebude to videt.

Přesně tak, mně se tam písek taky nelíbil. Klasika 3 vrstvy lepidla (první a poslední jsem dával řídkou), nechat vždy pořádně proschnout (hlavně na to nic nefoukat - polystyrenová deska se pak prohne, když je slabá... to se stalo mně) A pak jsem udělal dva nátěry Balakrylem s tónovací barvou, tu druhou jsem vzal tmavší a jen na suchý štětec pokryl výstupky. Pro jistotu jsem vzal bezbarvý lak ve spreji (matný) a celý to několikrát přestříkal.

xG5ZG0y.jpg

Mam takovy mensi problem. Dneska jsem dokoncil 2. vrstvu nateru lepidla a doslo mi. pri tom jsem ale zjistil ze jsem na ty 2. vrstvy pouzil misto flexi standard. Mam tedy dokoncit 3. vrstvu standardem a nebo radeji koupit flexi?

je v tom flexi a standard veliky rozdil?

edit: no jelikož jsem to psal z prodejny tak jsem vzal flexi ...

mel sis vic vyhrat stema skvirama... budou tim tam lezt cvrckove a casem ti to prokousou zkrz na zkrz... ja ted prisel na jinej postup vyroby pozadí.. koupis musí pletivo.. to zmuchlas.. pak ho nastrilis sponkovackou a natres lepidlem.. takze vlastne bez prace mas 3d efekt

myslím že i v bytě 1+kk bude sprchová kout nebo vana kde by se to mělo dát osprchovat horkou vodou, případně vzít kartáčem..jinak bych s tím nic nedělal..na co "sterilizovat"??

Chci se zeptat, teď jsem dokončil držák na výbojku. Četl jsem že by měla být 50cm od ... ? od maximálního bodu kde bude mít chamík místo na "slunění" nebo od stropu? a počítá se 50cm od místa odkud svítí výbojka nebo od objímky? a nebo hlavně záleží na teplotě k místu slunění?

viz obrázek co mám na mysli :)

[http://img7.rajce.idnes.cz/d0703/9/9226/9226335_39  e8a72bca0bd3b380c6896f9591779b/images/terarkovyboj  ka.jpg?ver=0]