Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cílené nasazení "uklízečů" do susbstrátu

Ahoj všem, řeším teď přípravu na úpravu terárek během zimního odpočinku tak sonduju co a jak a narazil jsem na to, že někteří lidé dávají do terárka "uklízeče" v podobě chvostoskoků a podobné havěti, která pomáhá udržovat substrát čistý. Používáte to někdo? Já tu někde četl, že někdo dával žítaly, což mě taky napadlo, že by to mohlo pomoct prokypření substrátu a zároven posloužit jako příležitostné krmivo. Nějaké zkušenosti s tímto? Nebo tipy?

Mne se povedlo vysadit si necilene jakesi drobne potemniky kteri byli nechtenym "bonusem zdarma" v jedne dodavce cvrcku odkudsi - uz nevim odkud. Jako "brouk" je to jen kolem 5mm velke, a je to desny nezmar. V substratu jsou neustale nejake larvy - "cervici", takova pidiaturni verze moucnaku, a zerou cokoliv organickeho co v nem najdou. Zkousel jsem se jich parkrat zbavit - ale neuspesne, tak uz na to kaslu. Zviratum nijak neskodi...

(tenhle "bonus" u cvrcku mi ani tak nevadi, zato za pavouky fakt nedík)