Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakého „roztomilého“ hlodavce (?). Pořídit přítelkyni?

Ahoj všem,
Omlouvám se za poněkud stupidní dotaz, ale věřím, že mi poradíte. V tomhle oboru moc nedělám.
Má přítule je blázen do „roztomilých“ zvířatek asi jako většina ženských. Blíží se její narozeniny poté Vánoce a já přemýšlím co jí pořídit. Říkal jsem si, že bych ji mohl pořídit nějaké to „roztomilé“ zvířatko/a, ale nemůžu přijít na to jaké.
Máme doma hromadu potkanů, ale ty se jí tolik nelíbí, hlavně jsou „moje“ a chovají se na zkrm. Takže jim zrovna moc neholduje.
Požadavky jsou takové: hodně chlupaté, roztomilé a mělo by se to dát částečně ochočit.
Mám tady volnou novou klec o rozměrech 100x50x40cm délka x šířka x výška a rád bych ji využil.
A můj požadavek je takový. Mělo by se jednat o něco zajímavého – cenově dostupného. Rád bych se vešel do 500 Kč/ks. Nerad bych něco „obyčejného“ co se dá sehnat v každém petshopu… Napadá vás něco?

Děkuji všem za užitečnou odpověď. Vítek.

Co takhle Fretku? Mohu jen doporučit, klec by měla snad stačit, ale bude třeba ji pouštět. Při dostatečné péči je to mazel, který ale zůstává svůj a zůstává zdravě "zmrdovský" :-D (Kdo měl, ví o čem mluvím...). Samička, pokud se nelekne, tak není problém s pachem ani bez kastrace. Králík je prostě v baráku cítit daleko víc...

Můj sen je skunk! Jsou úžasní, mazliví, cenově sice kolem dvou tisíc, ale rozhodně to stojí za to a neobvyklé zvíře to rozhodně je. Dále se nemůžu nabažit vačice opossum. Škoda jen, že se relativně špatně shánějí, ty jsou taky naprosto dokonalé. Každopádně, obojí potřebuje pouštět a často si pohrát.

Skunkové jsou fakt super, doporučuji všem, máme mladý pár, a chováme je volně po bytě a v naprostém pořádku, jinak bych si dovolil nesouhlasit s cenou, dají se momentálně sehnat mláďata i za 1500kč, zdá se mi, že se to začíná totiž stávat zase nějakým boomem, a rozmnožit je není nic složitého, tak jich je v poslední době víc.

Mohl bych se zeptat, jestli se stává, že by se někdy bránili svým "fouknutím"? Případně, jak to řešíte? Ještě když jsem byl na škole, učitel angličtiny vyprávěl o příhodě, kdy mu skunk "vylepšil" prádlo, které sušil. Prý ten zápach nešel vyprat a musel vše vyhodit :)

Já přemýšlím, že bychom někdy v budoucnu pořídili něco dalšího chlupatého. Zatím padlo oko na mangusty a skunk mě také oslovil. Potřeboval bych ale nějakého salámistu, aby ustál naši fenečku SBT, která je hrozný rapl. Zatím jediné zvíře, co by se mi líbilo a byl bych si jistý, že by ji zpacifikoval by byl medojed :-D

Když už jste tu zabrousili až ke skunkům:-D Jak je to s odstraněním pachových žláz? Dělá se to? Respektive smí se to? Skunk mě taky celkem zaujal...a pak ještě Vormela peregusna]:), ikdyž si na obojí musím nechat zajít chuť:))
bulvic: Nenech se mýlit, mangusty vůbec nejsou žádný kytičky:-D Ale bála bych se spíš, že z nich rupne v bedně psovi...kolikrát totiž uměj bejt i docela otravný, až dotěrný. Nejspíš by mu nedaly chvíli pokoj :-D

myslim že se to v dnešní době už ani nesmí, odstraňovat jim ty pachové žlázy. Ale oni skunci jsou dost salámisti, nám ani nikomu z našich známých je nikdy nepoužili...ona krotká fretka nebo tchoř je taky nepoužije. Na rozdíl od lišky, která si ustřelí při každým větším úleku.

Máme cca 3 týdny půlroční samičku a je to peklo... 3-[ Kouše jako blázen a pohladit se nechá jen, když je utahaná.

Manželka má doma fretky tři.Jí nekousne ani jedna,za to ja když se ukážu v pokoji,když jsou volně puštěné hned je mám zakouslé v noze :-) Co tak pozoruju,tak je to přejde,ale chce to se jim věnovat a přežít jejich pubertu,kdy koušou opravdu dost a skoro každého. A další věc,když je fretka sama je klidnější než když jsou dvě pohromadě.

Máme jí samotnou a vyběhá se dosyta. Denně (mimo víkendů - nemám jí doma) je puštěná klidně i 8 hodin v kuse. Vím, že fretky co jsou jen zavřené jsou agresivní. Akorát se nám v místnosti kde běhá denně protočí spousta lidí, ale evidentně jí to nevadí, je oprská a kouše všechny :-) Doufám, že tu její pubertu přežijeme všichni jen s pár kousanci .-). Dík za odpověď :-)

je oprská a kouše všechny :-)

Náš sameček taky absolutně postrádal pud sebezáchovy. Kousal naprosto do všeho,třeba do mého irského setra a nebo i do selete divočáka co jsme měli doma. Absolutně mu nevadilo,že on má přes kilo a divočák asi 30 :-) Ale přešlo ho to,jen ja se jim nevěnuju a tak si hryznou velice rádi :-) Na manželku si nedovolí,s ní se mazlí a jsou k nepoznání. Možná to bude i tím,že když už náhodou si do ní lehce kousnou ona je okamžitě kousne taky :-)

Réza: Je mi to jasné, co jsem s nimi viděl videa a dokumenty, tak mangusty žádný vořezávátka nejsou :-) Jenže u nás doma to vypadá tak, že všechno chlupatý, co se hýbe, se loví :-D Ten V.p. je naprostá pecka :-)

Auri: Známý chodil venčit fretku společně se psama, ta si foukla vždycky, když byl cizí pes moc blízko a že na to pesani přišli sakra rychle, že se mají držet dál :-D Ta fretka se dala vydržet, se skunkem bych ale nerad vybydlil celý barák :-)

Jinač super zvíře je třeba nosál, ale to už jsme cenově jinde.

tak nosál, skunk a třema mangusty už jsou holt trochu jiná cenová kategorie (ale víceméně podobná). jenže na nosála je potřeba buď mít venkovní voliéru se zateplenou vnitřní ubikací, nebo mu aspoň doma vyčlenit 1 pokoj, kde nebude mít co zdemolovat. A podobné je to s liškou. Třeba takoví skunkové jsou pro chov v bytě daleko vhodnější, protože nic nezničí...

Osmáci jsou tak akorád do ruky,jsou to velmi socialní tvorové. Dají se hodně ochočit a nezapáchají. Chovám už 3tího, a všechny jsem byl schopen ochočit a i trošku rozmazlit natolik, že se dožadují pomazlení.