Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kde ted najít šneky ?

Zdravím,
kde v této době hledat u nás šneky? Vím že už je zima ale pořád je kolem těch 10 stupnu tak nebudou přece uplně zakopaní. Hledal jsem po celé zahradě ale nenašel jsem ani jednoho. Kde je ted nejlépe hledat?

velká koncentrace šneků (tedy jestli myslíš ty velký, hlemýžď zahrADNÍ)bejvá ve vlhku v kopřivách. teda někde u potoka, ve škarpě, lužním lese. Ovšem zákon schválnosti je neúprosnej. v okamžiku, když náhodou potřebuješ mšici, pavouka, vosu, včelu, mouchu, komára, housenku, ploštici, mandelinku, sluníčko, prostě cokoli běžnýho tak i v dobrým ročním období a místě svýho hojnýho výskytu prostě v tu chvíli přestanou existovat.

teď má být deštivo, tak pokud v noci nepřijdou mrazíky, tak by ještě něco mohlo vylézt. Jinak jak už psal Uro, v řadě míst už mohou být šneci touhle dobou připravení na zimování, tudíž zalezlí v humusu, pod mechem, dřevama atd.

Někde jsem četl, že společný chov těchto druhů je možný. Ale taky jsem viděl pár případů kdy se zvířata vzájemě poranila. Takže spíše bych je k sobě nedával mít více druhů v jednom terárku není nikdy štastná volba. Ale pořád to je lepší jak někteří experti mají spolu Leguána+phelsumu, Stepáka + agamu apod....

Tak to bych zrovna netvrdil. Já jsem byl přímo svědkem, kdy equestrák strhl ze zad pokusně přidané subadultní grandisce kůži, že vypadala jak kuřecí stehno. Tím si zachránila krk, jelikož chytit jí líp, tak jí to stálo krk. Podkladem pro tenhle průser byl stejně debilní nápad mixovat nějaké druhy, které, bohužel jen dle našich představ, spolu mohou koexistovat. Vzhledem k tomu, že málokdo touží chovat 4-5 ještěrů v teráriu o velikosti skříně (pochopitelně zapálené výjimky se najdou), zkoušet tyto kombinace nepřipadá v úvahu. Ostatně - v dosti velkém teráriu lze vedle sebe chovat i gekony s bičovkami...

Ps: ten zmíněný equestrák taky nebyl plně vyspělý. Felsumy zdaleka nejsou tak rychlé, jak to vypadá a anolisové zdaleka tak pomalí, jak se zdá. Obdobnou zkušenost mám i s chameleolisy. Taky na pohled tupá pomalá zvířata, kterým jsme cpali šneky či cvrčky po jednom do držky, aby vůbec žrala, se měnila na neskutečně rychlá jakmile se v teráriu ukázal jakýkoliv ještěr (pokusně přidávané rachitické laticaudy, špatně rostoucí mláďata grandisek či vzrostlá defektní standingi). Není se čemu divit, z přírody jsou na tuhle stravu zvyklí.

tak equestrisové a Chameleolisové mají hubu jak krokodýl se stiskem, že nejednoho mrzelo, že se nechal kousnout. Co v přírodě žerou i ještěry, takže tam se není čemu divit, že se pokoušeli zblajznout spolubydlícího.

Jasan. Já to píšu s ohledem na to, že specifikace druhu "anolis zelený" je silně zavádějící. Zabití i pozření carolinensis grandiskama jsem viděl taky, takže celkově je to nápad za všechny prachy. A to nemluvím o možnosti zavlečení nějakých svinstev - valná většina dostupných P.madagascariensis je z odchovů, "levní" anolisové pro změnu z importů. Ale kdo chce kam..;-)

já právě ten název "Anolis zelený" už párkrát viděla ve zverexech u těch karolíňáků, takže někdo to tak asi používá (aniž by ho trápilo, že to je nesprávný název). A s větší pravděpodobností si někdo s takhle stupidním dotazem pořídí za stovku toho karolíňáka, než equestrise. Jinak máš samozřejmě pravdu.

dospělá grandiska by ti ty Anolise pravděpodoně zblajzla (samce možná ne, ale samičky určitě), sice mají skoro stejnou délku a podobné nároky, ale uplně jinou stavbu těla a temperament. Jinak teda vlákno s tématem ještě více mimo sis už opravdu vybrat nemohl(a).