
Kde ted najít šneky ?
Zdravím,
kde v této době hledat u nás šneky? Vím že už je zima ale pořád je kolem těch 10 stupnu tak nebudou přece uplně zakopaní. Hledal jsem po celé zahradě ale nenašel jsem ani jednoho. Kde je ted nejlépe hledat?
Přišlo mě že mají skoro stejnou delku a stejne naroky tak ze by to slo :)
Jak říkam je to možné, ale bál bych se že se mezi sebou poškubou :/
Také jsem četl,že je možný chov Phelsum a Anolisů.Ze své vlastní zkušenosti to nedoporučuji.(o felzumu se nemusíte bát).Phelsumy jde chovat s Uroplatusama za podmínky velkého terária.(100x1OOx100).
Tak to bych zrovna netvrdil. Já jsem byl přímo svědkem, kdy equestrák strhl ze zad pokusně přidané subadultní grandisce kůži, že vypadala jak kuřecí stehno. Tím si zachránila krk, jelikož chytit jí líp, tak jí to stálo krk. Podkladem pro tenhle průser byl stejně debilní nápad mixovat nějaké druhy, které, bohužel jen dle našich představ, spolu mohou koexistovat. Vzhledem k tomu, že málokdo touží chovat 4-5 ještěrů v teráriu o velikosti skříně (pochopitelně zapálené výjimky se najdou), zkoušet tyto kombinace nepřipadá v úvahu. Ostatně - v dosti velkém teráriu lze vedle sebe chovat i gekony s bičovkami...
Ps: ten zmíněný equestrák taky nebyl plně vyspělý. Felsumy zdaleka nejsou tak rychlé, jak to vypadá a anolisové zdaleka tak pomalí, jak se zdá. Obdobnou zkušenost mám i s chameleolisy. Taky na pohled tupá pomalá zvířata, kterým jsme cpali šneky či cvrčky po jednom do držky, aby vůbec žrala, se měnila na neskutečně rychlá jakmile se v teráriu ukázal jakýkoliv ještěr (pokusně přidávané rachitické laticaudy, špatně rostoucí mláďata grandisek či vzrostlá defektní standingi). Není se čemu divit, z přírody jsou na tuhle stravu zvyklí.
tak equestrisové a Chameleolisové mají hubu jak krokodýl se stiskem, že nejednoho mrzelo, že se nechal kousnout. Co v přírodě žerou i ještěry, takže tam se není čemu divit, že se pokoušeli zblajznout spolubydlícího.
Jasan. Já to píšu s ohledem na to, že specifikace druhu "anolis zelený" je silně zavádějící. Zabití i pozření carolinensis grandiskama jsem viděl taky, takže celkově je to nápad za všechny prachy. A to nemluvím o možnosti zavlečení nějakých svinstev - valná většina dostupných P.madagascariensis je z odchovů, "levní" anolisové pro změnu z importů. Ale kdo chce kam..
já právě ten název "Anolis zelený" už párkrát viděla ve zverexech u těch karolíňáků, takže někdo to tak asi používá (aniž by ho trápilo, že to je nesprávný název). A s větší pravděpodobností si někdo s takhle stupidním dotazem pořídí za stovku toho karolíňáka, než equestrise. Jinak máš samozřejmě pravdu.
dospělá grandiska by ti ty Anolise pravděpodoně zblajzla (samce možná ne, ale samičky určitě), sice mají skoro stejnou délku a podobné nároky, ale uplně jinou stavbu těla a temperament. Jinak teda vlákno s tématem ještě více mimo sis už opravdu vybrat nemohl(a).
Jinak teda vlákno s tématem ještě více mimo sis už opravdu vybrat nemohl(a).
inu, proč ne, vždyť toto JE téma o podávání potravy
to jo, ale o šnecích, ne krmných ještěrech
.
a co treba pagekon ?? :o