Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Našla jsem motýla, můžu mu pomoct?

Dobrý den,
stala se opravdu zvláštní věc, dnes večer se u nás v domě znenadání objevil motýl. Létá a vypadá v pořádku, je mi líto ho vyhodit na mráz a tak se ptám, jak se o něj můžu postarat? Totiž co takový motýl jí atd...

Otázkou je, jaký to má smysl... Motýl na podzim buď hyne (nepřezimující druhy a generace) nebo musí zazimovat, aby se následné jaro mohl spářit a následně hyne. Takže v prvním případě prodloužíte život motýlovi jen o pár dní a ve druhém vlastně taky (možná týdnů) a navíc mu bude znemožněno se na jaře setkat s protějškem svého druhu a rozmnožit se. Doporučuji ho, pokud se napije, nakrmit ho tím naředěným medem a dát na nějaké chladné místo, kde by případně zazimoval (půda, zimní zahrada, studená chodba) v nějaké štěrbině. A nebo ho rovnou dát na nějaké to chladné místo i bez krmení.