Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pagekon - topný kabel

Zdravím,

potřeboval bych poradit s vytápěním terária 40x40x60. V pokoji je průměrně 21 stupňů a bude tedy potřeba vytápět na 25. Je to moje první terárium, takže nemám představu, jakou W kabelu koupit a do čeho kabel dát(dlaždice atd.), pokud bude v teráriu. Vím, že to ovlivňuje mnoho faktoru, zatim jsem přemýšlel o 30W kabelu z terarusu.

Děkuji za rady a názory

Zkusil bych nejdřív opravdu změřit teplotu uvnitř terárka. Teplota v terárku bývá standardně minimálně o 1-2 stupně vyšší než v okolí, což znamená že když máte v pokoji 21, bude uvnitř tak 23 a to jim ted v zimě bohatě stačí. Pokud v pokoji mimo zimu bývá víc, tak bych to vůbec neřešil. Pokud už tedy vytápět, tak bych do terárka dal obyč žárovku do květináče, stačit bude klidně i 20W, která to přes den vyhřeje.