Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vodni želvy-krmení

Mám Trachemys scripta scripta mládata a nemužu si vybrat v odpovědích.Každý píšete něco jiného.Jak často krmit a čím.Já mám granulky a Gammarus.Stačí to? Děkuji za odpovědˇ.

Cejna, to nemá smysl. Nechce to pochopit. Když si veme technický věci před sebe z toho co zde a všude jinde přečetl, vždycky mu vyjde, že chce slyšet o granulích 10kg/50kč. Až z tohoto vyroste, doroste psychikou ke tvé odpovědi. Ale mír nezavládne, objeví se hromada dalších podporovaných početnější skupinou nadávající na to, že člověk stejnou odpověd v dobré víře napíše 10x, po tisící v lepším případě pošle odkaz, v pravděpodobnějším jej pošle do zadele :-)

Dobře, dneska dostanou želvy okouna... :-D
Jinak já vím, hlavně mu nedávej ale perma ban na IP adresu pokud k tomu náhodou dojde. To by si myslím poškodilo myšlenku teraporadny a místo "výchovného trestu" bysme se dostali do situace likvidace zvířat. Holt je třeba se bavit s každým a nepočítat popraskaný žilky, jinak se vytváří informační vakuum, nováček se nezařadí mezi "chovatele" jelikož nemá šanci (chyby dělá každej včetně mě a tebe) a žene se do náručí likvidátorů, čímž se docílí pouze toho, že náká blbá prodavačku v petcentru s velkýma kozama típka přesvědčí aby nekrmil gamarusem a granclema, ale mořskýma sušenýma rybama. Nakonec jej to vyjde dráž a želva je stejně mrtvá...

Pokud to vemu na příkladu z minulého týdne, i starý mazák udělá chybu. Půjčoval jsem si samce k samici (držte palce) ale převážet hodinu po Praze zvíře v MHD není značka ideál, zvláště studeným metrem. Zvíře jelo v termoboxu, vše se dělalo rychle, sraz dopadl na minutu přesně, ale k čemu to všechno je, když místo předání krabice típek krabici v 0°C chtěl otevřít a želvu vytáhnout? A do krabice nedal ani flašku s teplou vodou apod, u rovníkových zvířat to může být taky velmi na hraně takovéto předání a típek má přitom doma plnej byt zvířat... Když dáme típkovi ale banána, tyhle zákonitosti nedostane šanci pochopit asi nikdy, byt je velmi velmi otravnej :)

No, spíše si stáhnout dokumenty a dávat udání na týrání zvířat... Myslím si, že hodně moc lidem by vysvětlení krmení zvířat pomohlo pouze to, že je bude někdo krmit plesnivým zrním aspon půl roku. On to člověk přežije, ale to co se mu díky tomu stane, zvláště pokud je zrovna dítě není značka ideál. Stejné to je s krmením zvířat.

Jestli předpokládáš, že tady je více než 5 lidí ti správně odpovědět tak taky přemýšlíš špatným směrem. Co jsem viděl, všichni už ve tvých příspěvcích reagovali a vzhledem k tomu, že želvařů je u nás celkově malá komunita, řekl bych, že to všechny svým způsobem unavuje. To jak krmíš je špatně, je to tu napsané milionkrát a pokud si myslíš, že lze vymyslet novou odpověd než to co je založené na přirozené stravě tak tě poprosím o malý experiment. Sám žer půl roku suchej tvrdej chleba a chlastej vodu. Potom myslím velmi rychle pochopíš, proč to, co ti řeknou ve zveráku nebo lidi s želvou pepou a stránkou s růžovým pozadím je na kriminál. A pokud zkusíš i trochu studia psychologie, pochopíš, proč se dožaduješ odpovědi ano, krm gamarusem jednou týdně, vodu neměn a UVB je blbost.

breptale,tys opravdu breptal,ale jen co se tejče množství popsanýho ,,papíru"...já bych to psal tejden,ale co do obsahu jsem s tebou a je to neustálej boj...pročež věčina chamíků,agam,želvíků končí do půlroka v popelnici či v kotli(společně s petkama)...kde jinde jsou ty tisícovky mláďat...máme tu takové malé koncentráčky a říkáme jim teraria...

Odpověd, která se tě snaží naučit mít vlastní rozum a nadhled je špatná? Dobrá, když ti nevyhovuje, tvoje věc. Chov zvířat není o tabulkových hodnotách a o tom, zda lít naftu nebo benzin. Každý zvíře je jiná osobnost a má jiné potřeby, takže pokud pojedeš podle tabulek, nebudeš třeba rozmnožovat až dostaneš přes tyto počáteční problémy...

Jinak tipl bych si, že na ifauně najdeš stejný lidi jako tady a další rozumný web není, normálně tam dávaj návody na zabití a týrání zvířat z nevědomosti jako návod k chovu. Ale na to časem taky přijdeš...
Babal, šetřím ti práci, zde vše je, párkrát už tu lidi na bráchu i odkazovali:
krmeni

Krm takhle a je to OK.

Tome,krmit můžeš klíďo 2x dokud bude chtít (máš dost teploty?)...v nouzi můžeš krmit jakýkoliv maso přiměřený velikosti,ale KURVA vyprdni se na granule a na gamarusy...čím si myslíš,že se krmilo v minulom století?Vem literaturu,i internetovou a čtíííí!Dojdi si třeba do Akva a kup nítěnky...živí,a malinký vodní šneky a někde si sežeň sladkovodní rybku...vždyť ti to tu už všecko psali.
breptale,mě by to i stačilo,ale co ti druzí...

Velmi krásné a luxusní akva, gratuluji. Jen doporučuji přemístění do jiného místa v pokoji - nedopadá sluneční svit, je tam průvan, může se akva rozbít při otevření okna, okno praští, želva se lekne.

Jinak hovězí je samozřejmě good, ale opět platí začátek konverzace. Musíš u toho myslet - když budeš krmit samotným hovězím, opět želvu zlikviduješ, nebude mít minerály apod... Ale v podstatě musí se uznat, že akva jako takový máš luxusní a pokud tak časem budeš přistupovat i ke krmení, budou se mít želvy nad místní poměry :-)

Po měsíci začni krmit maximálně jednou denně a po třech měsících jednou za 2 dny. Většina lidí se s tím nikdy neztotožní, ale želva by správně měla růst do dospělosti tak 7-8 let, takhle jsou v dospělý velikosti tak za 2-3 roky. Určitě to je špatně, ale neřeknu ti proč :D

Na obrázku 0179 je propadlý krunýř, ted to ještě není moc vidět, ale jak mě všeci píčovali za to co jsem psal tak je to de facto vše dohromady z toho co jsem napsal :-) v každým případě se tím nestresuj, už to je zveráče, za 2 týdny by jsi to nestihl zmastit ty.

Myslím, že klidně jim můžeš dát menší teplotu vody, do toho co ti tu bylo napsáno jsem nechtěl moc rejpat, ale řekl bych že 22-25°C bude stačit, nejsou to tropický zvířata, případně překryt a vytápění 12h denně... Jsem přesvědčený, že při špatných teplotách dochází ke špatnému růstu a s nedostatkem stavebních prvků se tím prasí zvířata (samo jeden z možných důvodů, ne hlavní, zvíře má růst kolem 6ti let jestli rychle, ne rychlejí...) U chovatelů to je celkem nešvar, asi jediný důvod, kdy je lepší koupit zablešený import :-D

(na větší teplotu se vyhřejí pod výhřevkou)

Máme je 8 dní.A co s tou první mám dělat? Zářivka i lampa svítěji 12 hodin denně. Přes den ta první se pořád vyhřívá a musím jí dát do vody,aby se nažrala.Tam sežere dva tři kousky a žene na světlo.Nevím co sní mám dělat.Ta druhá je v pohodě,přiblížím se s pinzetou a už žene do vody a žere mi s pinzety.

Pro želvičky mam připraveno-hovězí maso a srdce,kuřecí maso,file a mražené nítěnky.A děkuji za pochvalu.

to je sice lepší než "sušetiny", ale je to jen nouzovka, když dojde přirozené krmení (rybky, šneci atd.)
dáš- li to jednou za čas, tak to lze, ALE jako krmení "hlavni" to je blbost, jak už ti napsal breptal...
dovolím si zacitovat jednu z nej odpověďí na stejné téma, snad ti to konečně "sepne" a budeš je krmit jak
se má, aby to pro ně bylo nejlepší :-)

Epanterias, 26.08.2012 19:55
Podle fotky ještě rachitidu nemá, alespoň zatím, tak bleskem změnit jídelníček. Nejde ani tak o to, jakou rybu(taky ošidná věta, ale beru to nyní tak, že cokoliv lepší než file nebo gammarus), jako v jakém podání. Ideální na krmení jsou oukleje, plotice, slunky, už méně rády žerou karasy, líny, kapry apod. Je třeba rybku naporcovat na drobné kousky hezky i kostičkami, páteří, ideální, když želvička sežere i rybí hlavu. Jde prostě o to, že krmení jen svalem (to Aurifer: tohohle opakování se asi nezbavíme, v kolikátém vlákně to za poslední dny společně píšeme??:-D), živočišnou bílkovinou s absencí minerálů (tedy kostí, jež obsahují fosfor, vápník a další) způsobuje zjednodušeně to, že zvíře má po čem růst, ale nemá stavební prvky na růst kostry, osifikaci vlastního těla a to se následně bortí, jak má tělo vápníku a dalších minerálů málo. A ve vší upřímnosti k tomu, zda vůbec něco takového sní - odchovy trachemysek ve věku několika dní bez potíží bourají porcované mečovky, paví oka, stejně jako jsou schopna s precizností řezníka vykuchat hole, že z něj zbude jen hrudníček. Je to čistě o tom, nabídnout zvířeti co má žrát a neštítit se, jak se s tím setkávám dnes a denně. Největší problém bývá neochota zvířeti sehnat rybu, nasekat jí na jemno a tak podávat do vody, která se pochopitelně následně zakalí. Žrát to bude, stejně jako krájené žížaly a nebo rozdrcené vodní šnečky.

Jj, lépe rozepsáno, již to bylo i napsáno. Drcený vaječný skořápky, ryby, šneci... Sépiovka je téměř k ničemu. Ale je to hlavně o empatii, každý zvíře potřebuje něco trošičku jiného a jinak než pozorováním to člověk nezjistí - některé želvy mi sní 3x tolik co jiné a vypadají jako z koncentráku, další sežerou půlku dávky a vypadají jak prasata na výkrmu... Furt se člověk učí...
Já myslím, že tam je od všeho napsanýho něco a hlavně, že je na to zaděláno importem a pobytem ve zverixovém koncentračním zařízení :-D V každým případě není to nic strašného, ale pokud se to nebude adekvátně řešit, správným krmením, nižší teplotou a dostatkem UVB (např. rok starou zářivkou z přeprodeje), možná menší krmnou dávkou, bude želva vždy tak na 50% stavu... Ale pak jde taky o to, zda u těchto "odpadní" želvy je vůbec dobré chovat v domě/bytě bez venkovního jezera apod, akva nebude mít nikdy dostatek plavacího prostoru....

K tomu proč je jedna nahoře a druhá ne. Literatura uvádí, že se většinou jedná o příznaky nemoci, ale podle praxe to tak není, ačkoliv nemocná želva se takto opravdu z 90% většinou chová. Mě se trachemysky slunily od rána do večera a plavali na jaře tak hodinu denně, některým vodním klapavkám říkám sušenky, protože jsou furt jenom na souši a když je hodně ukecávám, někdy se přijdou i nažrat... Je to přirozené želví chování

Časem se plavat naučí. Větší problém je, pokud krunýř nenadnáší a voda je hluboká - želva se může vyčerpat a utopit. Takto to je vpořádku, v akva máš dost věcí, na které si může vylézt a tím pádem nehrozí, že by se neustálým plaváním utopila. Podle mě se nejedná o problém, jen o to, že se ještě nenaučila pořádně potápět/plavat apod...