Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vodni želvy-krmení

Mám Trachemys scripta scripta mládata a nemužu si vybrat v odpovědích.Každý píšete něco jiného.Jak často krmit a čím.Já mám granulky a Gammarus.Stačí to? Děkuji za odpovědˇ.

Tome,krmit můžeš klíďo 2x dokud bude chtít (máš dost teploty?)...v nouzi můžeš krmit jakýkoliv maso přiměřený velikosti,ale KURVA vyprdni se na granule a na gamarusy...čím si myslíš,že se krmilo v minulom století?Vem literaturu,i internetovou a čtíííí!Dojdi si třeba do Akva a kup nítěnky...živí,a malinký vodní šneky a někde si sežeň sladkovodní rybku...vždyť ti to tu už všecko psali.
breptale,mě by to i stačilo,ale co ti druzí...

Velmi krásné a luxusní akva, gratuluji. Jen doporučuji přemístění do jiného místa v pokoji - nedopadá sluneční svit, je tam průvan, může se akva rozbít při otevření okna, okno praští, želva se lekne.

Jinak hovězí je samozřejmě good, ale opět platí začátek konverzace. Musíš u toho myslet - když budeš krmit samotným hovězím, opět želvu zlikviduješ, nebude mít minerály apod... Ale v podstatě musí se uznat, že akva jako takový máš luxusní a pokud tak časem budeš přistupovat i ke krmení, budou se mít želvy nad místní poměry :-)

Po měsíci začni krmit maximálně jednou denně a po třech měsících jednou za 2 dny. Většina lidí se s tím nikdy neztotožní, ale želva by správně měla růst do dospělosti tak 7-8 let, takhle jsou v dospělý velikosti tak za 2-3 roky. Určitě to je špatně, ale neřeknu ti proč :D

Na obrázku 0179 je propadlý krunýř, ted to ještě není moc vidět, ale jak mě všeci píčovali za to co jsem psal tak je to de facto vše dohromady z toho co jsem napsal :-) v každým případě se tím nestresuj, už to je zveráče, za 2 týdny by jsi to nestihl zmastit ty.

Myslím, že klidně jim můžeš dát menší teplotu vody, do toho co ti tu bylo napsáno jsem nechtěl moc rejpat, ale řekl bych že 22-25°C bude stačit, nejsou to tropický zvířata, případně překryt a vytápění 12h denně... Jsem přesvědčený, že při špatných teplotách dochází ke špatnému růstu a s nedostatkem stavebních prvků se tím prasí zvířata (samo jeden z možných důvodů, ne hlavní, zvíře má růst kolem 6ti let jestli rychle, ne rychlejí...) U chovatelů to je celkem nešvar, asi jediný důvod, kdy je lepší koupit zablešený import :-D

(na větší teplotu se vyhřejí pod výhřevkou)