Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hledám ještěra do terária 45x45x60

Dobrý den,

sháním ještěra do terária o velikosti 45x45x60(d,š,v), které mi zůstalo po felzumách madagaskarských, které jsem přesunul do většího terária. Terárium bez problému přebuduju tak, aby zvířeti vyhovovalo, ale byl bych rád, kdybych se s tímto tvorem vešel do velikosti tohoto terária. Rozhodně nechci žádného hada, protože zbytek rodiny z nich má panickou hrůzu.:-)

Mělo by se jednat spíše o pouštního ještěra, abych mu nemusel udržovat stálou vysokou vlhkost. Velmi mě zaujala agama armata, ale nenašel jsem žádného chovatele, který by je prodával. Dále mě zaujaly druhy: leguánek ostnitý a leguánek malachitový, ale nejsem si jistý, jestli by jim velikost tohoto terária vyhovovala.

Za odpověď předem děkuji.

Pre tie leguány a aj agamy je to zlá veľkosť, kvôli tomu že je to terárium na výšku, predpokladám že exoterra. Píšeš že máš skúsenosť s felzumou, tak skús ešte nejaké iné gekony. Rhacodactylus ciliatus, auriculatus, Ptychozoon kuhli, Hemidactylus triedrus, Gekko vittatus, atď... Výber je veľký, len treba hľadať.

Díval jsem se na ty gekony, které jste mi doporučil a zaujal mě Rhacodactylus ciliatus, ale jak jsem si o něm četl na netu tak jsem zjistil že na každé webové stránce je napsáno něco jiného např: na jedné psali že teplota by neměla být 30C na druhé píšou že teplota má sem tam i přesahovat 30C tak mě zajímalo pokud máte s tímto gekonem zkušenosti, jestli by jste mi mohli poradit jak pro něj zhotovit terárium.

Co já vím tak 30st je pro ciliáty už trápení, příliš vysoká teplota. Já jim ani netopím, mám u nich teplotu 24-27st. Jinak ciliáti jsou krásní, mám pro páry terária 40x40x60, když jsou dobře zarostlá rostlinami, tak jsou tam spokojení. Mrkni se na zdejší FAQárnu, o ciliátech tam nejspíš taky něco najdeš.

Suchomilné sú napr. gekóny rodu Ptyodactylus; aj keď sú primárne nočné, vidno ich občas aj cez deň. Pre párik by rozmer terária stačil.