Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kožní nemoc u Agamy vousaté

Dobrý den, před měsícem sem dal zimovat své dvě agamy, ale u jedné nastal problém. Asi před půl rokem se spálila o žárovku, ale rána se pěkně zahojila, ale jizva zůstala a ted když sem je šel zkontrolovat tak rána znovu vynikla a ještě přibyli další flíčky.Nevíte co by to mohli být ? A jak ted mám postupovat mám přerušit zimování a agamu nějakým způsobem léčit ? (druhá agamka na sobě nic nemá a je v pořádku) foto zde:agama (foto není moc kvalitní je bohužel z mobilu)

na te hlave mi to prijde celkem v pohode, a spravi se to nejspis s dalsim svlekem. Ty zada vypadaji hur a to poskozeni tam muselo byt o dost vaznejsi, ale pokud to nejak nemokva tak bych do toho vic nezasahoval. Mozna jen pravidelne pretrit zredenym betadine - to ale spis poradi zkusenejsi co se lecby takovychhle popalenin tyce.

pokud to je normálně suché, tak bych s tím nic nedělala...horší spáleniny vydrží vypadat blbě dost dlouho. To na hlavě je asi jenom normální nesvlek. Jinak pokud se jí něco zhoršuje, tak bych ji odzimovala a pak se uvidí. Protože zvířatům se spomaleným metabolismem během spánku se prostě problémy mají tendence zhoršovat, ikdyž to byly předtím celkem banality.