Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kožní nemoc u Agamy vousaté

Dobrý den, před měsícem sem dal zimovat své dvě agamy, ale u jedné nastal problém. Asi před půl rokem se spálila o žárovku, ale rána se pěkně zahojila, ale jizva zůstala a ted když sem je šel zkontrolovat tak rána znovu vynikla a ještě přibyli další flíčky.Nevíte co by to mohli být ? A jak ted mám postupovat mám přerušit zimování a agamu nějakým způsobem léčit ? (druhá agamka na sobě nic nemá a je v pořádku) foto zde:agama (foto není moc kvalitní je bohužel z mobilu)

zkus sem zítra dát kvalitnější fotku, na téhle není nic moc vidět...ale takhle to nevypadá jako něco extra akutního..spíš to vypadá, že jí tam visí nesvlek. To se na popáleninách stává.

na te hlave mi to prijde celkem v pohode, a spravi se to nejspis s dalsim svlekem. Ty zada vypadaji hur a to poskozeni tam muselo byt o dost vaznejsi, ale pokud to nejak nemokva tak bych do toho vic nezasahoval. Mozna jen pravidelne pretrit zredenym betadine - to ale spis poradi zkusenejsi co se lecby takovychhle popalenin tyce.

pokud to je normálně suché, tak bych s tím nic nedělala...horší spáleniny vydrží vypadat blbě dost dlouho. To na hlavě je asi jenom normální nesvlek. Jinak pokud se jí něco zhoršuje, tak bych ji odzimovala a pak se uvidí. Protože zvířatům se spomaleným metabolismem během spánku se prostě problémy mají tendence zhoršovat, ikdyž to byly předtím celkem banality.