Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem UVB

Čaute chci se zeptat na teď nedůležitou věc která mě je jen pro vylepšení znalostí .. jaké by jste doporučili UVB svícení ? jaké je nejlepší pro obyč objímku ? a existuje UVA ? jde mi samo o kvalitu a cenu ;-)časem pro Jemeňáka

teď jsem si to tu vše prošel pročetl a napadlo mě jestli neni ta Reptile UVB100 málo nezkoušel jste někdo Reptile UVb150 nebo dokonce Reptile UVB200 ? přemýšlím o tom aby měl dost UVBčka ale zase se chci zeptat jestli mu to nemůže třeba poškodit zrak nebo něco ?? předem díky za ochotnou příjemnou pomoc

Právě že pro chameleony je vhodnější ta stovka. 150 a 200 jsou určený spíš pro pouštní zvířata, který mají tu potřebu UVB trochu jinak.. Jako chameleona bys tim asi nijak neohrozil, ale pokud máš na výběr, určitě jdi do tý stovky.
Nevim, jak máš světla řešený teď a jestli něčim dosvicuješ, ale ten kompakt svítí docela málo (myslim co se týče viditelnýho světla; řekla bych, že co se RG přetransformovalo na Reptile UVB, tak je to ještě bídnější). Takže ideálně dosvítit ještě obyč lieární zářivkou s bílym studenym světlem..

Pokud se nepletu, tak hlavní a dost možná i jediný rozdíl mezi těmito kompakty je vzdálenost na kterou UVB vyzařují a v jaké intenzitě. Není to tudíž o tom jestli je jedna či druhá varianta vhodná pro pouštní nebo tropická zvířata, ale jak daleko bude zářivka od zvířete umístěna, respektive jak blízko se zvíře k zářivce bude moct dostat. Proto se stovky používají více u menších tropických zvířat, kde je možnost, že si zvíře doleze na vzdálenost cca 10 - 15cm a stopadesátky a dvoustovky u ještěrů, u kterých je potřeba, aby dosvítila o něco dál.