Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gekončík-nežere

Dobrý den,
máme gekončíky noční,2 samice asi 2 měsíce.Jedna je výrazně mladší než druhá.Ta starší žere jako divá,ale ta malá poslední dobou ne.Má úplně tenký ocásek,ale nevykazuje známky nemoci.V noci obě vylízají ven a šmejdí,z pinzety si berou jen občas,nejsou ještě úplně zvyklé.
Podmínky:
terárium 80x40x30 (dxšxv)
teplota 26,u zdroje 30
substrát písek,2 úkryty
mohou lézt i po stěně
Opravdu nevím,proč nežere...prosím poraďte

Rozdělit, stačí klidně do vhodně zařízeného plastového boxu. Ta mladší bude asi utlačovaná starší, proto nežere. Jinak na tak velké terárium bych dal více než dva úkryty, aby si mohli vybrat vhodnou teplotní zónu. Teplota pod zdrojem klidně vyšší(32).

Souhlasim rozdělit , přidat více úkrytu :) , pokud by tak i nezrala musel bys rozmackat cvrcky a dávat přes stříkačku násilím , ale to je krizova nouze , pokud je hodně pohubla dál bych i něco tucnejsiho např cervy , preju brzké uzdravení

Trošku se sem nacpu, ať nezakládám nové vlákno. Mám gekončíky noční 1,2. V teráriu jsou spolu jen samičky protože jsou ještě mladé na páření. NZ 4,6/2013. Ta mladší mi přestala žrát. Utiskovaná není, jsou na sebe zvyklé. Krmím z pinzety takže mám přehled, co která sežere. Cvrčky obaluji v Roboranu a Plastinu. Terárko 80x40x40. Teplota asi 26 pod zdrojem až do 35. Nežere asi tak už týden, tak mě zajímá, jak dlouho vydrží, jestli jí to nevadí. Je aktivní, k pinzetě se zájmem leze, ale pak odvrátí hlavu a jde pryč. Přikládám foto s ocáskem, zda je to zatím ok. Díky za rady.

Chovám taktéž dvě samice a holt někdy už mají dost a nastane pauza, obvykle tak do 2-3 týdnů znovu začnou. Jinak k původnímu dotazu, žrala už od začátku nebo přestala až po nějaké době? Nezměnil jste např. zmenu jídelníčku? Já krmim pouze obalenými moučnými červy, nic jinýho mi nechtěj žrát, dal jsem si tu práci a chodil jsem pravidelně smýkat že si zamrazím hmyz na zimu pro spestření jídelníčku. Zkusil jsem jim dát tedy nasmýkaný hmyz(živý) jednou mi ho vzali (každá jedno saranče) a nejspíš jim tak nechutnalo že by radši chcíply než žrát tohle, dva týdny jsem se to do nich snažil nacpat a pak jsem se zas vrátil k červům a jak krásně papaj :D

Toto je akorát můj případ pro vaši představu, jinak ten ocásek mi příjde opravdu tenký na to že to má být zásobárna živin. Jinak že by jedna utlačovala druhou jsem ještě nepozoroval, akorát se občas přetahují o potravu a někdy se jedna zakousne do druhé aby jí od žrádla odehnala.

Ze začátku žrala,chodily lovit obě,měla jsem to zmapované.Ale časem se velká "odstěhovala" do jiného úkrytu.Teď jsou rozdělené,každá v jiné ubikaci,ale pořád mi nepřipadá,že by malá žrala dostatečně.Vitamíny dostávají,pestrou potravu mají taky.Žerou moučné červy,cvrčky,šváby.Zkoušeli jsme ji to rozmačkat na kaši,něco málo slízala...netuším,kdy je vhodný čas k umělému krmení ze stříkačky :/

Na moucnych cervech a mrnavych dubiich jsem bez problemu odchoval spoustu prcku gekonciku, v tom bych zadny problem nevidel. S rozmerem souhlas. BTW - substrat nepouzivam zadny, ani u dospelych - jen na misto kde si udelaji zachodek davam tenkou vrstvu pisku (obycejny do detskych hrist, samozrejme).

Jo ten utek je u nich problem - tuplem kdyz to "nelezeni po hladkych plochach" je u nich takove dost sporne. V tom objemu co nam zdrhli to byla samozrejme ciste nase chyba (ciste technicka - v bedne povolila sitka na vetrani :-[ ). Ale jak pises, ono vzdy neco zdrhne - a tartary mrchy vydrzi v byte dlouhodobe, kdyz zdrhne dubie tak casem chcipne. Tartaru jsem nasel jeste po roce nekde za kuchynskou linkou, plne vzrostleho dospelce. Nebudu riskovat ze to vleze do stupacek a k sousedum, to by byl cirkus...