Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem krajta tmavá

zdravim chtel bych se zeptat na veci ohledne krajty tmavé

chci aby moje krajta tmavá mela max 4 metry jak toho docílit?

chci spíše menší tmavku,takže jaké pohlaví by bylo lepší ?

dale bych se chtel zeptat je potreba nake povoleni?

další moje otázka jak je to s financema kolik stoji had,terarko a pak vydaje hada na rok

kde kooupit tmavku abych nekupoval zajíce v pytli ?

další dotaz je python molorus biviatus = krajta tygrovitá tmavá ?

hrozně rád bych měl tohoto had akorát se bojím že mi vyroste na 6 m a to je pak na nic když musí bejt doma se mnou jeste nekdo(co kdyby nahodou naka nehoda)

ps hada bych měl jako mazlíka ne na chov takže by byl sám

postnete klidne své krajty tmavé

loading...

Tak v prve rade je nutno uvest, ze garantovat dosezanenou delku u tohoto druhu neni mozne a to ani u samcu, kteri byvaji mensi. Jakekoli vyrazne ovlivnovani dosazene delky pomoci krmeni povazuji obecne za prasarnu. Cili pokud nechcete zvire vetsi 4 metru, tento druh doporucit nelze.

Co se tyka nakladu na zhotoveni kvalitniho teraria pro zvire techto rozmeru, pocitejte minimalne s castkou kolem 5 000 Kc. Naklady na krmeni a provoz u takto velkeho zvirete jsou take minimalne 5 000 - 10 000,- rocne.

Povoleni pri soucasne legislative potrebne neni. Co se tyka systematiky tak jako Python molurus buvittatus byva oznacovana krajta tmava, ovsem aktualne je jiz povazovana za samostatny druh - Python bivittatus. A zde je take doporuceni pro Vas. V terariich byva chovan i poddruh teto krajty Python bivittatus progschai, jedna se o trpaslici formu tohoto druhu, kde samci mivaji do 2m, samice do 2,5m. Tyto trpaslici krajty je mozne koupit uz i z tuzenskych odchovu v cene cca 10 000 Kc. Je to samozrejme cena vyssi, ale je zde garance mnohem mensiho vzrustu, krome toho kdyz se porovnaji naklady na chov techto dwarfu a full-sized zvirat, jsou to v horizontu 20 let zivota veku hada vlastne usetrene penize.