Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem terarium uzovka cervena

Dobrý den sem začatečnický chovatel a chtěl bych se zeptat jestli mohu dát jako podestýlku čistou rašelinu? , u pavouku mam jak lignocel tak raselinu a raselina mi prijde praktictejsi ze i pomaleji vysicha. A muzu kdyz budu mit jen raselinu krmit hada v terariu nebo hrozi problem jako u lignocelu s moznosti spolknuti vlaken a naslednou neplechou v traveni ?a jak casto rosit terarium a jestli cele nebo jen cast ? A mam tam zarivku a na ni kvetinac a ten mam zakryty jemnym pletivem myslite ze je to pletivo nutne kvuli popaleni uzovky o zarivku ? Předem děkuji za jake koliv rady :-)

Podestýlku smíchejte rašelinu s pískem 1:1, nebo i 2:1 ve prospěch písku. U rašeliny nehrozí to co u lignocelu rašelina nemá tak pevná vlákna. Terárium není třeba nijak moc rosit, stačí zvýšit vlhkost v období svleku hada a udělat tzv. vlhký úkryt, který budete udržovat vlhký. Zakrytý květináč bych nechal, oni rádi lezou dovnitř a namačkaj se mezi žárovku a květináč. Ráno se lampa zapne a had se tam upeče nebo se popálí.Bud vyhodit květináč nebo tam dát raději tu sítku.

A uz posledni otazecka rosit teda tak cca kolikrat tydne? nekde ctu kazdy den a nekde jednou tydne . A nevite jak dlouho se tak mlady had cca 9-10 mesicu ma 55 az 60 cm a krmim 3-5 holat tydne (a je furt pri chuti :-D) . Akorad byli takove situace ze sem ho chtel treba po 10 dnech nakrmit a zjistil sem ze se zakaluje tak sem ho nekrmil kdyz se bude svlekat , ale mel sem strach aby neumrel hlady kdyz je treba 14-20 dni bez potravy , jak dlouho vydrzi takovi had nejist aniz by ho to nak postihlo ? Dekuji moc

Hele, někdo říká rosit jen v období svleku a někdo, že jednou týdně, měla jsem kamarádku co rosila jen v období svleku a had se měl k světu :-) Jinak co se týče krmení..mělo by se krmit jednou za 5-7 dní, když více myší(holat) tak najednou a ne každý den jednu, někdo mi říkal, že to hadům ničí žaludek a trávení, co je na tom pravdy nevím a určitě ti vydrží klidně i přes měsíc bez jídla, pokud je předtím při chutí a normálně žere, však v přírodě jim taky žrádlo nikdo nenosí pod nos a někdy potravu prostě nenajdou klidně týdny nebo se jim nepovede ji chytit ;-)

No, co jsem četla, snad i někde zde na poradně, při krátkém intervalu krmení had nestíhá správně strávit potravu v sobě, ta mu tam začne plesnivět a hnít, čímž to hada zabije... Nějak tak. A takto velkou užovku bych už zkusila krmit větší potravou než holátkem, nějaka menší myška, ne?

Upřímně jsem měla nahnáno s jednou větší myší kdy kůže málem praskla:-D Nevím v kterém kraji žijete, ale v Praze má pomalu každý pet center docela malé myšky, popřípadě se poptat jestli by nešli objednat nebo sehnat nějakého chovatele hadů poblíž vašeho bydliště co si myši pěstuje na krmení a může Vám prodat požadovanou velikost, v nouzovém případě mi to pomohlo ikdyž jsem pro ni jela 60 km :-D

Ráno se lampa zapne a had se tam upeče nebo se popálí.Bud vyhodit květináč nebo tam dát raději tu sítku.

Otázka do pranice. Každý o tom mluví,ale stalo se to někdy někomu? Já když jsem zezačátku měl ještě na žárovkách květináč,tak mi tam právě běžně lezli mláďata guttek. Ale pokaždé když se ráno žárovka zapla tak hadi během chvilky mizeli z květináče a ani jednou se nenechali spálit. Za mě bych uplně odstranil květináč,úplná zbytečnost a třeba je to jen zdání,ale přijde mi,že od doby co mám všechny žárovky na volno nepraskají tolik co dříve.

Já rosím jen v období svleku, mláďata se krmí cca 2x týdně, ale kolikrát ji nenakrmím 14 dní, had se nemá krmit pravidelně, jinak k těm holatům, raději zvol větší potravu než tohle, to je nesmysl. A k tomu podkladu, mam rašelinu a písek a vše je oki

Já mám čistou raselinu a nebyl nikdy s ničím problém. Nerosim vůbec, svlek je vždy bezproblémový. Záleží na celkové vlhkosti v bytě, rosit v období svleku je určitě k dobru, tím se nic nezkazí, ale co chovatel to názor. Ty gutky moc nepotřebují.