Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem terarium uzovka cervena

Dobrý den sem začatečnický chovatel a chtěl bych se zeptat jestli mohu dát jako podestýlku čistou rašelinu? , u pavouku mam jak lignocel tak raselinu a raselina mi prijde praktictejsi ze i pomaleji vysicha. A muzu kdyz budu mit jen raselinu krmit hada v terariu nebo hrozi problem jako u lignocelu s moznosti spolknuti vlaken a naslednou neplechou v traveni ?a jak casto rosit terarium a jestli cele nebo jen cast ? A mam tam zarivku a na ni kvetinac a ten mam zakryty jemnym pletivem myslite ze je to pletivo nutne kvuli popaleni uzovky o zarivku ? Předem děkuji za jake koliv rady :-)

Podestýlku smíchejte rašelinu s pískem 1:1, nebo i 2:1 ve prospěch písku. U rašeliny nehrozí to co u lignocelu rašelina nemá tak pevná vlákna. Terárium není třeba nijak moc rosit, stačí zvýšit vlhkost v období svleku hada a udělat tzv. vlhký úkryt, který budete udržovat vlhký. Zakrytý květináč bych nechal, oni rádi lezou dovnitř a namačkaj se mezi žárovku a květináč. Ráno se lampa zapne a had se tam upeče nebo se popálí.Bud vyhodit květináč nebo tam dát raději tu sítku.

Ráno se lampa zapne a had se tam upeče nebo se popálí.Bud vyhodit květináč nebo tam dát raději tu sítku.

Otázka do pranice. Každý o tom mluví,ale stalo se to někdy někomu? Já když jsem zezačátku měl ještě na žárovkách květináč,tak mi tam právě běžně lezli mláďata guttek. Ale pokaždé když se ráno žárovka zapla tak hadi během chvilky mizeli z květináče a ani jednou se nenechali spálit. Za mě bych uplně odstranil květináč,úplná zbytečnost a třeba je to jen zdání,ale přijde mi,že od doby co mám všechny žárovky na volno nepraskají tolik co dříve.

Já mám čistou raselinu a nebyl nikdy s ničím problém. Nerosim vůbec, svlek je vždy bezproblémový. Záleží na celkové vlhkosti v bytě, rosit v období svleku je určitě k dobru, tím se nic nezkazí, ale co chovatel to názor. Ty gutky moc nepotřebují.