Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Xanthina v Bulharsku?

Dost často se setkávám se spekulací, že se M. xanthina může vyskytovat i v j. Bulharsku, konkrétně ve východní části Rodop. Nejbližší doložené lokality jsou jen pár desítek km na jih, v podstatě "přes kopec", v Řecku (Maronia, Makri). Nevíte nkdo o nějakém konkrétním zdroji, odkazu, literatuře apod., kde je zaznamenán nález M. xanthina na Bulharském území?

Když ono zase tak jednoduché ji najít nebude,i když tam bude...Kolikrát jsem nachodil desítky km a nic....A pak se něco ukázalo za stanem...Je to o štěstí,o dobrém termínu a i lokalitě.Někdy člověk chodí a chodí,a hromada zvířat je o pár set metrů vedle,kde by to neočekával