Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nenaročne rostliny

AHOJ VŠICHNI :)
Jaké nenáročné rostliny, nejlépe nějaký rychle rostoucí nezmar který roste v jakémkoli teráriu byste mi poradili. Rostliny chci hlavně do nových terárii určených pro dendrobatky.
co jsem četl tak nenáročný by měl byt Ficus pumila mate s nim někdo zkušenosti? jak rychle roste?

Třeba Philodendron scandens, drobnější druhy Anthurií, Ficus quercifolia, ani těch voskovek, jak píše Uroboros, bych se nebála...ale do jednoho terárka běžných "dendrobatčích" rozměrů nacpeš stejně jen několik druhů (a většinou, co se týče vzrůstu, vyhraje pumila). Už jsem to sem sice někam dávala, ale vložím to teda znovu: http://www.chovatelstvi-teraristika.estranky.cz/cl anky/clanky/-zabarium---aneb-kus-pralesa-u-nas-dom a.html , rozepsala jsem se tam o pěstování rostlin ve vlhkých teráriích pro dendrobatky, tak třeba tam něco pochytíš :-)

V terku se fíkusům zrovna moc nedaří, udržitelná je snad jen pumila. Můžeš kouknout třeba na filodendrony, monstery, sansevieri, břečťan, možná i třeba maranty, chlorophytum taky přežije skoro všude. Někomu se daří i tilandsie a orchidee např. Phalaenopsis, ty jsou asi nejodolnější. Ale co roste v jednom terku, chcípne ve vedlejším, takže je to fakt o zkoušení. Dobrý je projít superhyper typu obi, hornbach, baumax... vždy tam mají vyprodeje kytek za 10-50kč a na tohle zkoušení je to docela ideální artikl :-D

Dovolím si poznatek (nebij mě:-D). Na orchideje bacha, Phalaenopsis, ten vůbec, nesnese dlouhodobě vlhko a dříve, nebo později mu uhnijou kořeny. Když orchidej do vlhkýho terárka, tak Oncidium, nebo Brassiu, ale i tak to chce kropit je hodně s citem, nejlépe se jim při rosení "vyhýbat", aby jim mezi dalším zalitím trochu proschly kořeny, jinak uhnijou taky. Když se to ale vychytá, ochotně kvetou a nadělaj spoustu parády. Břečtanu bych se taky vyhla, ten potřebuje zase chladnější prostředí a většinou se mu moc nedaří ani v běžné pokojové teplotě. Chce to hlavně přemejšlet při sázení, (když dám tilandsii vedle bromélie a vedle toho orchidej a budu to rosit všechno stejně, tak to fungovat nebude, to je celý...

K orchideím, měl jsem je ve vitríně a pohoda, ale nic tam nebylo v květináčích, povetšinou přidrátované na větev a 90% kořenů ve vzduchu, spokojeně tam vegetily s láčkovkama a občas i kvetly. Kořeny případně jen tak lehce přikrytý rašeliníkem, aby se neřeklo :-). Ale nebylo to vytápěný a nebylo dole jezírko, což je samořejmě trochu někde jinde. Super by byly tropické masožravky, ale k žabám asi dosti nevhodné :-D, těm by se v paludárku dařilo určitě :-).

Ad břečťan, tam musíš najít prostě ten správnej. Pokud si zakořeníš venkovní, tak ten chcípne určitě, ale zkus pokojovej malolistej, ty dokážou růst velice pěkně i v té teplotě +- 25°C a vlhkost jim nevadí. Spíš je problém, že v vlhkém prostředí "kobercovatí" a koření za každym listem, velice blbě se to pak udržuje, ale vypadá to hezky.

Jinak souhlas, chce to přemýšlet :-).

no do každého terária chci dat třeba 2-3 rostliny + mech a do každého trochu něco jiného a uvidím co půjde nejlíp lepší zastřihovat než stále kupovat novy kytky :)
případně pokud někdo mate něco navíc co byste mohli postrádat rad se toho ujmu jezdím na živou exotiku, do Hradce aldisu a do abc v pardubicích

Tyhle bromélie rostou rychle, ale v tom smyslu, že budou za pár měsíců dvakrát tak velký. Museli jsme některý z toho "žabária", co je v odkaze výš, po čase vyndat, protože už byly listama natlačený na předním skle a dceřiný odnože měly pomalu půl metru daleko od mateční rostliny...tak bacha na to :-D Do terárek to chce volit bromélie, který budou menšího vzrůstu, třeba drobnější kultivary Neoregelií, nebo Vriesey, co se prodávaj v "superhyper" typu Hornbach, OBI apod, ty taky nebejvaj moc velký.

Chtel jsem se zeptat, hodi se do "poustniho" suchého terária rostlina tillandsia ke gekoncikum? Pripadne jaka jina rostlina by se tam hodila a co takova rostlina potřebuje? Ty tillandsie, to vypada, ze to je v tech tararkach jen tak pohozene, to nepotrebuje kvetinac nic?:-)