Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Utekl mi sklípkan

Dobrý den, včera jsem ještě kontrolovala svoji Grammostolu Rosea, spokojeně seděla v terárku. Před chvílí koukám, terárko pootevřené (netuším, jak se to stalo) a ona nikde. Dívala jsem se všude možně, ale myslím,že je někde ve stresu zalezlá. Nemáte nějaké triky (o mokrém hadru už vím), jak ji najít? Je asi v osmém svleku, takže žádný mrňousek, ale stejně ji nikde nevidím. Všude v bytě bylo otevřeno, tak nevím, jak daleko mohla odcestovat. Nejhorší je, že máme doma arachnofobiky, jestli zjistí, že mám sklípkana na útěku, tak mě přerazí i s mými zbývajícími pavoučky.
Prosím naléhavě o pomoc. :(

Tobě utekl neškodný imperátor a ty jsi odstěhoval rodinu mezi cigoše a ukrajince na ubytovnu?Tak to bud kecáš,abys měl co do toho vlákna napsat,nebo jsi blázen...Co bys asi dělal,kdyby zdrhlo morče?Nesnaž se na všechno odpovídat za každou cenu,časem ti nikdo neuvěří ani pozdrav....

Me taky Rosea utekla, ale nastesti se ji daleko nechtělo, tak jen udelala pavučinky kolem terarka a sedela hned vedle. :) Ja bych ji teda hledal v mistnosti kde je terarko. Podle me zaleze do první diry kterou uvidi a kde bude tma a tam zustane. Teda jestli se nelekla třeba te kocky a neutekla nekam dal.. :)

Mě jednou utekla B. smithi a našel jsem jí úplně nahoře na zácloně. Tenkrát jsem obrátil pokoj vzhůru nohama a přitom byla i dobře vidět, ale že by byla na zácloně mě teda nenapadlo... Chci tím jen říct že může být opravdu všude i tam kde by jste ji moc nečekala

Zdravím, Já jsem po bytě lovil B. albopilosu, byt obrácenej na ruby a pavouk nikde, asi hodinu po setmění vylezla zpoza skříně na druhým konci bytu. Takže bych už volil taktiku vyčkávání. Ale u ty Gramostoly to asi s lákáním na mokrej hadr nebude takovej úspěch, ze zkušeností moc vlhko nevyhledávaj a vzhledem ke svý "hladový" povaze si ani nemyslim že by se vydávala na lov. Ale třeba někdo zkušenej poradí. Jinak z vlastní zkušenosti vím že přesvědčit členy rodiny s arachnofobií o neškodnosti pavouka je nadlidský úkol.

no mokrý hadr je možné taky přiložit tomu arachnofobikovi na hlavu :)
btw já si jednou taky nechala utýct gramostolu a spadla mi zrovinka k žebrovníkům a jeden to nepřežil, asi do něj kousnul, takže o tu kočku bych se bála trochu taky.

Někumu v domácnosti utéct sklípkan, nebo jakýkoliv pavouk větší než pětikoruna, tak se stěhuju na hotel dobrovolně, možná i pod stan na louku, bohužel jsem arachnofobik, možná i alergik na živočišný jed, ale jako děcko mě mnohokrát štípla vosa i včela a nebyla žádná abnormální rekce, jako dospělou mě štípnul obyčejný křižák a natekla mi ruka po předloktí, bolelo to jako čert a bylo dost dlouho citlivé, každopádně mě jímá hrůza od té doby a nevím jak se toho zbavit.Zkamením, udělá se mi špatně fyzicky a když se nebohý pavouk rozejde ke mě, tak se mi začně i špatně dýchat a musím okamžitě pryč, nebo spíš pavouk, protože já jsem neschopná pohybu.Žádné jiné zvíře mi tohle nezpůsobuje.