Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co do velkého akvária?

Zdravím vás,

ráda bych si do akvária pořídila něco jiného než rybičky. Akvárium má d-150, v-60, š-50.
Vršek bych nechala předělat popřípadě na pletivo či co bude potřeba. Zářivky a žárovky zajistím - nejsem úplný začátečník a vím co a jak pro teraristiku.

Prosím vás o odpověď, jakému živočichu by se tam dařilo. Napadají mě zatím želvičky a krabíci. I když nejraději bych si tam dala nějakého ještěra/ještěrku, ale na jiné diskuzi mi bylo sděleno, že to pro ně není ideální(špatné odvětrávání atd.)

Děkuji

PS. omlouvám se za nekvalitní foto a ještě s pejskem, ale jsem zatím v cizině a nemám lepší.

Už tu je jedno vlákno ale s menším akvárkem . Ale nejrychlejší bude Akva není Tera.

A nebo jestli to opravdu chceš tak krokodýl tam popsal postup jak udělat z akvária teráriu.

krokodýl, 27.12.2012 22:12
Ok. Uříznout přední stěnu, předělat na dvířka, ideálně s větrací lištou pod dvířky a strop vytvořit také s větráním. Cena - asi tak 120-150 silikonové lepidlo na akvária, pár desetikorun pro sklenáře na rozřezání skla s přední stěny na pruh skla pod dvířka a nad dvířka a na dvířka, pár desetikorun na proužky skla na strop, pár desetikorun na pletivo, panty, magnet..., sumasumárum cca 300 - 400 Kč a máte relativně vhodné terárium např. na nějakého toho gekončíka nebo užovku.:-)

Děkuji za názory.

S předěláním akvaria na terarium se rozhoduji. Ale přijde mi to, až škoda (nebude to tak jednoduché, mohlo by se něco stát, prasknout a pak bych si asi nadávala). Takže od toho asi odstupuji. A hlavně terarko si chci pořídit později do pokoje a volbou bude leguán - můj sen :-)

Vlákno jsem si pročetla, ale moc druhů tam nebylo. Drápatky, axolotl, žebráčky - jsou všichni krásný a budu o nich uvažovat, ale ráda bych spojila vodu se souší, proto jsem spíše i na tera poradně. Nebo jen tu souš.. ale jak už jsem psala nerada bych nějaké tera. zvíře tam mučila špatným odvětráváním. Vodní želvičky by měli vyvýšený výstup na vyhřívání a asi by jim to nejméně vadilo, ale i želvičky jsem, už měla :-)

:-) to mě také napadlo, ale hned mi došlo - což není z fotky patrné, že hrana akvaria je s hranou dveří. Kdybych akvarko položila na přední stranu, která je o 10cm delší zasahovala by do vchodu dveří.. Bohužel jinam se akvarko nevejde.

Tak mě napadá, jestli vůbec nějaké tera. zvíře jde dám do taktového akvaria (mám na mysli - ještěrky, hady,..) Na internetu jsem toho moc nenašla. A je fakt, že mě ostatní odrazovali, že bude špatný přístup na čištění i když s tím bych se už nějak poprala :-)

Jelikož mám trochu zamrzlý internet, tak se nemůžu podívat na wiki (trvá to strašně dlouho), jaký je v nich rozdíl.
Ale ten "náš" je hnědý a okřídlený. A opravdu měl tak 6 cm snad i víc. Je docela srandovní pocit, když je v noci slyšet velká rána, jak narazí při letu do zdi. Oni tedy spíše tak poletují, ale i tak se člověk lekne :-)

Škoda, že ho nemám vyfoceného. Zato jsem si fotila všechno nezvyklého. Stonožky, velké pavouky, kraby, mini štíry, mega můry, gekončíky kteří nás navštevují snad každý večer a asi nejdivnější co jsme měli u záchodu je mnou nazvaná - mnohonožka dlouhá 8cm :-)

V příloze foto mnohonožky :-)

:-) díky za název.. Já jsem psala, že jsem to tak popsala jen já. Jinak tady je to ráj pro teraristiky. Hlavě se mi moc líbí gekončíci. Opravdu je jich tu plno a je to nádhera je pozorovat. Třeba když v noci svítíme, tak nám vlezou na okno a požírají přilákaný hmyz.

Posílám, ještě do přílohy jednu stonožku, která se chová i v teráriích. Má docela nebezpečný kusadla. Našli jsme jí na zahradě a pustili o velký kus dál.

Ano, myslím že je to scolopendra a neběhají tu gekončíci, ale opravdu gekoni :-)

Mohli by jste mi prosím poskytnout i váše názory na chov ter. živočicha v takovémto akváriu? Když se podívám na net, tak plno lidí chová (agamy, gekončíky, trnorepy atd..) v podobném akvariu popř. v boxech s přístupem pouze z vrchu a jejich stránky značí, že nejsou žádný amatéři.
Je to opravdu, takový nesmysl? Nebo by se tam některým dařilo?

Děkuji

Já jsem v podobném měl léta gekončíky,a to myslím 2+12,už je to pár let nazpět...Samci si udělali svoje teritoria a o samice se asi dělili,to nevím přesně....Dělal jsem přes 100 mladých ročně...Pak byla doba,že to nikdo nechtěl ani za pade,tak jsem to zrušil....Jo a ani jsem jim netopil a nesvítil,jen při pokojovce v paneláku naproti oknu....