Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem gekončík noční - nepřijímá potravu

Ahoj, poprosil bych o radu, mému gekončíkovi je asi 7 let, dostal jsem ho před čtyřmi měsíci od minulého chovatele, který ho choval v ne úplně vhodném terárku. Udělal jsem mu nové, ve kterém je týden. Teploty jsou od 35 pod žárovkou až po 26-27 jeskyně. Poté co jsem se o něj začal starat začal krásně přibírat. Z ničeho nic, ale poslední 3 týdny přestal přijímat potravu (sežral max. 2 cvrčky). Celý život prý byl krmen cvrčky. Zkoušel jsem tento týden i moučné červy, ovoce, cvrčky s vitamíny i bez, drcenou sepiovou kost, ale nic... váhu má pořád stejnou za posledních deset dní ubral dva gramy. V původním terárku byla teplota cca 26 stupňů. Mírně přivírá oči, ale navečer a v noci je i celkem aktivní. Trus má pořád stejný, jen ne tak často samozřejmě. Máte s tím prosím někdo zkušenost? Nebo rovnou k veterináři? Díky

K veterinari nema smysl chodit, dle mne. Teplota je myslim celkem OK (mozna by mohla byt o chlup vyssi, ale neni to nic zasadniho), pokud pekne pribral tak treba ted vic nez sem tam cvrcek nepotrebuje. Oni si obcas daj pauzu, a pokud maji dostatek zasob - tlusty ocasek, tak se nic nedeje. 2 gramy nic neznamenaji, takze bych se tim netrapil. Nechal bych tam trvale nejake krmeni, at si veme kdy bude chtit.