Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lygodactylus williamsi, Pralesnička azurová a Listovnice červenooká

Dobrý den,
mám terárium velká asi 100x50x50 a chci v něm chovat tří živočichy: Lygodactylus williamsi, Pralesnička azurová (Dendrobates azureus) a Listovnice červenooká (Agalychnis callidryas). Když jsem si procházel toto fórum, uvědomil jsem si, že si budu muset asi v něčem nechat poradit od trochu zkušenějších teraristů. Mám pár otázek na které bych rád dostal odpověď. :D
1.) Jak to vymyslet se světlem a UVB zářením?
2.) Jak správně vytopit terárium?
3.) Dokáží tato zvířata spolu žít?
Jestli vás napadlo ještě něco důležitého co mě tu schází, napište to. Budu jen rád.

Také vám napíši co už jsem se dověděl o těch otázkách, abyste nepsali to už vím, nebo aby jste mě vyvedli z omylu. :D
1.) Nad teráriem chci mít obyčejnou lineární zářivku a to hlavně kvůli rostlinám. Vím, že žábám a rostlinám moc UVB nesvědčí, ale zato pro Lygodactyla je velmi důležité.
2.) O tom už jsem přemýšlel dost dlouho a tak se vzdávám. Nejdříve jsem se rozhodl pro topný kabel, ale ten moc vysouší substrát. Pak jsem se rozhodl pro topnou žárovku, ale ta je nebezpečná pro žabky. :(
3.) Nevidím v tom problém, ale zkušenosti nemám.

Moc vám všem předem děkuji za každou radu. :)

Dekuji za vaše rady. Máte pravdu s tím, že by krmení pro listovnici bylo poněkaď drahé. :-D Možná, že by listovnice napadala v noci lygodactyla, ale napadala by Pralesničku? Chci totiž smísit nějak noční živočichy s denníma a chtěl bych tam dát i nějakou tu ještěrku. Myslel jsem si, ze když jsou všechny podobně velké, tak se napadat nebudou. :-D

Myslel jsem si, ze když jsou všechny podobně velké, tak se napadat nebudou

Viděl jsi někdy dospělou samici Agalychnisky? To už je slušná žába s pěknou tlamou, do které nacpe adultního wiliamsáka jako prd. Jinak když už chceš kombinovat různé druhy a mít tam třeba ty pralesničky, tak k nim spíše dosaď nějaké drobnější ještěry ze stejných oblastí, třeba ty Anolise, jak to má Terka. K wiliamsákům se zase hodí některé přiměřeně velké rákosničky, navíc se dají kombinovat i s nočními gekonky ze stejné oblasti.

Co se týče toho UV, tak nevidím jediný důpvod, proč dávat k wiliamsákům zrovna výbojku. Těm uplně stačí lineárka a zároveň se vyhneš riziku, že si tam "ugriluješ" žáby.

Děkuji moc za všechny vaše rady,
dozvěděl jsem se tedy, že určitě nad teráriem budu mít lineární zářivky a nejspíše někde v rohu schovanou žárovku s UVB. Dále tedy jsem se dozvěděl, že denní živočichové budou stresovat ty noční a naopak. Takže asi nebudu mít listovnice (i když se mi tolik líbí :D). Poté jsem ještě přemýšlel o tom, že místo Lygodactyla bych si tam dal Anolise. Jak doporučil/a Aurifer. Stále mě ale mrzí, že nebudu mít listovnici. Není nějaká jiná možnost chovu s Listovnicí? Vím, že Pralesnička azurová a Listovnice červenooká dokáží spolu vyžít bez jakýchkoliv problémů. :D