Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Snůšky ciliátů

Ahoj - 27.4. jsem měla první snůšku. Dneska mám druhou - můžu přidat vajíčka k těm prvním nebo to není dobrý nápad a každá snůška má mít vlastní krabičku?
A ještě - mám 1,2, ale snáší jen ta jedna samice. Je možné, že by se samec s tou druhou nepářil? To, že by mi vajíčka někam schovala bych skoro vyloučila.

loading...

No, já jsem v klidu, jen je mi to divné ;-)
I když - třeba aby nezadržela...

A ještě - někde jsem četla, že něčí vajíčka rostou - ciliátí taky nebo zůstávají stejná? Já mám spíš pocit, že ta má jsou menší, ale jsou hezky hladká, bílá, nepropadají se, nehnijí ani nic podobného.

většinou rostou vejce s kožovitou skořápkou, s vápenitou ne. Ale zmenšovat by se neměla žádná, pokud ano, tak je buď někde chyba, nebo sis je po nakladení špatně prohlídla..

Řeší se tu ciliati, tak využiji situace. Inkubuji jedno vejce dnes již 95. den a zatím vypadá v pořádku, je trochu nafouklé, není plesnivé. Má někdo zkušenost s inkubací při nižších teplotách - kolem 21-22 stupňů? Co jsem četl na internetu a na různých zahraničních webových stránkách, tak spíš chovatelé doporučovali inkubovat při nižších teplotách (19-23 bylo uvedeno). Takže někdo s vlastní zkušeností? :) Dík Lukáš

A teď asi opravdu blbý dotaz - ciliáti mají vždy dvě vejce? Den po nakladení druhé snůšky se mi objevila na stejném místě další dvě vajíčka. Mám dvě samičky, takže je možné, že se tedy vykladly obě, ale přišlo mi, že vidím stále jen tu jednu a je mi divné, že by si obě vybrali ten květináč... Jako samozřejmě, asi je to pravděpodobné, že tam tedy nakladly obě a „teta“ se šla jen podívat a já jí při tom přistihla. Ale raději se zeptám, jestli nejsou možné výjimečně čtyřvaječné snůšky...