Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Snůšky ciliátů

Ahoj - 27.4. jsem měla první snůšku. Dneska mám druhou - můžu přidat vajíčka k těm prvním nebo to není dobrý nápad a každá snůška má mít vlastní krabičku?
A ještě - mám 1,2, ale snáší jen ta jedna samice. Je možné, že by se samec s tou druhou nepářil? To, že by mi vajíčka někam schovala bych skoro vyloučila.

A teď asi opravdu blbý dotaz - ciliáti mají vždy dvě vejce? Den po nakladení druhé snůšky se mi objevila na stejném místě další dvě vajíčka. Mám dvě samičky, takže je možné, že se tedy vykladly obě, ale přišlo mi, že vidím stále jen tu jednu a je mi divné, že by si obě vybrali ten květináč... Jako samozřejmě, asi je to pravděpodobné, že tam tedy nakladly obě a „teta“ se šla jen podívat a já jí při tom přistihla. Ale raději se zeptám, jestli nejsou možné výjimečně čtyřvaječné snůšky...